ustalenie granic

Dyskusje na dowolne tematy "około-geodezyjne". Zapraszamy !
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 932
Rejestracja: czwartek, 31 marca 2005, 19:17

ustalenie granic

Post autor: maciekwu » czwartek, 28 sierpnia 2014, 19:12

interesują mnie poglądy na temat procedury ustalania granic. Odnoszę wrażenie, że mnożą się szczególnie w Starostwach (POGK ale nie tylko ) przeróżne interpretacje. Pomijając fakt, iż Starostwa mają stosować przepisy, a nie dawać ich wykładnię co na dzień dzisiejszy tworzy sytuację odrębności Powiatów, to przepis powstały w wyniku zmian w rozporządzeniu o ewidencji gruntów i budynków wprowadził nieco zamieszania.
Rozporządzenie daje absolutny priorytet zgodnemu oświadczeniu stron nie wprowadzając, żadnych dodatkowych cezur. Boli to Starostwa, które jak np Oźarowskie w swoich wytycznych wypisuje coś o warunku nie sprzeczności oświadczenia stron, które to stwierdzenie nie ma żadnego uzasadnienia w przepisie.
Inne Starostwa Wymagają od Stron jakichś nie wiadomo na jakiej podstawie prawnej wymyślonych opinii technicznych dotyczących ustalenia granic warunkując tym wprowadzenie lub nie zmian powstałych skutkiem ustalenia granic do operatu EGiB. Jako żywo przypomina to dyskusję, która kiedyś odbywała się na temat granic ugody w postępowaniu rozgraniczeniowym.
bardzo jestem ciekawy zdania i doświadczeń w zakresie procedury ustalenia granic

ODPOWIEDZ