Import RAW X-PAD błędny import wysokości pikiet
Import RAW X-PAD błędny import wysokości pikiet
Po imporcie danych z pliku *raw Xpada błędnie wczytują się wysokości pikiet. Np w pliku *.raw mam wysokość 44.3697, po zaimportowaniu w dzienniku pomiarów RTK/RTN jest wysokość 44,331. Załączam pliki tekstowy i .raw
- Załączniki
-
- 2018-9-27silecsikorskwoda.zip
- (1.44 KiB) Pobrany 94 razy
-
- 2018-9-27silecsikorskwoda.txt
- (149 Bajtów) Pobrany 92 razy
Re: Import RAW X-PAD błędny import wysokości pikiet
Hmmm, według mnie program odczytuje prawidłowo, czyli jak na pierwszej zakładce wybierze Pan aby program odczytał współrzędne z pliku i zaimportuje dane to wysokości są takie jak Pan pisze. Pan wybrał opcję aby C-GEO przeliczało współrzędne samodzielnie (i jest to dobra opcja) ale wybrał Pan zły model geoidy. Podejrzewam, że ma Pan wybraną Geoidę 2009 która nie jest aktualnym modelem, proszę wybrać opcję jak na zrzucie ekranu.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Re: Import RAW X-PAD błędny import wysokości pikiet
Witam
Sprawdziłem u siebie wg mnie jest dobrze (zrzut), może coś w ustawieniach dziennika.
Pozdrawiam
KZibi
- Załączniki
-
- dz RTK.png (5.85 KiB) Przejrzano 8600 razy
Re: Import RAW X-PAD błędny import wysokości pikiet
Ustawienia geoidy to chyba nie wszystko. Są różnice w dziennikach wczytanych z pliku *.raw w stosunku do importowanych raportu Geomax.
Różnice występują w godzinie pomiaru, współrzędnych i wysokościach , przyrostach. Załączam zrzut ekranu i pliki.
Różnice występują w godzinie pomiaru, współrzędnych i wysokościach , przyrostach. Załączam zrzut ekranu i pliki.
- Załączniki
-
- Trentowskiegogmax.zip
- plik*.raw
- (11.7 KiB) Pobrany 97 razy
-
- Trentowskiegorpt2.txt
- Raport do ośrodka
- (29.26 KiB) Pobrany 105 razy
-
- Zrzut
- cgeo_import_gpsrtk.jpg (491.61 KiB) Przejrzano 8470 razy
Re: Import RAW X-PAD błędny import wysokości pikiet
Proszę zobaczyć na zrzut z moich obliczeń:
https://www.dropbox.com/s/i87yudr9qxxfy ... 2.wmv?dl=0
Proszę sprawdzić jaką geoidę ma Pan ustawioną w opcjach:
jest tylko 2mm różnicy, co wynika z dokładności obliczeń, zaokrąglania wektorów itp. Wysokości mam identyczne. Zresztą proszę popatrzyć na film:https://www.dropbox.com/s/i87yudr9qxxfy ... 2.wmv?dl=0
Proszę sprawdzić jaką geoidę ma Pan ustawioną w opcjach:
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Re: Import RAW X-PAD błędny import wysokości pikiet
Ok. Założyłem , że c geo czyta "wprost" dane z plików bez wykonywania przeliczeń. Dlatego nie grzebałem w ustawieniach c-geo.
Dziękuję
Dziękuję
Re: Import RAW X-PAD błędny import wysokości pikiet
i tak też C-GEO robi, chyba że użytkownik powie programowi aby przeliczał obserwacje z wykorzystaniem modelu geoidy wybranej w C-GEO:
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Re: Import RAW X-PAD błędny import wysokości pikiet
U mnie dalej nie działa ponadto X i Y wczytuje się odwrotnie
Re: Import RAW X-PAD błędny import wysokości pikiet
a można prosić konkretniej ? Co nie działa ?
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Re: Import RAW X-PAD błędny import wysokości pikiet
Brak wysokości pikiet
Re: Import RAW X-PAD błędny import wysokości pikiet
Proszę podesłać plik lub załączyć na forum i sprawdzimy.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Re: Import RAW X-PAD błędny import wysokości pikiet
Proszę, plik w załączniku
- Załączniki
-
- RAPORT1.txt
- (26.18 KiB) Pobrany 116 razy
Re: Import RAW X-PAD błędny import wysokości pikiet
Dziękuję za plik, no to teraz wiem czemu tak u Pana to wygląda. Ten plik nie jest taki jak wzorcowe. Postaram się coś pomyśleć i zrobić tak aby działało, ale przyznam, że byłoby pewniej gdyby Pan wczytywał plik RAW który zawsze powstaje obok pliku projektu w pamięci kontrolera. Z plikiem RAW nie powinno być problemu, a na poprawną obsługę Pana raportu (może ma Pan starą wersję programu X-PAD) trzeba chwilkę poczekać.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Re: Import RAW X-PAD błędny import wysokości pikiet
Witam.
Zawsze korzystam z pliku Raw, przyznam jednak że plik txt jest wygodniejszy do pozyskania z rejestratora.
Posiadam rejestrator GEOMAX/GETAC z najnowsza wersją X-Pada ( 3.0 - chyba ) - odebrany po serwisie okresowym.
Zawsze korzystam z pliku Raw, przyznam jednak że plik txt jest wygodniejszy do pozyskania z rejestratora.
Posiadam rejestrator GEOMAX/GETAC z najnowsza wersją X-Pada ( 3.0 - chyba ) - odebrany po serwisie okresowym.
Re: Import RAW X-PAD błędny import wysokości pikiet
Fakt, bo pewnie podczas eksportu od razu wskazuje Pan pendriva. Chyba aktualna wersja X-PADa to coś około 3.5, a pewnie w ciągu miesiąca-dwóch będzie wersja 4.0. Myślę, że jutro postaram się dopasować program do odczytu Pana plików.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Re: Import RAW X-PAD błędny import wysokości pikiet
Tak, wersja 3.5.5
Re: Import RAW X-PAD błędny import wysokości pikiet
Dziękuję, przetestuję w wolnej chwili.
Re: Import RAW X-PAD błędny import wysokości pikiet
Wszystko w najlepszym porządku. Dziękuję.
Re: Import RAW X-PAD błędny import wysokości pikiet
W raporcie dziennika zauważyłem następujące braki:
- brak kodów dla pikiet,
- brak punktów które po wytyczeniu zostały pomierzone.
- brak kodów dla pikiet,
- brak punktów które po wytyczeniu zostały pomierzone.