Podmiana plików w zakładce Operat

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
Aoschin
_____
_____
Posty: 337
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Podmiana plików w zakładce Operat

Post autor: Aoschin »

Dzień dobry!

Dałoby się zrobić tak, że gdy upuszczamy plik na istniejący plik na liście w zakładce Operat, to ten nowo dodany plik przejmuje atrybuty tego na który został upuszczony, tj. opis i grupę oraz miejsce na którym jest na liście? Oczywiście z jakimś okienkiem "Czy na pewno?". Trochę poprawiłoby to workflow.

Z góry dzięki za rozważenie,
Pozdrawiam
Ao
pomiar
_____
_____
Posty: 369
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Podmiana plików w zakładce Operat

Post autor: pomiar »

Popieram pomysł.
Mam jeszcze jeden , czy można dodawać tekst do danych użytkownika do kilku robot na raz? Np. Mam filtr roboty nie zapłacone i mam kolumnę nr faktury i chce do 30 widocznych przefiltrowanych robot dodać nr faktury i żeby wtedy dało się do zaznaczonych wierszy do klikniętej kolumny dodać tekst.
Awatar użytkownika
Maciej_o2
_____
_____
Posty: 374
Rejestracja: 11 mar 2009, 11:56

Re: Podmiana plików w zakładce Operat

Post autor: Maciej_o2 »

Ave
Jestem za
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Podmiana plików w zakładce Operat

Post autor: grzes »

Aoschin pisze: 03 lip 2023, 14:53 Dzień dobry!

Dałoby się zrobić tak, że gdy upuszczamy plik na istniejący plik na liście w zakładce Operat, to ten nowo dodany plik przejmuje atrybuty tego na który został upuszczony, tj. opis i grupę oraz miejsce na którym jest na liście? Oczywiście z jakimś okienkiem "Czy na pewno?". Trochę poprawiłoby to workflow.

Z góry dzięki za rozważenie,
Problem jest z odczytaniem przy upuszczaniu na który dokładnie wiersz padło. Można by pytać czy zastąpić aktualnie wybrany dokument (wiersz podświetlony w tabeli przed upuszczeniem).
pozdrawiam
grzes
Aoschin
_____
_____
Posty: 337
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Podmiana plików w zakładce Operat

Post autor: Aoschin »

Lepsze to niż przepisywanie, jestem za.
Pozdrawiam
Ao
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: Podmiana plików w zakładce Operat

Post autor: Ezy »

grzes pisze: 04 lip 2023, 12:07 Problem jest z odczytaniem przy upuszczaniu na który dokładnie wiersz padło. Można by pytać czy zastąpić aktualnie wybrany dokument (wiersz podświetlony w tabeli przed upuszczeniem).
dobre pomysly. Moze wartobyłoby tez dodac przycisk - ikone do podmiany pliku w podświetlonym wierszu (tak jak plus w celu dodawania dokumentow)?

przy okazji zapytam, czy bylaby mozliwosc dodania funkcji hurtowej zmiany nazwy=opisu dokumentow, zwlasza dla usuniecia znakow z poczatku (tak jak dla punktow w tabeli roboczej)?
Załączniki
S - przyciski organizer.png
S - przyciski organizer.png (1.08 KiB) Przejrzano 5989 razy
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Podmiana plików w zakładce Operat

Post autor: grzes »

Aoschin pisze: 03 lip 2023, 14:53 Dzień dobry!

Dałoby się zrobić tak, że gdy upuszczamy plik na istniejący plik na liście w zakładce Operat, to ten nowo dodany plik przejmuje atrybuty tego na który został upuszczony, tj. opis i grupę oraz miejsce na którym jest na liście? Oczywiście z jakimś okienkiem "Czy na pewno?". Trochę poprawiłoby to workflow.

Z góry dzięki za rozważenie,
W wersji testowej dodane pytanie przy upuszczaniu:
go1.png
go1.png (7.36 KiB) Przejrzano 5723 razy
Oraz dodana możliwość podmiany PDF-a w opcji edycji:
go2.png
go2.png (21.54 KiB) Przejrzano 5723 razy
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Podmiana plików w zakładce Operat

Post autor: grzes »

pomiar pisze: 03 lip 2023, 19:49 Popieram pomysł.
Mam jeszcze jeden , czy można dodawać tekst do danych użytkownika do kilku robot na raz? Np. Mam filtr roboty nie zapłacone i mam kolumnę nr faktury i chce do 30 widocznych przefiltrowanych robot dodać nr faktury i żeby wtedy dało się do zaznaczonych wierszy do klikniętej kolumny dodać tekst.
W wersji testowej pod prawym klawiszem myszki na liście prac dodana opcja "Zmień wartość w danych użytkownika (dla zaznaczonych prac)", która otwiera okno:
go3.png
go3.png (12.84 KiB) Przejrzano 5721 razy
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Podmiana plików w zakładce Operat

Post autor: grzes »

Ezy pisze: 04 lip 2023, 16:24
przy okazji zapytam, czy bylaby mozliwosc dodania funkcji hurtowej zmiany nazwy=opisu dokumentow, zwlasza dla usuniecia znakow z poczatku (tak jak dla punktow w tabeli roboczej)?
W wersji testowej pod prawym klawiszem myszki na liście dokumentów operatu dodana opcja: "Zmień pole "Opis pliku" dla zaznaczonych pozycji"
go4.png
go4.png (10.97 KiB) Przejrzano 5720 razy
pozdrawiam
grzes
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: Podmiana plików w zakładce Operat

Post autor: Ezy »

obie metody podmiany plikow - duzo usprawnia :)
szkoda jedynie ze przy metodzie wskazywania sciezki trzeba wchodzic do edycji, tzn ze przycisk wywolujacy nie jest na glownej belce.

mozliwosc hurtowej zmiany opisu plikow zwlaszcza usuwanie znakow moze wydac sie dziwne. Ja zeby zachowac pozadana kolejnosc skladowych operatu mam puste pdfy poprzedzone liczbami, ktore nadpisuje podczas tworzenia dokumentacji. Brakowalo mi tylko tej funkcji zeby na spisie nie widnilay przedrostki.

dziekuje za zmiany :)
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
pomiar
_____
_____
Posty: 369
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Podmiana plików w zakładce Operat

Post autor: pomiar »

grzes pisze: 05 lip 2023, 12:58
pomiar pisze: 03 lip 2023, 19:49 Popieram pomysł.
Mam jeszcze jeden , czy można dodawać tekst do danych użytkownika do kilku robot na raz? Np. Mam filtr roboty nie zapłacone i mam kolumnę nr faktury i chce do 30 widocznych przefiltrowanych robot dodać nr faktury i żeby wtedy dało się do zaznaczonych wierszy do klikniętej kolumny dodać tekst.
W wersji testowej pod prawym klawiszem myszki na liście prac dodana opcja "Zmień wartość w danych użytkownika (dla zaznaczonych prac)", która otwiera okno:
go3.png
Dziękuję, będziemy testować
pomiar
_____
_____
Posty: 369
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Podmiana plików w zakładce Operat

Post autor: pomiar »

Pobrałem wersję testową i spróbowałem wpisać dane do kilku zaznaczonych robót. Dane się wpisały ale dla 30 zaznaczonych robót miejscowość i ulica zostały puste !!!. Po prostu się wyczyściły. Proszę o poprawę tego błędu
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2879
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Podmiana plików w zakładce Operat

Post autor: grzes »

pomiar pisze: 03 sie 2023, 06:23 Pobrałem wersję testową i spróbowałem wpisać dane do kilku zaznaczonych robót. Dane się wpisały ale dla 30 zaznaczonych robót miejscowość i ulica zostały puste !!!. Po prostu się wyczyściły. Proszę o poprawę tego błędu
No niestety - nie wyłapaliśmy tego - jest już poprawiona wersja testowa. Jeśli ma Pan kłopot z uzupełnieniem i posiada backup pliku roboty.geo, to możemy pomóc w odzyskaniu danych.
pozdrawiam
grzes
pomiar
_____
_____
Posty: 369
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Podmiana plików w zakładce Operat

Post autor: pomiar »

Już przerobione. Dobrze ,że nie zmieniałem wszystkich na raz bo byłby problem. W wersji testowej już jest okej.
ODPOWIEDZ