drukowanie zwrotek

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

drukowanie zwrotek

Post autor: maciekwu »

teksty nie lokują się we właściwych polach druku pocztowego zwrotki szczególnie kod nadawcy ale właściwie żadna linia druku nie jest we właściwym miejscu. Wszystko wygląda ładnie na wygenerowanym obrazku ale na wydruku już nie. Zdefiniowane wysokości i kroje (pogrubienie) czcionek nie są uwzględniane przy druku zwrotki
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: drukowanie zwrotek

Post autor: Wojtek P. »

W "ustawieniach" jest możliwość edycji szablonu zwrotki. Można poprzesuwać pola
-To serve and protect-
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: drukowanie zwrotek

Post autor: maciekwu »

zwrotka zdefiniowana ma rozmiar 8,5x13 odbiegający od zwrotki pocztowej 10x16 i jak sądzę z tego powodu źle lokują się napisy. Próbuję zmienić rozmiar ale stale powraca do wcześniej zdefiniowanego.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: drukowanie zwrotek

Post autor: grzes »

maciekwu pisze:zwrotka zdefiniowana ma rozmiar 8,5x13 odbiegający od zwrotki pocztowej 10x16 i jak sądzę z tego powodu źle lokują się napisy. Próbuję zmienić rozmiar ale stale powraca do wcześniej zdefiniowanego.
Zmienia Pan te wartości jak na rysunku ponizej (i zapisuje przed wyjsciem z okna edycji zwrotki)?
rozmiar.png
rozmiar.png (31.13 KiB) Przejrzano 10313 razy
pozdrawiam
grzes
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: drukowanie zwrotek

Post autor: maciekwu »

zmieniłem, zapisałem jako moja w tym samym katalogu gdzie są dwie pozostałe ale program ich nie widzi więc nie mogę jej wybrać. Program był ponownie otwarty.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: drukowanie zwrotek

Post autor: maciekwu »

mój błąd jest OK
PrzemekN
___
___
Posty: 64
Rejestracja: 02 kwie 2008, 22:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: drukowanie zwrotek

Post autor: PrzemekN »

Witam.
Ostatnio zacząłem wgryzać się w GeoOrganizera i mam kilka uwag i propozycji zmian.
1.Mianowicie po imporcie danych z pliku SWDE przy braku ulic w danej miejscowości program nie
przepisuje z pliku nazwy miejscowości w miejsce ulicy, tylko wstawia sam numer posesji, co trzeba ręcznie poprawiać ( w c-geo w module SWDE działa prawidłowo).
2.Przy ustawieniu pionowym wydruku koperty (tak prawidłowo drukuje mi koperty) program generuje puste strony i trzeba ustawiać drukowanie stron nieparzystych aby
nie mieć nie zadrukowanych kopert(tak samo jest w module SWDE c-geo). Proponuję jeszcze zmienić rozmiar domyślny formularza zwrotki na prawidłowy ( 10x16 cm) bo edycja
ręczna jest czasochłonna i zmarnowałem sporo zwrotek aby jakoś te wydruki wyglądały.
3.W edytorze szablonów przydałaby się opcja wstawienia w danych działki pola danych z " lista osób (imiona rodziców), dane adresowe i numer kw" dotycząca działek przedmiotowych
i sąsiednich (przydatne do tworzenia protokołów granicznych), obecnie trzeba wycinać po wygenerowaniu formularza numery kw z końca tabeli i ręcznie wpisywać imiona rodziców.
Taka funkcjonalność istnieje w "liście osób, tabelka - właściciele i władający..." tylko generuje dodatkowe dane, które nie są mi potrzebne.
Idealną sytuacją była by możliwość definicji ilości kolumn tabeli i ich opisów oraz pól z bazy danych, tak aby od razu można było wygenerować tabelkę z danymi, tak jak jest teraz
z "liście osób, tabelka - właściciele i władający..." co ułatwiło by generowanie protokołów granicznych.
PrzemekN
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: drukowanie zwrotek

Post autor: grzes »

PrzemekN pisze:Witam.
Ostatnio zacząłem wgryzać się w GeoOrganizera i mam kilka uwag i propozycji zmian.
1.Mianowicie po imporcie danych z pliku SWDE przy braku ulic w danej miejscowości program nie
przepisuje z pliku nazwy miejscowości w miejsce ulicy, tylko wstawia sam numer posesji, co trzeba ręcznie poprawiać ( w c-geo w module SWDE działa prawidłowo).
widze ze w szablonach druków przepisuje - czy chodzi o jakies inne miejsce w programie?
2.Przy ustawieniu pionowym wydruku koperty (tak prawidłowo drukuje mi koperty) program generuje puste strony i trzeba ustawiać drukowanie stron nieparzystych aby
nie mieć nie zadrukowanych kopert(tak samo jest w module SWDE c-geo).
ja nie mam takiego efektu - czy juz na podlgadzie sa puste strony? Jesli nie to czy wydruk np do pdfcreatora drukuje puste strony?
Proponuję jeszcze zmienić rozmiar domyślny formularza zwrotki na prawidłowy ( 10x16 cm) bo edycja
ręczna jest czasochłonna i zmarnowałem sporo zwrotek aby jakoś te wydruki wyglądały.
ze zwrotkami jest problem bo jest sporo roznych wzorow - jesli w geodezji jest uzywany najczesciej jakis konkretny to bylbym wdzieczny za skan i podanie wymiarow
3.W edytorze szablonów przydałaby się opcja wstawienia w danych działki pola danych z " lista osób (imiona rodziców), dane adresowe i numer kw" dotycząca działek przedmiotowych
i sąsiednich (przydatne do tworzenia protokołów granicznych), obecnie trzeba wycinać po wygenerowaniu formularza numery kw z końca tabeli i ręcznie wpisywać imiona rodziców.
Taka funkcjonalność istnieje w "liście osób, tabelka - właściciele i władający..." tylko generuje dodatkowe dane, które nie są mi potrzebne.
Idealną sytuacją była by możliwość definicji ilości kolumn tabeli i ich opisów oraz pól z bazy danych, tak aby od razu można było wygenerować tabelkę z danymi, tak jak jest teraz
z "liście osób, tabelka - właściciele i władający..." co ułatwiło by generowanie protokołów granicznych.
czyli nie musi to byc lista a moze byc tabelka? Jesli tak, to pomysle nad jakims uniwersalnym narzedziem do definiowania kolumn tabelki
pozdrawiam
grzes
PrzemekN
___
___
Posty: 64
Rejestracja: 02 kwie 2008, 22:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: drukowanie zwrotek

Post autor: PrzemekN »

ad1. Chodzi mi o import danych swde przy zakładaniu roboty, błąd występuje przy braku nazw ulic w wiosce, przy istniejących ulicach jest ok.
Mogę podesłać przykładowy plik swde na maila (proszę podać na jaki?).
ad2. Błąd generowania pustych kopert występuje przy pionowym ustawieniu koperty i jej rozmiarze DL (22x11 cm), przy standardowych ustawieniach
programu jest ok.
ad3. W edytorze szablonów chodziło mi o nazwa/ nazwisko (imiona rodziców) i o listę , tak jak napisałem, chodzi o wygenerowanie w polu tabelki
w jednej rubryce: imię nazwisko, imiona rodziców , adres, kw (protokół przyjęcia granic do podziału).
W domyśle miałem też propozycję od razu wygenerowania definiowalnej tabelki (taka jak generuje się przy "lista , tabelka" ) tylko z możliwością
zdefiniowania kolumn i pól tej tabelki (np. 1 kolumna- Lp.(pola bazy danych), 2 kolumna - numery działek ewidencyjnych(pola bazy danych), 3 kolumna - nazwisko, imię
właściciela(pola bazy danych)... itp.
PrzemekN
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: drukowanie zwrotek

Post autor: grzes »

Punkt 2 poprawiony nowy setup
Co do punktu 1 to jesli ten brak ulicy jest tylko w oknie roboty to ja nie widze problemu (takie dane sa importowane z ewidencji). Dopiero przy korzystaniu z adresu np w szablonach drukow adres powinien sie prawidlowo sformatowac
pozdrawiam
grzes
PrzemekN
___
___
Posty: 64
Rejestracja: 02 kwie 2008, 22:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: drukowanie zwrotek

Post autor: PrzemekN »

Właśnie chodzi o to, że importuję plik swde przy zakładaniu danej roboty, a później przy generowaniu kopert i zwrotek wykorzystuję te dane
do wygenerowania kopert i zwrotek. Proszę podać na jakiego maila wysłać plik swde, prawdopodobnie testowaliście plik z miejscowości z ulicami,
a mi trafiają się wioski które nie mają ulic. Wtedy będzie ten błąd widać. Sprawdziłem jeszcze w c-geo w module swde ten błąd też jednak występuje.
PrzemekN
KZibi
____
____
Posty: 232
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: drukowanie zwrotek

Post autor: KZibi »

PrzemekN pisze:Właśnie chodzi o to, że importuję plik swde przy zakładaniu danej roboty, a później przy generowaniu kopert i zwrotek wykorzystuję te dane
do wygenerowania kopert i zwrotek. Proszę podać na jakiego maila wysłać plik swde, prawdopodobnie testowaliście plik z miejscowości z ulicami,
a mi trafiają się wioski które nie mają ulic. Wtedy będzie ten błąd widać. Sprawdziłem jeszcze w c-geo w module swde ten błąd też jednak występuje.
Witam
Potwierdzam to co pisze kolega PrzemekN. W większości terenów wiejskich nie ma nazw ulic adres wygląda "nazwa wsi i nr domu" i tak jest ujawnione w ewidencji, i dlatego geo organizer zostawia puste okno z nazwą ulicy, a mógłby być warunek, że "jeżeli jest brak nazwy ulicy wstaw nazwę miejscowości" czy coś w tym stylu.
Pozdrawiam KZibi
PrzemekN
___
___
Posty: 64
Rejestracja: 02 kwie 2008, 22:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: drukowanie zwrotek

Post autor: PrzemekN »

Zauważyłem jeszcze jeden problem, ale nie wiem czy to nie wina leży po stronie plików SWDE, mianowicie
nie są wczytywane przy imporcie plików numery arkuszy ewidencyjnych.
PrzemekN
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8194
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: drukowanie zwrotek

Post autor: Jurek B. »

PrzemekN pisze:Zauważyłem jeszcze jeden problem, ale nie wiem czy to nie wina leży po stronie plików SWDE, mianowicie
nie są wczytywane przy imporcie plików numery arkuszy ewidencyjnych.
W GeoOrganizerze nie ma odrębnego pola na arkusz mapy ewidencyjnego, jest on elementem numeru identyfikacyjnego działki - w nim jest on widoczny, więc dlatego go nie wyróżniamy specjalnie.
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: drukowanie zwrotek

Post autor: maciekwu »

czy na pewno nr arkusza jest w numerze identyfikacyjnym działki? którym miejscu?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8194
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: drukowanie zwrotek

Post autor: Jurek B. »

maciekwu pisze:czy na pewno nr arkusza jest w numerze identyfikacyjnym działki? którym miejscu?
W załączniku 1 do rozporządzenia w sprawie EGiB napisali tak:
7.W przypadkach szczególnych, gdy dotychczasowa numeracja działek prowadzona jest
w ramach arkuszy mapy ewidencyjnej, identyfikator działki ewidencyjnej przyjmuje
postać:
WWPPGG_R.XXXX.AR_NR.NDZ.

Np.: 022202_2.0002.AR_1.368/4
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: drukowanie zwrotek

Post autor: maciekwu »

Tak ale to jest przypadek szczególny, w przewadze tak nie jest. Zresztą przy mapie numerycznej numer arkusza jest informacją mocno problematyczną.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8194
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: drukowanie zwrotek

Post autor: Jurek B. »

Ok, w przypadku ogólnym (gdy jest ewidencja "numeryczna") nie istnieją numery arkuszy ewidencyjnych, więc problemu arkuszy ewidencyjnych tym bardziej nie widzę.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ