Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

aplikacja do zarządzania robotami geodezyjnymi
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: ariel0-0 »

grzes pisze:A co konkretnie rozumiemy pod pojeciem "obiekt" (ktore pola z bazy)?
Chodzi mi o dane które pozwolą zidentyfikować robotę. Nr ID pracy to za mało żeby się połapać. Zazwyczaj identyfikujemy robotę poprzez obręb, działkę i cel pracy, ewentualnie ulica i nr. W odniesieniu do bazy danych to były by pola "Nazwa/oznaczenie obiektu" albo "Dane określające położenie obszaru" i dodatkowo "cel lub wynik zgłaszanych prac"
Have a nice day
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: logis »

Przy okazji - po drodze padło pytanie o możliwość uruchamiania GeoOrganizera w systemach Linux. Przy pierwszych wersjach programu było to możliwe, a ostatnio nie działało. Otóż można zainstalować GeoOrganizera przy pomocy Wine, potrzebne jest jeszcze doinstalowanie bibliotek przy pomocy skryptu Winetricks.
Można ten skrypt znaleźć na stronie http://wiki.winehq.org/winetricks

Do GeoOrganizera potrzebne jest doinstalowanie pakietu gdiplus. Jak to zrobić pokazują trzy kolejne okna winetricks :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jacek
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

tomek_79 pisze:Chyba że jest taka możliwość dodania IDOUL z TERYTU to by było najlepsze rozwiązanie.
Z tym IDOUL potrzebuje pomocy - chodzi o to zeby byl slownik nazw ulic? Czy tez zeby bylo pamietane pole symbolu ulicy z terytu (5 cyfr)?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
k_batura
____
____
Posty: 142
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:25
Lokalizacja: Wilkowo

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: k_batura »

Ciekaw jestem ilu wykonawców ma dostęp do plików SWDE. Ja nie mam :(
Może jak już wszyscy w pełni przejdziemy na XML to skorzystam-rozumiem, że wtedy SWDE zamieni się na XML?!

Proszę o możliwość definiowania "z ręki" lub na podstawie SWDE, zasięgu aktualizacji przy mapie do celów projektowych (marker powierzchniowy), wytyczeń liniowych (marker liniowy), a pozostałe prace mogłyby być lokalizowane na podstawie markera punktowego.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: FaFaL »

W sumie przydałoby się aby była możliwość przeklinania poligonu lub pojedynczego punktu, bo nawet w zgłoszeniu można w ten sposób wprowadzać zasięg roboty...
Pozdrawiam Rafał Kocierz
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: geobiuro »

Dzień Dobry


Proponuję wprowadzić kilka ułatwień:
1. W karcie "ROBOTA" dołożyć fiszkę o nazwie np. "KARTOTEKA KOSZTÓW ROBOTY", (zawierała by koszty POGiK, koszty reprodukcji, transportu, robocizny, materiałów polowych i inne), przydatna w rozliczeniu tej pracy np. pomiędzy ich uczestnikami.
2. W karcie "ROBOTA" dołożyć fiszkę o nazwie "FAKTURA" wraz z ich rejestrem. Asortyment prac geodezyjnych do fakturowania jest skromny dlatego może jakieś proste narzędzie do do ich tworzenia ???!!
3. W karcie 'ROBOTA" → "DZIAŁKI" → "+" → "DZIAŁKA Dane" : Identyfikator i Obręb wypełnić treścią z danych "Położenie, TERYT" , automatycznie.
4. W karcie "SŁOWNIKI" utworzyć słownik "WŁAŚCICIELE" który zawierałby: właścicieli, władających, użytkowników wieczystych, dzierżawców,
zarządców
informacje te będą pomocne w tworzeniu różnych zawiadomień, wezwań, księgi nadawczej w połączeniu z konkretną robotą, wybór stron według danych w "robota→działki".
Rzeczony słownik może być również pomocny w wypełnianiu okna "właściciele" po kliknięciu na pole "Właściciele" otworzy się w/w słownik z wcześniej umieszczonymi nazwiskami/nawami właścicieli, uż.
wieczytymi itp., właściwego wybieramy do wypełnienia tego okna gdy brakuje to wprowadzamy.
5. Zgłoszenie:
dla "Importuj dane z innego zgłoszenia" proponuję wprowadzić możliwość importu według zawartości dla otwieranych fiszek jak i pozostawić dotychczasową formę.
Najczęściej kopiowaną kartą jest karta "Zbiory danych, uwagi" dla pozostałych też może być pomocne.
Może się nada.

Z poważaniem.
AM
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

geobiuro pisze:Dzień Dobry


Proponuję wprowadzić kilka ułatwień:
4. W karcie "SŁOWNIKI" utworzyć słownik "WŁAŚCICIELE" który zawierałby: właścicieli, władających, użytkowników wieczystych, dzierżawców,
zarządców
informacje te będą pomocne w tworzeniu różnych zawiadomień, wezwań, księgi nadawczej w połączeniu z konkretną robotą, wybór stron według danych w "robota→działki".
Rzeczony słownik może być również pomocny w wypełnianiu okna "właściciele" po kliknięciu na pole "Właściciele" otworzy się w/w słownik z wcześniej umieszczonymi nazwiskami/nawami właścicieli, uż.
wieczytymi itp., właściwego wybieramy do wypełnienia tego okna gdy brakuje to wprowadzamy.
Tylko tego nie rozumiem - po co slownik skoro te dane są przy działce?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

k_batura pisze:Ciekaw jestem ilu wykonawców ma dostęp do plików SWDE. Ja nie mam :(
Może jak już wszyscy w pełni przejdziemy na XML to skorzystam-rozumiem, że wtedy SWDE zamieni się na XML?!
Nie tyle zmieni co zostanie dodany kolejny format - mysle ze czas jakis oba formaty beda stosowane rownolegle,
Proszę o możliwość definiowania "z ręki" lub na podstawie SWDE, zasięgu aktualizacji przy mapie do celów projektowych (marker powierzchniowy), wytyczeń liniowych (marker liniowy), a pozostałe prace mogłyby być lokalizowane na podstawie markera punktowego.
Czyli chodzi generalnie o mozliwosc przypisania do roboty (pewnie dowolnej ilosci) obiektów graficznych. I mozliwosc ich podglądu z np ortofotomapą z geoportalu w tle :)
pozdrawiam
grzes
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: geobiuro »

grzes pisze:Tylko tego nie rozumiem - po co slownik skoro te dane są przy działce?
Mało precyzyjnie się wyraziłem, chodzi oto, że pracując na obszarze kilku powiatów zazwyczaj sąsiednich, często powtarzają się nazwiska oraz nazwy właścicieli działek, np. Mienie komunalne.. , Gmina... , Starosta ... , itp, to wybieramy z listy i już go mamy wprowadzonego do tego zadania. To bardzo ułatwia i przyspiesza edycję tych danych, (: nazwisko/nazwa, adres, udział, NIP, REGON, PESEL itp) skoro już raz to wprowadziliśmy, dlatego dobrze by było zebrać do jednego zbioru i zachować tych wszystkich właścicieli.
Jeszcze jedna sprawa, określenie "Robota", zapewne nic złego w tym słowie ale przyjemniej brzmi "Praca geodezyjna" i zgodne z PGiK.

Z poważaniem.
AM
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: tomek_79 »

Odnośnie IDOUL to może to coś pomoże :roll:
http://www.stat.gov.pl/broker/access/index.jspa
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

tomek_79 pisze:Odnośnie IDOUL to może to coś pomoże :roll:
http://www.stat.gov.pl/broker/access/index.jspa
Znam te bazy tylko moje pytanie dotyczy tego jak maja byc one uwzglednione w programie. Podpowiadanie nazw miejscowosci i ulic?
pozdrawiam
grzes
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: PUG »

Wiem, że TEAM ma dużo pracy z opracowaniem "zgłoszenia", mimo to ponawiam pytanie. Czy będzie w przyszłości możliwe opracowanie "Karty Budynku" w Geo Organizerze?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

PUG pisze:Wiem, że TEAM ma dużo pracy z opracowaniem "zgłoszenia", mimo to ponawiam pytanie. Czy będzie w przyszłości możliwe opracowanie "Karty Budynku" w Geo Organizerze?
a mozna prosic o przyklad takiej karty na grzes małpa xgeo.pl?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: FaFaL »

Z tą kartą budynku jest ten problem, że nie ma takiego oficjalnego druku. Po prostu trzeba jakoś przedstawić pola atrybutów budynku które zdefiniowano w rozporządzeniu o ewidencji .... Czyli może być, że co ośrodek to inny formularz...
Przy okazji Logis (czyli dział wsparcia technicznego C-GEO) robił odpowiedni formularz Karty budynku do C-GEO.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: tomek_79 »

myślę że zrobi Pan Comboboxa z podpowiadaniem nazwy ulicy i miejscowości, a dodatkowo może się też zapisać IDOUL
i będzie super :lol:
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: PUG »

grzes pisze:a mozna prosic o przyklad takiej karty na grzes małpa xgeo.pl?
Wysłałem na maila wszystkie potrzebne pliki do opracowania karty budynku i wykazu zmian danych ewid. budynku. Może to coś pomoże.
FaFaL pisze:Z tą kartą budynku jest ten problem, że nie ma takiego oficjalnego druku.
Ustawodawca zazwyczaj tak napisze ustawę (i to każdą), że każdy urząd (osoba) interpretuje ją po swojemu, ale nie ma już miejsca na to, żeby stworzyć wzór formularza, czy pisma tak, żeby wszyscy mogli skorzystać z niego. Wtedy ani geodeta by się nie zastanawiał, czy nie zrobił czegoś źle, ani urzędnik nie miał by się do czego doczepić.
Mówi się, że 1000 słów można zastąpić jednym obrazem... szkoda, że nie stosuje się tego w naszym prawie.
FaFaL pisze:Przy okazji Logis (czyli dział wsparcia technicznego C-GEO) robił odpowiedni formularz Karty budynku do C-GEO.
Nie mogę tego znaleźć. Jeśli można, to proszę o link.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: FaFaL »

Opis jak zrobić sobie kartę budynku na podstawie informacji wprowadzonych na mapie opisano tu: http://www.softline.xgeo.pl/forum/viewt ... 441#p25441
Co do gotowego rozwiązania, to musi się wypowiedzieć ktoś bardziej poinformowany..
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: logis »

Dzień dobry,
te formularze ADEB, które robiłem do C-Geo to była tylko próba, są nieoficjalne więc dlatego nie można ich znaleźć. Dołączam je do samodzielnych eksperymentów, może dołączycie jakieś przydatne pola z bazy danych budynków.
1. Plik ADEB.grp http://www.softline.xgeo.pl/pliki/ADEB.grp kopiujemy do folderu /bin Widać go potem na liście Raport definiowany przez użytkownika - pojedyncze obiekty z okna bazy danych.

Obrazek

2. Dla posiadaczy modułu Import SWDE - z archiwum bin260914.zip http://www.softline.xgeo.pl/pliki/bin260914.zip można wypakować pliki do folderu ../bin/bin nadpisując istniejące pliki. Wtedy w module pojawi się schemat kopiowania danych do schowka ADEB.

Obrazek

Jacek
radeck
___
___
Posty: 57
Rejestracja: 08 lut 2012, 10:19

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: radeck »

Witam.
Ekstra sprawa z tym programem.

Proszę o wstawienie TERYT GMINY w słowniku szablony druków w pasku robota jak na zdjęciu:
gdyż u mnie w ośrodku w wielu dokumentach wymagają wpisania identyfikatora jednostki ewidencyjnej.

Pozdrawiam.
Radek Lato
Załączniki
propozycja.jpg
propozycja.jpg (106.36 KiB) Przejrzano 4551 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

Wersja 0.6.0.0
Poniewaz dodane zostały dosc duze słowniki miejscowości i ulic to instalka troche "spuchła" (do pobrania ok. 35MB - link w pierwszym poście)
- w oknie danych pracy geodezyjnej (dawniej roboty) dodana zakładka "Punkty" (po imporcie działek z SWDE jest pytanie czy zaimportować tez punkty).
- w oknie danych pracy geodezyjnej dodana zakładka "Koszty"
- w oknie danych pracy geodezyjnej dodane pola "Miejscowość" i "Ulica" oraz słowniki do tych pól
- dodane pole TERYT Gminy w opcji edycji szablonu
- w słowniku zleceniodawców dodana kolumna ID i zapamiętywanie ustawionego sortowania (posortowanie po ID wyświetla dane w kolejności ich dodawania)
- w zestawieniu robót dodana kolumna "Położenie"
- dodana zakładka "Terminarz" do umieszczania planowanych zdarzeń (dodawanie przez ikonkę lub zaznaczenie w tabelce i klawisz Ins)
- poprawione zauważone błędy (DZIEKUJĘ za nadesłane raporty!)
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: tomek_79 »

Wygląda to coraz lepiej panie Grześku :lol:
Mam pytanko co do terminarza czy można by zrobić tak żeby synchronizował się z kalendarzem google - wtedy byłby ideał !

W zakładce koszty można dodać koszt do słownika ale nie do pracy - proszę sprawdzić

Czy można byłoby dodać pasek poziomy w oknie roboty, oraz dodawać lub wyłączać niepotrzebne kolumny tabeli ( np. chciałbym wyświetlić nr roboty , miasto, ulicę, obręb, nr działki, rodzaj pracy i termin jej wykonania ) :roll:
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

tomek_79 pisze:Wygląda to coraz lepiej panie Grześku :lol:
Mam pytanko co do terminarza czy można by zrobić tak żeby synchronizował się z kalendarzem google - wtedy byłby ideał !
jest w planach ale najpierw musi byc logowanie i zarzadzanie uzytkownikami tak aby kazdy mogl miec swoj terminarz/kalendarz
W zakładce koszty można dodać koszt do słownika ale nie do pracy - proszę sprawdzić
tego nie rozumiem
Czy można byłoby dodać pasek poziomy w oknie roboty, oraz dodawać lub wyłączać niepotrzebne kolumny tabeli ( np. chciałbym wyświetlić nr roboty , miasto, ulicę, obręb, nr działki, rodzaj pracy i termin jej wykonania ) :roll:
kol.png
kol.png (14.42 KiB) Przejrzano 4424 razy
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: tomek_79 »

W porządku, działa wszystko 8)
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: lfLF »

WIN XP - nie mogę wpisać/zmienić daty zakończenia prac. Dzisiaj pobrany instalator.
Z poważaniem flFL
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Geo Organizer - nowe zgłoszenie i jego kalkulacja

Post autor: grzes »

lfLF pisze:WIN XP - nie mogę wpisać/zmienić daty zakończenia prac. Dzisiaj pobrany instalator.
Wrzucilem nowy setup - powinno juz byc OK
pozdrawiam
grzes
Zablokowany