Wypis z kartoteki budynków

Dyskusje na temat i możliwość umieszczenia własnych plików definicji linii, szablonów, formularzy
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Wypis z kartoteki budynków

Post autor: marioo »

Od pewnego czasu można stworzyć własny wzór wypisu z kartoteki budynków, czy jest gdzieś jakaś instrukcja jak to zrobić? Chodzi mi o to jak skojarzyć konkretne dane z pliku swde z konkretnymi polami na takim wypisie? Może jest jakiś samouczek? jakaś instrukcja?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Wypis z kartoteki budynków

Post autor: Wojtek P. »

Do edycji służy zewnętrzny programik Fastreport
Tujest opis. (Co prawda do formularzy ale zasada jest taka sama)
W nawiasach kwadratowych są zmienne wprowadzane do tabelki. Można także wybrać poprzez wybór jak poiżej
Załączniki
bez.png
bez.png (10.31 KiB) Przejrzano 10748 razy
-To serve and protect-
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Wypis z kartoteki budynków

Post autor: marioo »

Ok, dodawanie pól i opisów jest proste, jest lista danych i mogę sobie wybrać, ale czy jest gdzieś jakaś legenda/wyjaśnienie co te opisy z listy oznaczają ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Wypis z kartoteki budynków

Post autor: Jurek B. »

marioo pisze:Ok, dodawanie pól i opisów jest proste, jest lista danych i mogę sobie wybrać, ale czy jest gdzieś jakaś legenda/wyjaśnienie co te opisy z listy oznaczają ?
Opisy z listy są najczęściej w nagłówku dowolnego pliku SWDE, załączam taki wyciąg w txt. Z tym, że mogą być też takie SWDE, które mają specyficzne pola dodane przez twórcę aplikacji do generowania SWDE.
Załączniki
opis-swde.txt
(24.73 KiB) Pobrany 251 razy
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Wypis z kartoteki budynków

Post autor: marioo »

Dziękuję za szybką odpowiedź :)
Pozdrawiam
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Wypis z kartoteki budynków

Post autor: marioo »

Jurek B. pisze:
marioo pisze:Ok, dodawanie pól i opisów jest proste, jest lista danych i mogę sobie wybrać, ale czy jest gdzieś jakaś legenda/wyjaśnienie co te opisy z listy oznaczają ?
Opisy z listy są najczęściej w nagłówku dowolnego pliku SWDE, załączam taki wyciąg w txt. Z tym, że mogą być też takie SWDE, które mają specyficzne pola dodane przez twórcę aplikacji do generowania SWDE.
Chyba raczej to nie są dobre opisy bo ten raport nie jest generowany z danych zawartych bezpośrednio w pliku SWDE a z danych wczytanych, znajdujących się w module, a tam nie wszystkie nazwy są takie same jak w swde.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Wypis z kartoteki budynków

Post autor: Wojtek P. »

A jakich danych Panu brakuje?
-To serve and protect-
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Wypis z kartoteki budynków

Post autor: marioo »

Właściwie to wszystkich dlatego, że tego nie rozgryzłem... Mam swój formularz, wyślę go na serwis, to jest wersja robocza i niesformatowana,chciałbym prosić o wpisanie tam odpowiednich oznaczeń tak żeby wczytywały się dobre dane. Najczęściej wczytuję plik swde z Webewidu, czasami Ewmapa.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ