Własne kody pikiet

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
walklim
____
____
Posty: 242
Rejestracja: 19 gru 2006, 00:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Własne kody pikiet

Post autor: walklim »

witajcie,
co zrobić by podczas transmisji z instrumentu / pliku do tachimetrii wraz z obserwacjami przechodziły kody punktów inne niz te które już sie znajdują w liscie kodów.
Pozdrawiam Waldek Klimek
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Własne kody pikiet

Post autor: Jurek B. »

Witam
Niestety tylko - jedna możliwość - dodać te kody do tabeli kodów podpiętej do tabeli przed transmisją.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
walklim
____
____
Posty: 242
Rejestracja: 19 gru 2006, 00:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Własne kody pikiet

Post autor: walklim »

:evil:
Pozdrawiam Waldek Klimek
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Własne kody pikiet

Post autor: Jurek B. »

Sorry pomyłka - Grześ podpowiedział że jednak w tachimetrii odczytają się te kody które nie są zdefiniowane w tabeli kodów - do ich pokazania służy ikonka "WC" :)
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
walklim
____
____
Posty: 242
Rejestracja: 19 gru 2006, 00:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Własne kody pikiet

Post autor: walklim »

ale do tabeli roboczej przejdą ?
Pozdrawiam Waldek Klimek
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Własne kody pikiet

Post autor: FaFaL »

Do tabeli nie przejdą, bo w tabeli nie są zapisane kody typu OSM, tylko jest zapisane id przez które odwołuje się do tabeli z kodami.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
walklim
____
____
Posty: 242
Rejestracja: 19 gru 2006, 00:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Własne kody pikiet

Post autor: walklim »

dziekuję, z wyczkami widzę że jest to samo. trzeba to jakos obejść.
Pozdrawiam Waldek Klimek
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: Własne kody pikiet

Post autor: lfLF »

Propozycja:
W C-Geo dołożyć opcjonalną kolumnę OPIS ( w tabeli i tachimetrii ). W trakcie transmisji z instrumentu do wymienionej kolumny wpisywane byłyby NIEZIDETYFIKOWANE kody. Po zdefiniowaniu ( w tabeli kodów ) dodatkowych kodów, ( po transmisji z instrumentu ) – automatyczne przejście kodów już zdefiniowanych z kolumny OPIS do kolumny KOD, czy np. po ponownym obliczeniu stanowiska tachimetrycznego.
Z poważaniem lfLF
Z poważaniem flFL
Awatar użytkownika
walklim
____
____
Posty: 242
Rejestracja: 19 gru 2006, 00:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Własne kody pikiet

Post autor: walklim »

a nie mogłyby nowe kody dodawać się automatycznie do tabeli kodów - dodać taką możliwość w opcjach programu: automatycznie twórz (przyjmuj) nowe kody ?
Pozdrawiam Waldek Klimek
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: Własne kody pikiet

Post autor: lfLF »

W moim przypadku nie wszystkie kody-opisy które, nadaję w trakcie pomiaru, docelowo są kodami. Często jest to tylko wyróżnik do łatwego odnalezienia p-ktu już w C-geo. Powstałoby dużo niepotrzebnych kodów - ale jestem na tak również dla takiego rozwiązania.
Z poważaniem flFL
Z poważaniem flFL
kasprol
____
____
Posty: 170
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Re: Własne kody pikiet

Post autor: kasprol »

Odświeżę temat a może dało by radę dorobić opcję, żeby kody z tachimetrii które nie występują w tabeli kodów wczytywały się do tabeli roboczej w dodatkowej kolumnie np "opis pikiety"
Bardzo często koduję pikiety swoimi kodami i przy liczeniu tachimetrii nie przechodzą do tabeli, wiem że można dodać własne kody ale jet to kłopotliwe jak się pracuje z różnymi szablonami a na dodatek giną przy aktualizacji programu.
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: Własne kody pikiet

Post autor: lfLF »

kasprol pisze:Odświeżę temat a może dało by radę dorobić opcję, żeby kody z tachimetrii które nie występują w tabeli kodów wczytywały się do tabeli roboczej w dodatkowej kolumnie np "opis pikiety"
Bardzo często koduję pikiety swoimi kodami i przy liczeniu tachimetrii nie przechodzą do tabeli, wiem że można dodać własne kody ale jet to kłopotliwe jak się pracuje z różnymi szablonami a na dodatek giną przy aktualizacji programu.
Jestem za !!!
Z poważaniem flFL
hasan
___
___
Posty: 92
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:32

Re: Własne kody pikiet

Post autor: hasan »

Ja też.

Mariusz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Własne kody pikiet

Post autor: grzes »

Exe do testów, a w nim opcja:
k1.png
k1.png (31.45 KiB) Przejrzano 4702 razy
Opcja działa przy każdym zapisie punktu (z każdego obliczenia) i zapisuje kod ktorego nie ma w zestawie kodów do kolumny Kod2:
k2.png
k2.png (5.97 KiB) Przejrzano 4702 razy
pozdrawiam
grzes
Lukasz C
___
___
Posty: 82
Rejestracja: 15 lip 2014, 22:55

Re: Własne kody pikiet

Post autor: Lukasz C »

Osobiście jestem bardzo za. Też koduję własnymi kodami, które mam podzielone na obiekty typu "string" i "point". Kod "point" jest to kod np. "kratka" natomiast kod string to np. skarpa1, numer kodu zmienia się w zależności od linii. Używam programu irlandzkiej firmy KOREC program nazywa się Geosite, który automatycznie łączy liniami kody z pliku tekstowego o strukturze x_y_h_kod. program ten nie musi mieć tabeli kodów zdefiniowanej wcześniej tylko sam się pyta czy dodać czy nie. Może by coś takiego w przyszłości zrobić w c-geo żeby mapa się sama rysowała potem tylko ewentualnie zostało by zobiektować dane jeżeli ktoś pracuje w gml. Służę panom programistom radą i nawet możemy się przez zdalny pulpit połączyć to zademonstruję o co chodzi. System ten jest sprawdzony podczas mojej 4 letniej pracy w irlandii, nie wymaga absolutnie prowadzenia szkicu w terenie wierzcie mi da się zmierzyć bez szkicu kawał miasta typu Dublin.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Własne kody pikiet

Post autor: Jurek B. »

Lukasz C pisze:Osobiście jestem bardzo za. Też koduję własnymi kodami, które mam podzielone na obiekty typu "string" i "point". Kod "point" jest to kod np. "kratka" natomiast kod string to np. skarpa1, numer kodu zmienia się w zależności od linii. Używam programu irlandzkiej firmy KOREC program nazywa się Geosite, który automatycznie łączy liniami kody z pliku tekstowego o strukturze x_y_h_kod. program ten nie musi mieć tabeli kodów zdefiniowanej wcześniej tylko sam się pyta czy dodać czy nie. Może by coś takiego w przyszłości zrobić w c-geo żeby mapa się sama rysowała potem tylko ewentualnie zostało by zobiektować dane jeżeli ktoś pracuje w gml. Służę panom programistom radą i nawet możemy się przez zdalny pulpit połączyć to zademonstruję o co chodzi. System ten jest sprawdzony podczas mojej 4 letniej pracy w irlandii, nie wymaga absolutnie prowadzenia szkicu w terenie wierzcie mi da się zmierzyć bez szkicu kawał miasta typu Dublin.
pozdrawiam
Coś takiego jest już od wielu lat w C-GEO - tu opis tej funkcji
Pozdrawiam Jurek B.
kasprol
____
____
Posty: 170
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Re: Własne kody pikiet

Post autor: kasprol »

Opcja wstawiania kodu którego nie ma w słowniku do kolumny "kod2" działa dobrze. Przydała by się tyko opcja żeby wszystkie kody mogły być wstawiane do kolumny "kod2". Obecnie jak mam np wybrany zestaw kodów "mapa zasadnicza"
Obrazek
to część kodów np. 6, 12, 23 jest wstawiana to kolumny "kod" jako kod ze słownika "mapa zasadnicza" w formacie znakowym. Mam nadzieję, że nie zamieszałem za bardzo.
Ogólnie chciałbym, żeby była możliwość wyboru żeby wszystkie kody były wstawione do kolumny "kod2"
Obrazek
Lukasz C
___
___
Posty: 82
Rejestracja: 15 lip 2014, 22:55

Re: Własne kody pikiet

Post autor: Lukasz C »

hm... tylko z tego co zrozumiałem opis to trzeba mieć leice? A czy w trimblu można jakoś zakodować żeby linie się łączyly
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Własne kody pikiet

Post autor: grzes »

kasprol pisze:Opcja wstawiania kodu którego nie ma w słowniku do kolumny "kod2" działa dobrze. Przydała by się tyko opcja żeby wszystkie kody mogły być wstawiane do kolumny "kod2". Obecnie jak mam np wybrany zestaw kodów "mapa zasadnicza"
A teraz jak to wygląda: nowy exe?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Własne kody pikiet

Post autor: Jurek B. »

Lukasz C pisze:hm... tylko z tego co zrozumiałem opis to trzeba mieć leice? A czy w trimblu można jakoś zakodować żeby linie się łączyly
Pozdrawiam
Łukasz
Było to zrobione pod Leicę, ale gdyby dodać do tabeli kolumnę ATTR i tam wrzucić kody zgodne z opisem pozyskane z innych rejestratorów - będzie to też działać.
Gdyby było więcej chętnych na taki sposób tworzenia obiektów, moglibyśmy zrobić coś co ułatwiłoby działanie tej funkcji niezależnie od sprzętu.
Pozdrawiam Jurek B.
kasprol
____
____
Posty: 170
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Re: Własne kody pikiet

Post autor: kasprol »

Teraz działa poprawnie, wczytuje kody to kolumny "kod2".
lfLF
____
____
Posty: 220
Rejestracja: 21 kwie 2005, 17:33

Re: Własne kody pikiet

Post autor: lfLF »

Przez przypadek, w programie testowym w tym wątku, znalazłem nową opcję - " Przywróć domyślne szerokości kolumn ". Miałem z tym problem od którejś aktualizacji. :D
Załączniki
tabela3.jpg
tabela3.jpg (201.29 KiB) Przejrzano 4538 razy
tabela2.jpg
tabela2.jpg (142.33 KiB) Przejrzano 4538 razy
tabela1.jpg
tabela1.jpg (172.51 KiB) Przejrzano 4538 razy
Z poważaniem flFL
Zbysiu
_____
_____
Posty: 323
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Re: Własne kody pikiet

Post autor: Zbysiu »

Rozumiem, że kolumnę Kod2 trzeba sobie dodać do tabeli ?
kasprol
____
____
Posty: 170
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Re: Własne kody pikiet

Post autor: kasprol »

Zauważyłem, że w wersji testowej nie działa wtyczka do kalibracji rastra :(
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Własne kody pikiet

Post autor: Jurek B. »

kasprol pisze:Zauważyłem, że w wersji testowej nie działa wtyczka do kalibracji rastra :(
A jak się to objawia? U mnie wygląda na to, że działa.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ