C-Geo a QGIS

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Lukasp

C-Geo a QGIS

Post autor: Lukasp »

Czy istnieje możliwość wczytania do C-Geo plików w formacie tiff ze współrzędnymi zapisanymi w pliku z rozszerzeniem tifw ?
Z góry dziękuję za info.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: C-Geo a QGIS

Post autor: Jurek B. »

Pliki TIFF+TFW - tak - na mapie ikonka Legenda, dział Rastry - prawy klawisz myszki - "Dodaj raster"
Pozdrawiam Jurek B.
Igor
____
____
Posty: 173
Rejestracja: 24 lis 2009, 14:17
Lokalizacja: Katowice

Re: C-Geo a QGIS

Post autor: Igor »

QGIS tworzy pliki *.TIF oraz *.TIFW - w drugim pliku wystarczy z rozszerzenia akasować "i" doprowadzając do postaci *.TFW i C-GEO bez problemu wczytuje ale raster staje się tak nieczytelny, że nie da się z niego korzystać. Da się z tym coś zrobić?

Edit: Nieczytelnemu rastrowi zapisanemu z QGIS jest winien sam QGIS.

Z Ośrodka dostałem tif-y w formie "kafelków". By stworzyć z nich jedną mapę zalecono mi użycie QGIS i faktycznie w QGIS mam całość bez konieczności wpasowania czy ręcznego ustawiania. Próba zapisania jako jednego pliku kończy się jednak nieczytelnym plikiem. Zastanawiam się teraz jak to zrobić inaczej, mam 467 tifów, które składają się na całą mapę by ją następnie przerobić na wektorową. Może ktoś robił coś podobnego i może się podzielić doświadczeniem? Jak na razie to przeraża mnie wizja wpasowywania blisko 500 tifów.

Ponieważ okazało się, że tify mają wbudowaną georeferencję udało się wczytać je pojedynczo co zajęło C-GEO ok 10 minut (w legendzie mapy wybrałem dodaj raster i zaznaczyłem wszystkie pliki).
"Using no way as way to having no limitation as limitation" Bruce Lee
ODPOWIEDZ