transformacja 65-2000

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
zimnyzimny
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 26 maja 2010, 10:56

transformacja 65-2000

Post autor: zimnyzimny »

witam.
mam problem z transformacja rastrow miedzy ukladami 65 a 2000. kalibracje robilem w 2 programach. czesc w c-geo i czesc w arcgis. pliki TFW ktore otrzymalem z programu esri dobrze mi sie otwieraja w arcgisie i c-geo ale mam problem podczas transformacji miedzy ukladmi 65 i 2000. pojawia sie blad. co moze byc przyczyną??
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3121
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: transformacja 65-2000

Post autor: FaFaL »

ArcGis nie obsługuje obróconych rastrów, należy je wypoziomować dodatkowym programikiem z arcgisa (gdzieś w sieci powinien być opis).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: transformacja 65-2000

Post autor: ariel0-0 »

Witam
Skoro transformacja między układami została wywołana do tablicy, podzielę się moim spostrzeżeniem.
Często pracuję w układzie lokalnym (Gdańsk 70) i 2000 (własna baza punktów pomierzonych GPS-em). Natomiast dane w zasobie ośrodka pokatalogowane są w kroju siatki 1965. Przydała by się możliwość właczenia podglądu siatki 1965 na mapie w dowolnym, zdefiniowanym układzie współrzędnych.
Wiem, że można to zrobić samemu na około i tak właśnie robię, przez transformację warstwy lub mapy do 65, wygenerowanie podziału sekcyjnego i transformację z powrotem na lokalny. Myślę jednak, że można to ułatwić i odpowiednią funkcjonalność do programu dołożyć. Będę wdzięczny.
Przydatna też była by funkcja transformacji wybranej warstwy z zapisywaniem do innej mapy, wzglednie kopiowanie warstwy do innej mapy z jednoczesną transformacją między układami lub dowolną, na podstawie wczytanego zadania, tak jak przy transformacji całej mapy.
Ufam, że dla superfachowców z Softline to pikuś :)
pzdr
Have a nice day
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: transformacja 65-2000

Post autor: Jurek B. »

Witam
Dziękuję za sugestie (nakładanie podziału sekcyjnego i siatki innego układu na tle bieżącego oraz transformacje przy eksportach) - postaramy się wprowadzić takie możliwości - może pod koniec wakacji.
mam problem z transformacja rastrow miedzy ukladami 65 a 2000. kalibracje robilem w 2 programach. czesc w c-geo i czesc w arcgis. pliki TFW ktore otrzymalem z programu esri dobrze mi sie otwieraja w arcgisie i c-geo ale mam problem podczas transformacji miedzy ukladmi 65 i 2000. pojawia sie blad.
Ta sprawa chyba się wyjaśniła - okazało się, że w plikach TFW były zamiast kropek - przecinki - jako znaki rozdzielające część dziesiętną - prawdopodobnie ustawienia regionalne w ArcGIS były inne niż polskie - programista przygotuje jednak w C-Geo funkcję która będzie sprawdzać czy nie ma takiej zamiany znaków.
Pozdrawiam Jurek B.
zimnyzimny
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 26 maja 2010, 10:56

Re: transformacja 65-2000

Post autor: zimnyzimny »

tak. sprawa jest rozwiazana. trzeba bylo w plikach .tfw przecinki zamienic na kropki. pozdrawiam
ODPOWIEDZ