ponieważ

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
geoplan

ponieważ

Post autor: geoplan »

ponieważ praktycznie narazie nic nie działa wracam do 7 :(
J.S.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Życzę więcej szczęścia w następnej próbie :)
Pozdrawiam Jurek B.
geonord

Post autor: geonord »

no właśnie u mnie też nic nie działa nawet nie ma ochoty się uruchomic.......zmieniłem komputer i system jednocześnie i niestety nie działa nowa 8, problemy były nawet w instalacji, podczas podgrywania baz Borland system stwierdził, iż nie ma miejsca na dysku mimo, że wolnej przestrzeni było aż hmm chociaż może dla Visty tylko 50 GB.....ciekawe czy da się cosik z tym zrobic, na razie odkurzyłem starego kompa dla C-Geo v8..... :? niestety
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Proszę pobrać plik aktualizacyjny C-GEO V8 z naszej www:
http://www.softline.xgeo.pl/update/upd2007-10-23.exe (dokładnie jest to program który po uruchomieniu rozpakuje plik cgeo8.exe do katalogu C-GEO8
ponieważ często są problemy z systemem zabezpieczeń Windows VISTA (UAC), przygotowaliśmy wczoraj taką wersję c-geo8.exe które jest akceptowane przez ten system zabezpieczeń, nie będzie więc juz problemów z uruchamianiem C-GEO pod VISTĄ.
Co do komunikatów o braku miejsca na dysku przy instalacji BDE - niestety programy instalacyjne Borland Data Base tak reagują na dane o pojemności dysków - mimo że jest jej wystarczająco dużo - sygnalizują brak miejsca. Mimo to instalacja jest poprawna, nie trzeba się więc tego obawiać.
Pozdrawiam Jurek B.
geonord

Post autor: geonord »

myślałem, że wątek się zakończy po tej aktualizacji, ale niestety będzie jednak kontynuowany.........pobrałem plik i przeprowadziłem próbę jego instalacji niestety otrzymałem komunikat, że aktualizacja jest przedawniona i nie może zostac zainstalowana, a program niestety nie uruchamia się w dalszym ciągu..........czyżby jakiś odosobniony przypadek??? dla Pana informacji Panie Jurku to jest to Vista Home Premium.....pozdrawiam i czekam na odpowiedź
quantaq

nie wiem czy odpowiedni wątek wybrałem

Post autor: quantaq »

ale u mnie wyskoczyło coś takiego: program zainstalowałem w katalogu c:\Program Files\C-GEO8\, wszystko działało ok, ale przy prubie aktualizacji (domyślnie scieżka aktualizacji pojawia się c:\C-GEO8\) wyskakiwała komenda: "Ta aktualizacja nie może być zainstalowana. Wygasła już licencja na aktualizację programu lub wskazany został katalog w którym nie ma programu C-GEO v.8"... Odinstalowałem, zainstalowałem na domyślnej lokalizacji (c:\C-GEO8\) i chula:)) Tyle - może ten problem z instalacja aktualizacji to właśnie przez taki psikus?
Pozdrawiam:))
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Problem taki może wystąpić przy pierwszej aktualizacji, bo instalator nie wie gdzie jest C-Geo i podpowiada c:\cgeo8, ale to mozna zmienic samodzielnie - w oknie akutalizacji jest informacja o miejscu gdzie ma być zaktualizowane C-GEO - tam można podać inny katalog niż podpowiadany przez program. Przy następnej aktualizacji instalator już to będzie pamiętał.
Problem może być taki sam w przypadku opisanym przez Geonord
Pozdrawiam Jurek B.
Geopunkt

Post autor: Geopunkt »

Witam,

przeprowadzałem instalację dla Geoplanu, więc mogę napisać kilka słów komentarza.

Na system Vista, po ściągnięciu i zainstalowaniu rzeczonej aktualizacji nadal nie otwiera się 9/10 projektów - komunikat który się pojawia to: "Brak dysku" - program odwiesza się dopiero po kilkukrotnym kliknięciu Kontynuuj, ale projekt i tak nie otwiera się.
Co więcej, nie ma pasków narzędzi - jest wyłącznie pasek Plik-Tabela-Mapa itd więc to chyba nie kwestia zabezpieczeń.

Pozdrawiam
quantaq

taaaak

Post autor: quantaq »

Faktycznie - mój błąd bo zapomniałem napisać, że prubowałem wkleić scieżkę do katalogu c:\program files\cgeo-8\ i to samo wyskakiwało...
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Jeśli chodzi o brak pasków narzędzi - proszę wejść do menu Opcje-Paski narzędzi i nacisnąć przycisk Przywróć.
Natomiast projekt który się nie otwiera proszę nam wysłać mailem na softline@geo.pl
Pozdrawiam Jurek B.
geonord

Post autor: geonord »

witam ponownie, nie chcę tworzyć nowego wątku szkoda miejsca i czasu więc zapytam tutaj, dlaczego nie drukują sie łuki i okręgi, które na rysunku widnieją a juz na wyplocie zostaje puste miejsce po nich
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Tak na szybko narysowałem trzy łuki o bardzo duzym promieniu (one sa zawsze najtrudniejsze do narysowania przez drukarki) i wysłałem do PDF - wszystko jest ok - proszę też tak zrobić (wydruk do PDF) jeżeli jest taka możliwość.
Ewentualnie przesłać na softline@geo.pl przykład projektu z mapą na której są niedrukujące się łuki.
Pozdrawiam Jurek B.
geonord

Post autor: geonord »

byc moze Panie Jurku w PDF-ie się drukują, lecz ja drukuję z poziomu C-Geo na OCE 5150 i łuki są niewidoczne niestety tak jak i okręgi, w ogóle wszelkie krzywe z tego co zauważyłem i przetestowałem....plik posyłam mail'em...
ODPOWIEDZ