Formularze v2 - problem ze [$zmiennymi] w obiektach Richtext

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
heweliusz
_
_
Posty: 8
Rejestracja: 02 gru 2014, 21:16

Formularze v2 - problem ze [$zmiennymi] w obiektach Richtext

Post autor: heweliusz »

Cześć,

mam problem z wyświetlaniem zmiennych w formularzach v2 w obiektach RichText i proszę o pomoc. Obserwuję dziwne zachowanie formularzy. Tak wygląda mój szablon (u góry), a tak wygląda wypełniony automatycznie dokument (u dołu).
cgeo-formularze-v2.png
cgeo-formularze-v2.png (44.29 KiB) Przejrzano 176 razy
Jak widać powyżej:
1. Nie wszystkie pola są automatycznie wypełniane (np. [$pWojewdztwo] czy [$tOpis3]).
2. Część pól w trakcie wypełniania psuję wygląd ramek tabelki, giną wiersze itp. (pola [$pPowiat] i [$pGmina] i [$pNazwaObreb]).
3. Część pól wypełnia się w dziwny sposób np.:
- pole [$tOpis1] zawierające "KERG" uzupełnia się w środku swojego opisu "Id.zgłoszenia prac:", a dodatkowo nie znika nazwa zmiennej,
- pole [$tOpis5] zawierające rodzaj pracy uzupełnia się ale pozostaje nazwa zmiennej.


Ostatnio zmieniłem Windows 7 na Windows 10. Aktualizację wykonałem poprzez instalację na starym systemie, wszystkie programy działają bez problemów, jedynie formularze Cgeo zaczęły się dziwnie zachowywać. Próbowałem sam naprawić, ale wyczerpałem pomysły:

1. Windows 10 zaktualizowany.
2. Office 2013 zamieniłem na Office 2021.
3. Cgeo uruchamiam "jako administrator", bez zaznaczonych innych opcji np. trybu zgodności.
3. Odinstalowałem CGEO i ponownie zainstalowałem (niestety aktualizacje skończyły mi się 08.07.2023, obecnie użytkuję wersję 8.16.2.21 z dnia 21.02.2023).
Aoschin
_____
_____
Posty: 337
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Formularze v2 - problem ze [$zmiennymi] w obiektach Richtext

Post autor: Aoschin »

Yo!

Z mojego doświadczenia z formularzami wynika prosty wniosek. Komponenty RichText ssą. Zawsze i wszędzie.
Sprawdzoną przeze mnie praktyką jest używanie zwykłych obiektów Tekst/Memo - albo zwyczajnie każda treść w osobnym okienku, albo używając tagów jak w HTML np:
1. Dodajemy Obiekt Tekst/Memo.
2. Po kliknięciu w obiekt w opcjach obiektu zaznaczamy AllowHTMLTags.
3. Treść formatujemy jako HTML

Kod: Zaznacz cały

<b>treść</b> dla pogrubienia
<i>treść</i> dla kursywy
PS. Nie działa zmiana rozmiaru czcionki.

Aby działały zmienne $t, musi na formularzu być wybrany obiekt Obraz/Picture z dodaną mapą - inaczej formularze nie wie z której tabeli brać dane.
Można temu częściowo zapobiec dodając własne pola w opisie projektu i dawać zmienne stamtąd - tak działam i że tak informatycznie rzucę, u mnie działa :p.
PS2. Do województwa, powiatu etc. trzeba mieć zadeklarowany TERYT w opisie projektu.
PS3. W razie coś można do mnie na priv napisać, pomogę.
Pozdrawiam
Ao
ODPOWIEDZ