Import jednej bazy z GML

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
PrzemysławK
___
___
Posty: 68
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:03

Import jednej bazy z GML

Post autor: PrzemysławK »

Czy jest możliwość importu do C-geo tylko jednej bazy z pliku GML?
Mam obszar przebiegający przez cały powiat wąskim paskiem i interesuje mnie tylko opracowanie bazy GESUT, a z Webewida standardowo idzie eksport wszystkiego, co przy imporcie niepotrzebnie "pompuje" projekt i wymaga czasu do importu. Szczególnie przy pobieraniu danych EGiB
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import jednej bazy z GML

Post autor: Jurek B. »

Teraz nie ma takiej możliwości, ale porozmawiam z programistą na ten temat.
Pozdrawiam Jurek B.
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: Import jednej bazy z GML

Post autor: Ezy »

PrzemysławK pisze: 25 sty 2024, 09:59 Czy jest możliwość importu do C-geo tylko jednej bazy z pliku GML?
Mam obszar przebiegający przez cały powiat wąskim paskiem i interesuje mnie tylko opracowanie bazy GESUT, a z Webewida standardowo idzie eksport wszystkiego, co przy imporcie niepotrzebnie "pompuje" projekt i wymaga czasu do importu. Szczególnie przy pobieraniu danych EGiB
tez mi tej opcji brakuje. Geomatyka i starostowie w nosie maja prosby o udostepnianie poszczegolnych baz. A co ciekawe, ze mozna je zamawiac poza zgloszeniem pracy jako odrebne elementy zasobu.
Na chwile obecna ja radze sobie szablonem stanu Legendy.
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
geoproj5
____
____
Posty: 103
Rejestracja: 09 lip 2022, 12:02

Re: Import jednej bazy z GML

Post autor: geoproj5 »

To byłoby super
PrzemysławK
___
___
Posty: 68
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:03

Re: Import jednej bazy z GML

Post autor: PrzemysławK »

Prosiłbym o "dopieszczenie" importu.
Przy imporcie tylko bazy GESUT z Webewida na warstwę "PrezentacjaGraficzna" lądują rzędne BDOT, opisy innych budowli "ib", numery działek, opisy użytków, konturów i budynków
Asia T.
Team
Team
Posty: 700
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Import jednej bazy z GML

Post autor: Asia T. »

PrzemysławK pisze: 28 mar 2024, 14:14 Prosiłbym o "dopieszczenie" importu.
Przy imporcie tylko bazy GESUT z Webewida na warstwę "PrezentacjaGraficzna" lądują rzędne BDOT, opisy innych budowli "ib", numery działek, opisy użytków, konturów i budynków
Oczywiście, wysłaliśmy temat do programisty, damy znać, jak zostanie to zrobione.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Import jednej bazy z GML

Post autor: MarekOtt »

A propo jednej bazy.

Czy można stworzyć szablon Mapa zasadnicza 2015 i 2021, zawierający tylko dane EGiB.

Próbowałem to zrobić samemu, poprzez utworzenie tabeli roboczej z szablonami Mapy Zasadniczej 2015 i 2021, następnie usunąłem wszystkie warstwy dotyczące GESUT i BDOT i zapisałem szablony. Po utworzeniu tabeli na takim szablonie, powodował jednak problem z wstawieniem etykiety.

Potrzebne mi to jest po to, bo często wczytuje tylko dane EGiB i po pierwsze - wszystko szybciej się dzieje (niż zakładane pełnych baz) i mam też od razu wszystko uporządkowane.

Ogólnie też, warto by było się zastanowić, czy nie dało by się tego jakoś usprawnić, by wszystko szybciej się działo. Teraz by założyć mapę zasad. 2021, potrzeba kilku kroków, a może udało by się to zrobić jednym/dwoma klikami, w tabeli projektów dodaj tabele, tam wybranie GML i wszystko leci z automatu, a my po chwili zaglądamy i wszystko gotowe do pracy. Było by super.. tym bardziej że takie czasy na stały, że dziś praca rozpoczyna się zawsze tak samo, czyli od podgrania baz danych./
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import jednej bazy z GML

Post autor: Jurek B. »

MarekOtt pisze: 04 kwie 2024, 08:34 A propo jednej bazy.

Czy można stworzyć szablon Mapa zasadnicza 2015 i 2021, zawierający tylko dane EGiB.

Próbowałem to zrobić samemu, poprzez utworzenie tabeli roboczej z szablonami Mapy Zasadniczej 2015 i 2021, następnie usunąłem wszystkie warstwy dotyczące GESUT i BDOT i zapisałem szablony. Po utworzeniu tabeli na takim szablonie, powodował jednak problem z wstawieniem etykiety.

Potrzebne mi to jest po to, bo często wczytuje tylko dane EGiB i po pierwsze - wszystko szybciej się dzieje (niż zakładane pełnych baz) i mam też od razu wszystko uporządkowane.

Ogólnie też, warto by było się zastanowić, czy nie dało by się tego jakoś usprawnić, by wszystko szybciej się działo. Teraz by założyć mapę zasad. 2021, potrzeba kilku kroków, a może udało by się to zrobić jednym/dwoma klikami, w tabeli projektów dodaj tabele, tam wybranie GML i wszystko leci z automatu, a my po chwili zaglądamy i wszystko gotowe do pracy. Było by super.. tym bardziej że takie czasy na stały, że dziś praca rozpoczyna się zawsze tak samo, czyli od podgrania baz danych./
Ok, spróbujemy tak zrobić, a jeśli chodzi o szablon ograniczony do EGiB, to raczej nie zrobimy mieszanego (2015+2021), ale tylko 2021. Taki zresztą zrobiłem w 3 minuty i on działa poprawnie. Trzeba tylko importować do niego dane EGiB z menu Plik-Import-Dane podmiotowe i przedmiotowe...
Załączam go tu spakowanego dodatkowo do ZIP.
Załączniki
egib21.zip
(457.74 KiB) Pobrany 9 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Import jednej bazy z GML

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze: 04 kwie 2024, 11:51
MarekOtt pisze: 04 kwie 2024, 08:34 A propo jednej bazy.

Czy można stworzyć szablon Mapa zasadnicza 2015 i 2021, zawierający tylko dane EGiB.

Próbowałem to zrobić samemu, poprzez utworzenie tabeli roboczej z szablonami Mapy Zasadniczej 2015 i 2021, następnie usunąłem wszystkie warstwy dotyczące GESUT i BDOT i zapisałem szablony. Po utworzeniu tabeli na takim szablonie, powodował jednak problem z wstawieniem etykiety.

Potrzebne mi to jest po to, bo często wczytuje tylko dane EGiB i po pierwsze - wszystko szybciej się dzieje (niż zakładane pełnych baz) i mam też od razu wszystko uporządkowane.

Ogólnie też, warto by było się zastanowić, czy nie dało by się tego jakoś usprawnić, by wszystko szybciej się działo. Teraz by założyć mapę zasad. 2021, potrzeba kilku kroków, a może udało by się to zrobić jednym/dwoma klikami, w tabeli projektów dodaj tabele, tam wybranie GML i wszystko leci z automatu, a my po chwili zaglądamy i wszystko gotowe do pracy. Było by super.. tym bardziej że takie czasy na stały, że dziś praca rozpoczyna się zawsze tak samo, czyli od podgrania baz danych./
Ok, spróbujemy tak zrobić, a jeśli chodzi o szablon ograniczony do EGiB, to raczej nie zrobimy mieszanego (2015+2021), ale tylko 2021. Taki zresztą zrobiłem w 3 minuty i on działa poprawnie. Trzeba tylko importować do niego dane EGiB z menu Plik-Import-Dane podmiotowe i przedmiotowe...
Załączam go tu spakowanego dodatkowo do ZIP.
Było by super, gdyby udało się to usprawnić - myślę że wielu użytkownikom by się to spodobało :)

Co do szablonu - dziękuję bardzo. Poprosiłbym o taki sam tylko pod GML2015 EGiB.. Oczywiście że jako osobny, nie łączony - złe zostałem zrozumiany, a o taki właśnie mi chodziło.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import jednej bazy z GML

Post autor: Jurek B. »

Ok, tu załączam ten dla EGiB205.
Załączniki
egib2015.zip
(191.35 KiB) Pobrany 9 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Import jednej bazy z GML

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze: 04 kwie 2024, 14:02 Ok, tu załączam ten dla EGiB205.
Mam problem z tym egib2015, po imporcie przez Import--->dane podmiotowe i przedmiotowe (...), w standardzie uruchamia się podgląd mapy w prawym dolnym rogu.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import jednej bazy z GML

Post autor: Jurek B. »

Mam problem z tym egib2015, po imporcie przez Import--->dane podmiotowe i przedmiotowe (...), w standardzie uruchamia się podgląd mapy w prawym dolnym rogu.
Ok, ale czego dotyczy ten problem?
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ