Kopiuj obiekty do innej mapy

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Aoschin
_____
_____
Posty: 337
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Kopiuj obiekty do innej mapy

Post autor: Aoschin »

Witam!

Po przesiadce na nowe komputery i czystej instalacji C-GEO mamy mały problem z kopiowaniem obiektów do innej mapy.
Pracujemy na GML.
Klikamy kawałek ogrodzenia -> F7.
PPM na Warstwę w Legendzie -> Eksport -> Do innej mapy.
W oknie wyboru Checkbox "tylko elementy zaznaczone".
W tabeli docelowej mimo to lądują wszystkie ogrodzenia.

Czegoś zapominamy ustawić?
Pozdrawiam
Ao
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: Kopiuj obiekty do innej mapy

Post autor: Ezy »

podobny problem mam z dzialkami. U mnie obiekty BDOT i GESUT raczej poprawnie sa kopiowane/eksportowane , ale gorzej z EGIB.
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kopiuj obiekty do innej mapy

Post autor: Jurek B. »

U mnie działa poprawnie kopiowanie do innej mapy różnych zaznaczonych (F7) obiektów, także działek.
Nie kojarzę jakichś poprawek w tym zakresie po ostatniej aktualizacji, ale proszę na wszelki wypadek pobrać testowe cgeo8.exe i sprawdzić. W razie problemów, proszę dzwonić do serwisu, pomożemy.
Pozdrawiam Jurek B.
Ezy
____
____
Posty: 235
Rejestracja: 12 gru 2016, 11:26
Lokalizacja: wielkopolska/lubuskie

Re: Kopiuj obiekty do innej mapy

Post autor: Ezy »

U mnie działa poprawnie kopiowanie do innej mapy różnych zaznaczonych (F7) obiektów,
tak ta funkcja dziala poprawnie - trzeba miec na uwadze, ze opcja eksportu tylko obiekty zaznaczone dotyczy zaznaczen z mapy, nie bazy danych.
Mysle, ze ja jak i kolega Aoschin bylismy przekonani do tej pory, ze dzialanie ma dotyczyc obiektow z zaznaczen w bd.

Tu moze warto byloby pomyslec o dodatkowej opcji eksportu obiektow zaznaczonych w bd. Taka funkcja dawałaby nad zaznaczonymi obiektami wieksza precyzje i kontrole (wizualizacja na mapie oznaczeniami zaznaczonych w bd), a przede wszystkim powtarzalnosc operacji zaznaczania z wykorzystaniem funkcji przeciec warstw (przy zalozeniu zachowania obiektu tnacego).
pozdrawiam Lukasz Zacharczuk
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kopiuj obiekty do innej mapy

Post autor: Jurek B. »

Ezy pisze: 18 paź 2023, 12:28
U mnie działa poprawnie kopiowanie do innej mapy różnych zaznaczonych (F7) obiektów,
tak ta funkcja dziala poprawnie - trzeba miec na uwadze, ze opcja eksportu tylko obiekty zaznaczone dotyczy zaznaczen z mapy, nie bazy danych.
Mysle, ze ja jak i kolega Aoschin bylismy przekonani do tej pory, ze dzialanie ma dotyczyc obiektow z zaznaczen w bd.

Tu moze warto byloby pomyslec o dodatkowej opcji eksportu obiektow zaznaczonych w bd. Taka funkcja dawałaby nad zaznaczonymi obiektami wieksza precyzje i kontrole (wizualizacja na mapie oznaczeniami zaznaczonych w bd), a przede wszystkim powtarzalnosc operacji zaznaczania z wykorzystaniem funkcji przeciec warstw (przy zalozeniu zachowania obiektu tnacego).
Ta opcja "tylko obiekty zaznaczone" w eksporcie do innej mapy działa także dla obiektów zaznaczonych w bazie.
Jedynie dla obiektów punktowych po ich zaznaczeniu w bazie danych należy jeszcze użyć opcji w menu bazy danych:
Załączniki
Zrzut ekranu 2023-10-18 134154.png
Zrzut ekranu 2023-10-18 134154.png (30.49 KiB) Przejrzano 1085 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Aoschin
_____
_____
Posty: 337
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Kopiuj obiekty do innej mapy

Post autor: Aoschin »

Wrzuciłem testówki i problem znikł. Nie mam pojęcia dlaczego, ale działa więc :D
Pozdrawiam
Ao
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Re: Kopiuj obiekty do innej mapy

Post autor: Polaris »

Podczepiając się pod ten temat szukam analogicznej opcji do eksportowania wybranych punktów z jednej tabeli do drugiej (same "gołe" nrxyh, itp., bez obiektów mapy). Jest może coś takiego? A jeżeli nie ma to jakieś szanse na wprowadzenie?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Kopiuj obiekty do innej mapy

Post autor: Jurek B. »

Polaris pisze: 12 sty 2024, 12:19 Podczepiając się pod ten temat szukam analogicznej opcji do eksportowania wybranych punktów z jednej tabeli do drugiej (same "gołe" nrxyh, itp., bez obiektów mapy). Jest może coś takiego? A jeżeli nie ma to jakieś szanse na wprowadzenie?
Proszę skopiować zaznaczone punkty w tabeli (ewentualnie wcześniej zaznaczone na mapie) i wkleić w tabeli w której mają się pojawić. Można także określić jaki zakres ich danych będzie kopiowany - ikonka kartki ze znakiem ?
Załączniki
Zrzut ekranu 2024-01-12 122625.png
Zrzut ekranu 2024-01-12 122625.png (48.1 KiB) Przejrzano 440 razy
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ