Transformacja rastra

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
chodys
____
____
Posty: 150
Rejestracja: 13 lip 2014, 11:47

Transformacja rastra

Post autor: chodys »

Witam
Mam skalibrowany raster w układzie sekcyjnym 1965. Potrzebuję go wyeksportować do pliku tiff z georeferencją, tak, żeby był przycięty do ramki sekcyjnej, ale muszę go otrzymać w układzie 2000. Ponieważ opcja eksportu mapy do pliku rastrowego i jednoczesnej transformacji jest dostępna tylko dla plików geotiff, próbowałem zrobić to w ten sposób, że najpierw eksportuję skalibrowaną mapę (rcf) do geotiffa, z zakresem eksportu wyznaczonym z godła mapy w układzie 1965. Otrzymuję ładnie przycięty do ramki plik tiff z georeferencją. Następnie wczytuję ten plik na mapę i ponownie eksportuję go do geotiffa z zaznaczeniem opcji transformacji. Tu pojawia się problem. Niby wszystko wygląda ok, czyli plik jest eksportowany, tworzy się tiff i tfw, pojawia się informacja, że eksport do pliku rastrowego został zakończony, ale tfw dalej jest w układzie 1965, a na pasku okna transforamcji pojawia się napis "WYSTĄPIŁ BŁĄD PRZY TRANSFORMACJI RASTRA". Czy ja coś robię źle, czy to wina programu?. Czy ktoś zna jakiś inny lepszy sposób na poradzenie sobie z takim zadaniem.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Transformacja rastra

Post autor: Jurek B. »

Witam, proponuję lekką modyfikację Pana metody: po eksporcie przez Plik-Eksport... mapy z rastrem RCF do pliku rastrowego geoTIFF, wejść do menu Mapa-Raster-Transformacja rastrów, tam wybrać ten utworzony raster geoTIFF i zrobić jego transformację do układu 2000, powstanie TIFF+TFW.
Czemu jest to niemożliwe tak jak to Pan robił - nie wiem, ale przekażę programiście do sprawdzenia.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ