Mapa z GML

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Mapa z GML

Post autor: marioo »

Dostaję z ODGiK mapę w formacie GML i po wczytaniu mam na mapie brak podkreślenia w rzędnych włazów, w rzędnych zasuw gdzie jest tylko rzędna góry mam na dole dodatkową kreskę "-". Prawdopodobnie nie ma tych podkreśleń w pliku gml, ale żeby wydrukować mapę z takiego pliku muszę ją ręcznie doprowadzić do normalnego wyglądu tzn dodać te podkreślenia i polikwidować niepotrzebne kreski "-". Czy da się dodać jakieś narzędzie do szybkiej zmiany na mapie tych rzeczy? A może dodać jakieś opcje przy wczytywaniu gmla żeby wymuszało prawidłowe wczytanie tych rzędnych?
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (248.21 KiB) Przejrzano 3670 razy
Pozdrawiam
Asia T.
Team
Team
Posty: 697
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Mapa z GML

Post autor: Asia T. »

Jeżeli podkreśleń/odnośników nie ma w pliku GML to nie możemy za bardzo ingerować w import i wymuszać zmian, ponieważ spowoduje to modyfikację pliku. Proszę też pamiętać o tym, że ręczne zmiany etykiet to także modyfikacje, które zostaną również przekazane jako historia do ośrodka.
Jeśli chce Pan robić modyfikacje etykiet najlepiej robić to w innej mapie po eksporcie oryginalnej mapy (eksport -> do innej mapy).
Odnośnie kresek - są one niestety wymagane w rozporządzeniu, więc tym bardziej usuwanie ich nie jest prawidłowe.
Jeśli jednak chce je Pan usunąć i dodać podkreślenia hurtem warto spróbować opcji w edytorze napisów. (mapa -> edytor napisów).
edytor.PNG
edytor.PNG (77.01 KiB) Przejrzano 3660 razy
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Mapa z GML

Post autor: marioo »

Chodzi mi o to żeby zrobić z takiej mapy tylko prawidłowy wydruk. Dlatego chcę doprowadzić ją do prawidłowego wyglądu, bez patrzenia na to co zmienię w pliku GML. Jeżeli robię zmiany, które potem trafią z powrotem do ośrodka, to robię to w nowej tabeli nie ruszając tego co mi nie pasuje do wydruku. Niestety taki plik dostaję i muszę sobie z tym radzić.
Edytor napisów jest dobrym narzędziem ale czy da się jakoś wybrać dwuwierszowe napisy? Może dałoby się dodać jakieś narzędzie żeby je pozaznaczać, bo teraz trzeba robić to ręcznie dla każdego opisu, co przy dużej mapie jest męczące.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Mapa z GML

Post autor: Jurek B. »

W edytorze napisów łatwo wybiera się np. teksty zawierające na końcu znak "-", na obrazie poniżej widać jak należy ustawić filtr. Potem wystarczy dla tych wybranych tekstów usunąć od końca 1 znak - wtedy będzie tak jak Pan potrzebuje:
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (18.16 KiB) Przejrzano 3607 razy
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Mapa z GML

Post autor: marioo »

Świetnie, a może jest jakiś sposób żeby wybrać napisy dwuwierszowe?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Mapa z GML

Post autor: Jurek B. »

Bezpośrednio nie, może coś programista wymyśli. Na razie tylko taka kombinacja jak opisałem.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Mapa z GML

Post autor: Jurek B. »

Jednak się udało szybko dodać nową funkcję do edytora napisów - nowa ikonka - filtrowanie tekstów dwuwierszowych (lub ogólniej wielowierszowych). Dostępne w wersji testowej.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Mapa z GML

Post autor: marioo »

Dziękuję, ściągam do testowania.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ