Brak niektórych symboli po imforcie z dxf-a

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
kuba
____
____
Posty: 100
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:28

Brak niektórych symboli po imforcie z dxf-a

Post autor: kuba »

Witam. Mam następujący problem, po imporcie pliku z dxf-a giną mi niektóre symbole (z tego co zauważyłem linii napowietrznych, latarni i zasuw). Podglądając ten plik w przeglądarce dxf-a te elementy są. Wykorzystywałem różne szablony (Mapa zasadnicza 2015 sz i znajomego u którego wszystko jest OK. Gdzie tkwi problem?
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Brak niektórych symboli po imforcie z dxf-a

Post autor: Jakub Kwinta »

Przy pierwszym imporcie dxfa z danego programu trzeba samemu zdefiniować symbole. W pierwszym oknie mamy wybór warstw do importu, w drugim typy linii a w trzecim na samym końcu mamy bloki , symbole. Tam trzeba poprawnie zdefiniować obiekty. Raz ustawione będą się poprawnie importowały w przyszłości oczywiście importowane z tego samego programu.
kuba
____
____
Posty: 100
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:28

Re: Brak niektórych symboli po imforcie z dxf-a

Post autor: kuba »

Właśnie o to chodzi, że tak zrobiłem, tylko tak, jeśli przypiszę linii en. nn właściwy kod, po prawej stronie mam odpowiedni symbol a po wczytaniu nie ma go. Gdy ustawię importuj jako obiekty pojawia się ale jako stary symbol, tak samo mam z telekomunikacyjnym. Trochę inaczej mam z bramą (też zjada) przypisując BGB KTOK02 nie pojawia się symbol bramy tylko kod bramy. :?: :?: Liczę na dalszą pomoc
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Brak niektórych symboli po imforcie z dxf-a

Post autor: Jurek B. »

Może te informacje z wiki pomogą.
Pozdrawiam Jurek B.
kuba
____
____
Posty: 100
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:28

Re: Brak niektórych symboli po imforcie z dxf-a

Post autor: kuba »

Dzięki, z większością już sobie poradziłem (linia telefoniczna PLT na nie SUPT01, czy SUPT_01, ale SUPT_02 zadziałało i jest nowy symbol). Nie mogę sobie poradzić z linia nn zamiana PNN na SUPE_02 pokazuje prawidłowy symbol a nie pojawia się na mapie. Czy przypisuję zły symbol skoro grafikę pokazuje odpowiednią?
kuba
____
____
Posty: 100
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:28

Re: Brak niektórych symboli po imforcie z dxf-a

Post autor: kuba »

Przypisanie PNN na SUPE04 też nie działa, tak samo z latarnią LAT na SUSM - grafika OK a nie wstawia, działa tylko import jako obiekty. A może ktoś pomoże i podeśle plik ImportDXF.ini na którym to działa na adres marekcw@poczta.fm.
Asia T.
Team
Team
Posty: 709
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Brak niektórych symboli po imforcie z dxf-a

Post autor: Asia T. »

Dzień dobry,

proszę może podesłać DXF'a, na którym pojawia się problem na maila at[malpa]xgeo.pl - pomożemy :)
fancegeo
_____
_____
Posty: 260
Rejestracja: 11 kwie 2005, 22:24

Re: Brak niektórych symboli po imforcie z dxf-a

Post autor: fancegeo »

Można wprowadzić obrót symboli o 45 stopni /np.lampa/.
pozdrawiam
fancegeo
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Brak niektórych symboli po imforcie z dxf-a

Post autor: Jurek B. »

fancegeo pisze:Można wprowadzić obrót symboli o 45 stopni /np.lampa/.
Ok, przekażę programiście.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1488
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Brak niektórych symboli po imforcie z dxf-a

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:Może te informacje z wiki pomogą.

Mam pytanie dotyczące tego kopiowania własnych powiązań:
Ważne jest, że raz ustawione symbole zostają zapamiętane przez program - przechowywane są one w pliku ImportDXF.ini (katalog C-GEO/bin), dlatego przed reinstalacją programu lub jego aktualizacją warto zrobić sobie kopię tego pliku. Automatycznie plik ten przechowuje kilkadziesiąt powiązań blok - symbol, które zostały ustawione przez producenta i są uzupełniane w aktualizacjach. Aby połączyć oba pliki wystarczy skopiować swoje powiązania do pliku importdxf.ini po aktualizacji - pliki można otworzyć zwykłym Notatnikiem.
Jeśli mam własne powiązania już przypisane, to jeśli chce je dograć do "Waszego" pliku, który wgrał się po aktualizacji, to którą dokładnie część mojego pliku powinienem skopiować. Całą jego treść ?

Drugie pytanie na przykładzie sieci energetycznej. Plik DXF który wczytuje, to symbol linii ciągłej. Ja przy zakładaniu tabeli/mapy roboczej wyczytałem własny szablon, gdzie warstwa sieci energetyczna zawiera zamiast symbolu linii, symbol linii przerywanej. Przy wczytywaniu DXF zaznaczam opcje "przypisz obiektom styl warstwy C-Geo". Po wczytaniu siec energetyczna, mimo że wczytała się na warstwę z linią przerywaną, wyświetlana jest jako linia ciągła. Musze wtedy za kazdym razem klikać w warstwę w legendzie i klikać domyślny styl linii. Czy jest jakaś możliwość by zrobić to inaczej ?.

Podobnie jest też z ogrodzeniem trwałym, mimo że w szablonie mam warstwę ogrodzenia z prawidłowym symbolem, wczytuje się zwykłą linia.

Ewentualnie czy jest jakiś opis, który by wyjaśniał jak edytować samemu plik Import_DXF.ini ?, wtedy można by było zrobić sobie to samemu i ustawić podstawianie pod mapę zależnie od ośrodka (bo niestety z jednolitością to u nich daleko) :)
Asia T.
Team
Team
Posty: 709
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Brak niektórych symboli po imforcie z dxf-a

Post autor: Asia T. »

W chwili obecnej nie ma już potrzeby łączenia własnego pliku z naszym, ponieważ przestaliśmy go już uaktualniać (nie podmieniamy go już też w aktualizacji) m.in. też z powodu, który Pan wymienił - co ośrodek, to inne nazwy i dopasowania bloków/symboli ;)

Odnośnie linii - proszę sprawdzić, czy ma Pan ustawione poprawnie same linie przed importem zgodnie z artykułem:
http://softline.geo.pl/wiki/index.php?t ... orem_linii
Być może dlatego importują się jako ciągłe.

Struktura pliku importDXF.ini jest dość prosta - najpierw mamy sekcję odpowiadającą za typy linii [typy_lini_dxf]: po lewej stronie znajduje się nazwa linii w pliku DXF, a po prawej numer linii C-GEO.
Następnie mamy sekcje odpowiadające za bloki/symbole:
[bloki_dxf]
[bloki_dxf_1]
...

i tak dalej - każda z sekcji odpowiada za zestaw kodów, w kolejności, w jakiej występują zestawy kodów w C-GEO, czyl np.i:
[bloki_dxf] - K-1 1995
[bloki_dxf_3] - K-1 1998

W blokach odpowiednio znajduje się po lewej stronie nazwa symbolu w DXF, a po prawej numer ID kodu w C-GEO w odpowiedniej tabeli kodów (kolumna w Okno->Kody najbardziej po lewej stronie).

Plik można jak najbardziej edytować ręcznie zgodnie z tym schematem :)
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1488
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Brak niektórych symboli po imforcie z dxf-a

Post autor: MarekOtt »

trazja pisze:W chwili obecnej nie ma już potrzeby łączenia własnego pliku z naszym, ponieważ przestaliśmy go już uaktualniać (nie podmieniamy go już też w aktualizacji) m.in. też z powodu, który Pan wymienił - co ośrodek, to inne nazwy i dopasowania bloków/symboli ;)

Odnośnie linii - proszę sprawdzić, czy ma Pan ustawione poprawnie same linie przed importem zgodnie z artykułem:
http://softline.geo.pl/wiki/index.php?t ... orem_linii
Być może dlatego importują się jako ciągłe.

Struktura pliku importDXF.ini jest dość prosta - najpierw mamy sekcję odpowiadającą za typy linii [typy_lini_dxf]: po lewej stronie znajduje się nazwa linii w pliku DXF, a po prawej numer linii C-GEO.
Następnie mamy sekcje odpowiadające za bloki/symbole:
[bloki_dxf]
[bloki_dxf_1]
...

i tak dalej - każda z sekcji odpowiada za zestaw kodów, w kolejności, w jakiej występują zestawy kodów w C-GEO, czyl np.i:
[bloki_dxf] - K-1 1995
[bloki_dxf_3] - K-1 1998

W blokach odpowiednio znajduje się po lewej stronie nazwa symbolu w DXF, a po prawej numer ID kodu w C-GEO w odpowiedniej tabeli kodów (kolumna w Okno->Kody najbardziej po lewej stronie).

Plik można jak najbardziej edytować ręcznie zgodnie z tym schematem :)
A która z tych opcji powinna być włączona ? I skąd wziąć numer linii z C-Geo ?
Załączniki
impdxf.JPG
impdxf.JPG (57.05 KiB) Przejrzano 5341 razy
Asia T.
Team
Team
Posty: 709
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Brak niektórych symboli po imforcie z dxf-a

Post autor: Asia T. »

Lepiej korzystać z opcji "przepisz styl warstwy DXF".
Numer linii w C-Geo to numer linii w pliku LINIE.txt w katalogu C-GEO/bin
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1488
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Brak niektórych symboli po imforcie z dxf-a

Post autor: MarekOtt »

trazja pisze:Lepiej korzystać z opcji "przepisz styl warstwy DXF".
Numer linii w C-Geo to numer linii w pliku LINIE.txt w katalogu C-GEO/bin
Rozumiem. Ale jednak nie ma tej linii zdefiniowanej w pliku LINIE.txt
Załączniki
linie.JPG
linie.JPG (64.25 KiB) Przejrzano 5331 razy
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Brak niektórych symboli po imforcie z dxf-a

Post autor: giekon »

Ja mam stworzone swoje szablony i "pod nie" wczytuje konkretne DXFy... Wtedy oczywiście zaznaczam "Przypisz obiektom styl warstwy C-geo". Nad liniami się nie zastanawiam...
---
Pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1488
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Brak niektórych symboli po imforcie z dxf-a

Post autor: MarekOtt »

giekon pisze:Ja mam stworzone swoje szablony i "pod nie" wczytuje konkretne DXFy... Wtedy oczywiście zaznaczam "Przypisz obiektom styl warstwy C-geo". Nad liniami się nie zastanawiam...
Ale wtedy masz wszystkie linie ciągłe, w tym granice użytków itp ?
Ja też w sumie się nad tym nie rozczulam, ale jak robię mapę do projektu i jest bardzo duże zagęszczenie sieci, to projektanci życzą sobie by linie na czarno-bieli różniły się miedz sobą. Stąd mój powrót do analogowych map i stosowanych tam "umownych" symboli telefony, energetyki i kanalizacji. W sumie dla mnie to żaden problem, jak stworze sobie odpowiedni szablon. Problem w tym że mimo że na szablonie np. dla warstwy GULENN mam linie przerywaną, to po wczytaniu z DXF, linia tej warstwy jest ciągłą.
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Brak niektórych symboli po imforcie z dxf-a

Post autor: giekon »

Jeżeli dobrze zrobisz szablon pod DXF to powinno wszystko grać. Owszem zaraz po wczytaniu pliku wszystkie linie mam ciągłe ale po naciśnięciu w legendzie "ustaw obiektom domyślny styl linii" wszytko ładnie zmienia się do wyglądu zapisanego szablonu.
Z liniami mi chodziło że się nie rozczulam przy imporcie pliku bo potem i tak je zmienię dopasowując do szablonu.
---
Pozdrawiam
Grzesiek
ODPOWIEDZ