SWDE PROJEKT PODZIAŁU

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
dragko19
___
___
Posty: 52
Rejestracja: 13 sty 2012, 22:10

SWDE PROJEKT PODZIAŁU

Post autor: dragko19 »

Ponowię temat już poruszany, a mianowicie czy była by możliwość generowania projektu podziału i umieszczeniu go na formularzu, na zasadzie jak jest generowany wykaz zmian danych ewidencyjnych.
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: SWDE PROJEKT PODZIAŁU

Post autor: logis »

Dzień dobry,
jak rozumiem, chodzi o połączenie formularza, takiego z projektem podziału, z możliwościami wypełniania pól tabeli z bazy danych? Czyli podobnie jak to jest zrobione przypadku wzde generowanego w oknie bazy danych? Czyli mix takich dwu mechanizmów jak pokazują poniższe zrzuty ekranowe ?
Formularz projektu podziału w wersji ,,starej''
Formularz projektu podziału w wersji ,,starej''
Projekt.png (8.48 KiB) Przejrzano 10005 razy
Tabela wzde wypełniana automatycznie z bazy danych
Tabela wzde wypełniana automatycznie z bazy danych
wzde.png (60.16 KiB) Przejrzano 10005 razy
Poza tym, że to kupa roboty żeby to opracować, to wymaga jeszcze uzgodnienia, czym uzupełniać dane po stronie stanu nowego i stanu istniejącego. Czy na przykład stan istniejący ma przyjść z pliku swde? A stan nowy z bazy danych warstwy działek i użytków na mapie?
Jacek
dragko19
___
___
Posty: 52
Rejestracja: 13 sty 2012, 22:10

Re: SWDE PROJEKT PODZIAŁU

Post autor: dragko19 »

Dokładnie tak czyli lewa strona na wzór już generowanego wykazu zmian danych ewidencyjnych a stan nowy z bazy danych warstwy działek i użytków na mapie
projekt podziału.png
projekt podziału.png (18.4 KiB) Przejrzano 9988 razy
Załączniki
projekt podziału.png
projekt podziału.png (18.4 KiB) Przejrzano 9988 razy
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: SWDE PROJEKT PODZIAŁU

Post autor: KZibi »

dragko19 pisze:Dokładnie tak czyli lewa strona na wzór już generowanego wykazu zmian danych ewidencyjnych a stan nowy z bazy danych warstwy działek i użytków na mapie
Świetny pomysł
Pomysł kolegi jest ciekawy i moim zdaniem formularz mógłby być do wygenerowania z c-geo z miejsca gdzie jest generowany wykaz zmian.
Podrzucam swoje "trzy grosze" w temacie projektu podziału.
Pozdrawiam
KZibi
Załączniki
Projekt podz.tab..png
Projekt podz.tab..png (51.17 KiB) Przejrzano 9933 razy
Proj.podziału.png
Proj.podziału.png (78.87 KiB) Przejrzano 9933 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: SWDE PROJEKT PODZIAŁU

Post autor: Jurek B. »

Mam pytanie dot. tego formularza KZibi - widać po lewej stronie stan dotychczasowy, ale tylko dla jednej działki - 93/6, a nowe stany są już także dla 93/7, 93/8 - czy to dlatego, że stan dotychczasowy dla nich jest nieznany?
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: SWDE PROJEKT PODZIAŁU

Post autor: FaFaL »

To chyba jest jakieś prostowanie .... lokalnie przyjęty sposób ? Po stronie starej powinna być właśnie działka 93/6 i jest ona dzielona na 93/7 i 93/8. Po tych dwóch działka jest gruba krecha i suma powierzchni działki 93/6 oraz suma 93/7 i 93/8....
Pozdrawiam Rafał Kocierz
KZibi
____
____
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2006, 19:17

Re: SWDE PROJEKT PODZIAŁU

Post autor: KZibi »

Jurek B. pisze:Mam pytanie dot. tego formularza KZibi - widać po lewej stronie stan dotychczasowy, ale tylko dla jednej działki - 93/6, a nowe stany są już także dla 93/7, 93/8 - czy to dlatego, że stan dotychczasowy dla nich jest nieznany?
To są działki już po podziale czyli z dz 93/6 powstały 93/7 i 93/8 - ten formularz zrobiłem tak na szybko na bazie wygenerowanego wykazu zmian
Widoczna dz 93/6 w "Stan po podziale" ( z pośpiechu nie wykasowałem jej) nie powinna w tym miejscu być tylko z w "stanie przed podziałem" z tym, że
przynajmniej u nas odbywa się to w ten sposób, że jeżeli zmianie ulega tylko pow. działki to wykazuje się stan przed podziałem wynikający z ewid gruntów a ewentualną różnicę
powierzchni reguluje się "przybytkiem" lub "ubytkiem". W przypadku gdy w KW są wykazane parcele wówczas sporządza się wykaz synchronizacyjny, który również doprowadzi do zgodności pow. działki na tą która wynika z pomiaru.
Mam nadzieje że w miarę czytelnie opisałem. Nie wdawałem się w szczegóły chodziło mi tylko o zasadę stworzenia formularza.
KZibi
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: SWDE PROJEKT PODZIAŁU

Post autor: pomiar »

Nie chce zakładać nowego tematu, dlatego piszę tutaj. Wymagają od nas ,aby wykaz zmian danych ewidencyjnych działki był wrzucony na mapę, ale przy próbie dodania go do mapy rozsypują się tabelki. Robię wykaz , eksportuje do rtf i wstawiam rtf na mapę. Można to zrobić jakoś inaczej, żeby tabelki pozostały nie ruszone ?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: SWDE PROJEKT PODZIAŁU

Post autor: FaFaL »

Ja bym zrobił z niego raster i wstawił jako grafikę
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: SWDE PROJEKT PODZIAŁU

Post autor: Jurek B. »

Grześ pokombinował trochę i dodał do funkcji Wstaw grafikę (ikonka na mapie) możliwość umieszczania PDF - dobrze to wygląda na mapie, na wydruku i po eksporcie do DXF (jako dołączony obraz), także gdy jest skręcony.
Żeby skorzystać już teraz, trzeba pobrać i zapisać do C-GEO\BIN ten plik.
Potem pobrać testowy plik cgeo8.exe i zapisać w katalogu C-GEO.
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: SWDE PROJEKT PODZIAŁU

Post autor: pomiar »

System Windows wykrywa te pliki jako wirus
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: SWDE PROJEKT PODZIAŁU

Post autor: Jurek B. »

pomiar pisze: 13 lis 2019, 07:23 System Windows wykrywa te pliki jako wirus
Z plikami z sieci tak najczęściej jest - trzeba uczulić zaporę lub antywirusa na te pliki, by nie były traktowane jako podejrzane.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: SWDE PROJEKT PODZIAŁU

Post autor: FaFaL »

pomiar pisze: 13 lis 2019, 07:23 System Windows wykrywa te pliki jako wirus
Ostatnio to przerabiałem. Musiałem dodać do Windows Defendera wyjątek aby nie sprawdzał zawartości katalogu C-GEO i jak pobieram pliki każę je zapisywać do tego katalogu. Bo jak ściągam do Pobrane to defender niemal natychmiast kasuje te pliki.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: SWDE PROJEKT PODZIAŁU

Post autor: pomiar »

Dodałem wyjątki i działa.
Pdf wstawia się świetnie, własnie o to chodziło. Dziękuję !
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: SWDE PROJEKT PODZIAŁU

Post autor: giekon »

Witam,
Z PDFem będzie łatwiej. Ja się kiedyś trochę pobawiłem, stworzyłem szablon tabeli wykazy w exelu i po wklejeniu do RTFa mam piękną tabelkę :D
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (52.94 KiB) Przejrzano 8488 razy
---
Pozdrawiam
Grzesiek
ODPOWIEDZ