Aktualizacja

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
RadekW
_
_
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2015, 19:26

Re: Aktualizacja

Post autor: RadekW »

Witam
Po ostatniej (a może przedostatniej) aktualizacji pojawiły się u mnie 2 problemy:
1. w tabeli w kolumnach H, mp, mh we wszystkich projektach pojawiła się wartość "1E20", której nie można usunąć; pojawia się również przy każdym nowym punkcie
2. na mapie po wykonaniu kilku obliczeń (Pomiary i obliczenia na mapie) pojawiają się punkty o współrzędnych x=0, y=0; zauważyłem to po ok. 1 godz pracy - było ich już kilkadziesiąt
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Proszę pobrać ponownie tą ostatnią aktualizację - musiał być jakiś błąd podczas pobierania. Nie powinno być tych 1e20 i punktów x,y=0 po nowych obliczeniach .
Pozdrawiam Jurek B.
RadekW
_
_
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2015, 19:26

Re: Aktualizacja

Post autor: RadekW »

Zadziałało, dziękuję.
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Aktualizacja

Post autor: piotrt »

Witam
U mnie nie działa funkcja : "ustaw edytowalna +edycja" w przypadku kiedy zaznaczam obiekt, którego punkty tworzą łuk. Muszę obiekt zamienić na łamaną , a wówczas ta funkcja działa...
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

piotrt pisze:Witam
U mnie nie działa funkcja : "ustaw edytowalna +edycja" w przypadku kiedy zaznaczam obiekt, którego punkty tworzą łuk. Muszę obiekt zamienić na łamaną , a wówczas ta funkcja działa...
Bo w C-GEO do edytora obiektu nie ma możliwości wczytania punktów łuku kołowego. Zapiszę to w zadaniach programisty na Nowy Rok.
Pozdrawiam Jurek B.
Grappa25
_
_
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:56

Re: Aktualizacja

Post autor: Grappa25 »

po jednej z ostatnich aktualizacji ( teraz mam wersję 8.8.12.31) nie działa mi opcja export-do formatu dx, a w nim opcja wysyłaj punkty jako bloki z opisami -wysokości H. Tworzy się plik z samymi "kropeczkami" bez rzędnej. Gdy zaznaczam inne opcje- np. X, Y- eksport jest poprawny. Na komputerze kolegi, który nie robił aktualizacji- funkcja działa prawidłowo na tym samym obiekcie.
Pozdrawiam
Justyna
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Aktualizacja

Post autor: giekon »

Jurek B. pisze:Proszę pobrać ponownie tą ostatnią aktualizację - musiał być jakiś błąd podczas pobierania. Nie powinno być tych 1e20 i punktów x,y=0 po nowych obliczeniach .
Witam,
Niestety u mnie cały czas ten problem występuje nawet po kolejnym pobraniu aktualizacji. Wskakują pkt z @ o współrzędnych 0,000 ... :cry:
---
Pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Aktualizacja

Post autor: Wojtek P. »

A kiedy te współrzędne powstają? Proszę sprawdzić czy na wersji testowejteż tak się dzieje. Jak nadal będzie problem proszę o telefon do serwisu.
-To serve and protect-
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Aktualizacja

Post autor: giekon »

spider pisze:A kiedy te współrzędne powstają? Proszę sprawdzić czy na wersji testowejteż tak się dzieje. Jak nadal będzie problem proszę o telefon do serwisu.
W momencie: Pomiary i obliczenia na mapie: Odległość między pkt., Rzutowanie na prostą itd. Przy każdorazowym obliczeniu do tabeli wskakuje punkt z @ i tymi dziwnym współrzędnymi. Na szybko sprawdziłem wersję testową i pomogło, nie wskakują pkt. "zerowe".
Dziękuję za pomoc :)
---
Pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: Aktualizacja

Post autor: tomek_79 »

Ponownie błąd założenia tabeli w C-GEO
Wyświetla komunikat taka tabela już istnieje.Nie pomaga reset, utworzyłem nowy projekt ... działa, ale po skopiowaniu 3 starych tabel z niedziałającego projektu i próbie założenia 4 - problem powraca. :twisted: irytujące .
Proszę zróbcie coś z tym bo nie można pracować
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Aktualizacja

Post autor: giekon »

tomek_79 pisze:Ponownie błąd założenia tabeli w C-GEO
Wyświetla komunikat taka tabela już istnieje.Nie pomaga reset, utworzyłem nowy projekt ... działa, ale po skopiowaniu 3 starych tabel z niedziałającego projektu i próbie założenia 4 - problem powraca. :twisted: irytujące .
Proszę zróbcie coś z tym bo nie można pracować
Nie raz wystarczy zerknąć do folderu projektu i zobaczyć czy nie zostały jakieś pozostałości po tabeli która została usunięta. Czasami to pomaga...
---
Pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: Aktualizacja

Post autor: tomek_79 »

Założyłem nowy projekt więc nie mogły zostać pozostałości.
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Aktualizacja

Post autor: giekon »

tomek_79 pisze:Założyłem nowy projekt więc nie mogły zostać pozostałości.
Ale napisał Pan że skopiował 3 stare tabele więc myślałem że w tym tkwi problem że przeszły też "śmieci". Jeżeli nie to nie mogę pomóc bo się nie spotkałem z takim problemem :)
---
Pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Aktualizacja

Post autor: logis »

Proszę powiedzieć w jaki sposób to było robione - został założony nowy projekt i co dalej ? Co oznacza to kopiowanie trzech tabel z niedziałającego projektu ? Czy to było robione przy pomocy ,,Zapisz kopię mapy/tabeli'' do pliku cgt, a potem wczytanie do nowego projektu przez ,,wczytaj kopię projektu'' ? Czy też może poprzez eksport do innej mapy ? To o tyle ważne że te różne narzędzia mają swoje ograniczenia.

Jacek
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: Aktualizacja

Post autor: tomek_79 »

wyglądało to tak:
1. W istniejącym projekcie nie mogłem założyć nowej tabeli z powodu opisanego wyżej błędu (miałem tam już 6 tabel)
2. założyłem nowy projekt
3. Zrobiłem w starym projekcie kopię 2 tabeli i wczytałem je do nowego - wszystko działało
4. Podczas próby założenia nowej tabeli w nowym projekcie wystąpił ponownie błąd tak jak w pk. 1
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Aktualizacja

Post autor: energeo »

Czy nazwy nie mają końcówek cyfrowych po kropce "mapka.1" bo wtedy program głupieje :?:
pozdrawiam
wini
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: Aktualizacja

Post autor: tomek_79 »

nie nazwy wyglądają tak:
mz_E
mz_S
numeryka
GPS
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Aktualizacja

Post autor: Wojtek P. »

A może Pan na serwis wysłać kopię projektu gdzie nie da się założyć tabeli ? Przydałoby się ten błąd powtórzyć wtedy łatwiej będzie znaleźć przyczynę
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: Aktualizacja

Post autor: tomek_79 »

poszło ... czekam na rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Aktualizacja

Post autor: Wojtek P. »

tomek_79 pisze:poszło ... czekam na rozwiązanie.
Wygląda na to że ma Pan jakiś problem z uprawnieniami lub antywirusem. W katalogu projektu jest katalog tmpdir. Jest on używany podczas zakładania tabeli z szablonem. Po tej czynności zawartość powinna być usuwana a tak nie jest.
Proszę sprawdzić TEustwienia
ps. Jak usunie Pan ten katalog to można już zakładać tabelę z szablonu ZMP
ps2. Zauważyłem też przy okazji że miałem od Pana projekt J++Modrzejewskiej. Tam jest ten sam problem
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: Aktualizacja

Post autor: tomek_79 »

Uwagi które Pan przytoczył mogłyby mieć wpływ, tyle że wszystkie ustawienia są poprawne tak jak w odnośniku.
Natomiast pomaga przy zakładaniu szablonu zmiana z *.zmp na *.sz wtedy jest ok.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Aktualizacja

Post autor: janek »

Trochę kłopotliwe jest korzystanie z listy wybranych projektów. Np.kasując jeden z wybranych obiektów lista znika z mapy. Lepiej byłoby gdyby o tym decydował operator
Janek B.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Aktualizacja

Post autor: ariel0-0 »

Dołożę jeszcze swoje 3 grosze do narzekań.
1. Możliwość zmiany koloru odnośników. Domyślnie wszystkie powinny być czarne, zaś rzędne w kolorze sieci
odnośniki.JPG
odnośniki.JPG (17.01 KiB) Przejrzano 3958 razy
2. Przy zakładaniu nowej warstwy (ręcznie) ustawiany jest kolor do wydruku. Zawsze domyślnie czarny. To zupełnie niepotrzebne
kolor.JPG
kolor.JPG (17.88 KiB) Przejrzano 3958 razy
3. Otwierając obliczenia na mapie - rzuty , kursor ustawiany jest w pozycji punktu rzutowanego, zamiast w pierwszym punkcie linii
rzuty.JPG
rzuty.JPG (26.33 KiB) Przejrzano 3958 razy
W sumie to drobiazgi chociaż z odnośnikami jest najwięcej kombinowania. Chociaż przy eksporcie do innej mapy wszystkie kombinacje "biorą w łeb" i są ustawiane domyślne kolory warstwy i odnośniki znowu robią się w kolorze sieci.
Have a nice day
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

janek pisze:Trochę kłopotliwe jest korzystanie z listy wybranych projektów. Np.kasując jeden z wybranych obiektów lista znika z mapy. Lepiej byłoby gdyby o tym decydował operator
Janek B.
Co to znaczy "lista wybranych projektów"? O kasowanie czego chodzi?
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

ariel0-0 pisze:Dołożę jeszcze swoje 3 grosze do narzekań.
1. Możliwość zmiany koloru odnośników. Domyślnie wszystkie powinny być czarne, zaś rzędne w kolorze sieci
odnośniki.JPG
2. Przy zakładaniu nowej warstwy (ręcznie) ustawiany jest kolor do wydruku. Zawsze domyślnie czarny. To zupełnie niepotrzebne
kolor.JPG
3. Otwierając obliczenia na mapie - rzuty , kursor ustawiany jest w pozycji punktu rzutowanego, zamiast w pierwszym punkcie linii
rzuty.JPG
W sumie to drobiazgi chociaż z odnośnikami jest najwięcej kombinowania. Chociaż przy eksporcie do innej mapy wszystkie kombinacje "biorą w łeb" i są ustawiane domyślne kolory warstwy i odnośniki znowu robią się w kolorze sieci.
Ad.1 - w najbliższej aktualizacji, w styczniu będą już czarne odnośniki.
Ad.2 - Ok, kolor do wydruku będzie domyślnie taki jak kolor warstwy
Ad.3 - u mnie kursor jest zawsze w pierwszym punkcie - ale programista sprawdzi czy tam jest wszystko ok.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ