Pobieranie danych katastralnych WMS

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
chodys
____
____
Posty: 151
Rejestracja: 13 lip 2014, 11:47

Pobieranie danych katastralnych WMS

Post autor: chodys »

Witam
Korzystając z ikony WMS opcja "Pobierz dane katastralne (dane wektorowe)" program nie pobiera tych danych. Pokazuje się okienko, że pobiera dane, ale nic więcej się nie dzieje. Opcja "Pobierz dane katastralne (rastry)" działa. Co może być przyczyną? Czy jest jakaś inna opcja pobrania danych katastralnych wektorowych?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8194
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Pobieranie danych katastralnych WMS

Post autor: Jurek B. »

Witam, niestety GUGiK wyłączył w połowie grudnia chyba już na dobre dostęp do wektorowych danych katastralnych :(
Pozdrawiam Jurek B.
Lukasz C
___
___
Posty: 82
Rejestracja: 15 lip 2014, 22:55

Re: Pobieranie danych katastralnych WMS

Post autor: Lukasz C »

Witam,
z tego co sobie przypominam była jakaś petycja na forum w tej sprawie? Czy odniosło to jakiś efekt?
Panowie urzędnicy, bo trudno ich nazwać geodetami cały czas tylko kłody pod nogi rzucają szkoda słów wrrr..........
Łukasz
Jarek Bagnicki
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 02 kwie 2014, 23:14

Re: Pobieranie danych katastralnych WMS

Post autor: Jarek Bagnicki »

Dla mnie osobiście ta sytuacja to duże nieporozumienie, a wręcz ADSURD. Urzędnicy zrobili Geoportal za pieniądze unijne (które de facto są pieniędzmi z naszych podatników), a teraz utrudniają obywatelom korzystanie z niego poprzez wyłączenie części funkcjonalności.
Pan Prezes Bujakowskim wraz ze GUGiK'owskimi "doradcami" powinni już dawno podać się do dymisji, za buble prawne (nowela pgik; rozp dbot500,gesut,zm; rozp ws standardów) przez które wykonawcy i urzędy na szczeblu samorządowym ponoszą olbrzymie straty.
chodys
____
____
Posty: 151
Rejestracja: 13 lip 2014, 11:47

Re: Pobieranie danych katastralnych WMS

Post autor: chodys »

Szkoda, bo była to przydatna opcja.
Szczególnie dziwi blokowanie pobierania tych danych patrząc na ich znikomą dokładność. Jak kiedyś nakładałem sobie dane pobrane z geoportalu na raster z PODGiK to zdarzały się rozbieżności po kilka metrów. Nie mówiąc już o tym, że podziałów, które robiłem kilkanaście miesięcy temu dalej nie wyświetla.
ODPOWIEDZ