Znikające linie i obiekty niemożliwe do zaznaczenia

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Polaris
___
___
Posty: 66
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:50

Znikające linie i obiekty niemożliwe do zaznaczenia

Post autor: Polaris »

Od czasu do czasu w różnych projektach pojawiają się te dwa problemy w postaci:
1. Znikających linii - objawy: po powiększeniu widoku znikają linie wcześniej narysowane, przy pomniejszeniu wracają. Linie można zaznaczyć, edytować, kasować, itp.
2. Obiekty, których nie można edytować, skasować ani chociaż zaznaczyć. Dotyczy to linii, okręgów, symboli, itp.
W obu przypadkach nie pomaga naprawa tabeli ani kontrola mapy.
Jakieś porady?
Jacek

Ps. Błędy pojawiały się sporadycznie ale od bardzo dawna, niezależnie od aktualnej wersji programu.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Znikające linie i obiekty niemożliwe do zaznaczenia

Post autor: FaFaL »

Ja polecam co praktykuję: jak tylko problem się pojawi to zamknąć C-GEO, spakować projekt i wysłać do serwisu Softline, wtedy programiści będą mogli na to spojrzeć i znaleźć ewentualne problemy.... zwykły opis bez przykładów zwykle jest mało przydatny ....
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Znikające linie i obiekty niemożliwe do zaznaczenia

Post autor: marioo »

Potwierdzam. Miałem takie znikające linie ostatnio na mapie, na którą wczytałem dość dużego dxfa...
Jak się jeszcze raz pojawi ten problem to spróbuje coś wysłać.
Pozdrawiam
Jarek Bagnicki
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 02 kwie 2014, 23:14

Re: Znikające linie i obiekty niemożliwe do zaznaczenia

Post autor: Jarek Bagnicki »

Też tak czasami mam. Poza tym zdarza się, że mam komunikat błędu przy próbie skasowania punktów lub obiektów. Przeważnie gdy wcześniej cofałem operację na duże liczbie obiektów jak przypadkowe skasowanie całej warstwy albo skopiowanie obiektów z jednej warstwy na inną. Próba naprawienia tabeli kończy się najczęściej nieodwracalny jej uszkodzeniem tzn. nie chce się w ogóle otworzyć i cały czas pojawiają się błędy.
W takiej sytuacji tworzę nową tabele i eksportuję wszystkiej warstwy do nowej tabeli, a starą usuwam. W nowej tabeli wszystko jest ok.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8194
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Znikające linie i obiekty niemożliwe do zaznaczenia

Post autor: Jurek B. »

Jarek Bagnicki pisze:Też tak czasami mam. Poza tym zdarza się, że mam komunikat błędu przy próbie skasowania punktów lub obiektów. Przeważnie gdy wcześniej cofałem operację na duże liczbie obiektów jak przypadkowe skasowanie całej warstwy albo skopiowanie obiektów z jednej warstwy na inną. Próba naprawienia tabeli kończy się najczęściej nieodwracalny jej uszkodzeniem tzn. nie chce się w ogóle otworzyć i cały czas pojawiają się błędy.
W takiej sytuacji tworzę nową tabele i eksportuję wszystkiej warstwy do nowej tabeli, a starą usuwam. W nowej tabeli wszystko jest ok.
To już chyba powinno być zlikwidowane w najnowszej wersji testowej - jeśli pomoże proszę o potwierdzenie.
Pozdrawiam Jurek B.
Jarek Bagnicki
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 02 kwie 2014, 23:14

Re: Znikające linie i obiekty niemożliwe do zaznaczenia

Post autor: Jarek Bagnicki »

Z cofaniem usunięcia warstwy jest jeszcze jeden problem. Tj. zostają przywrócone linie, ale teksty już niestety nie.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8194
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Znikające linie i obiekty niemożliwe do zaznaczenia

Post autor: Jurek B. »

Jarek Bagnicki pisze:Z cofaniem usunięcia warstwy jest jeszcze jeden problem. Tj. zostają przywrócone linie, ale teksty już niestety nie.
Faktycznie - dzisiaj po południu powinno być poprawione w testowej, co ciekawe to nie działało już od bardzo dawna, ale nikt nie zauważył :( .
Pozdrawiam Jurek B.
Jarek Bagnicki
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 02 kwie 2014, 23:14

Re: Znikające linie i obiekty niemożliwe do zaznaczenia

Post autor: Jarek Bagnicki »

Wsparcie techniczne blisko użytkownika to jest to co lubię w ekipie Softline'u :)
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8194
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Znikające linie i obiekty niemożliwe do zaznaczenia

Post autor: Jurek B. »

Jarek Bagnicki pisze:Wsparcie techniczne blisko użytkownika to jest to co lubię w ekipie Softline'u :)
Dzięki, ale tym razem trochę to później wyszło, ale już jest.
Pozdrawiam Jurek B.
Lukasz C
___
___
Posty: 82
Rejestracja: 15 lip 2014, 22:55

Re: Znikające linie i obiekty niemożliwe do zaznaczenia

Post autor: Lukasz C »

Witam,
Bardzo fajnie że ekipa Softline się za to wzięła, też miałem ten problem dodatkowo z tekstami, nie można ich było po prostu w żaden sposób edytować ale myślałem ze to wina mojego kompa;) i nie poruszałem tematu.
Pozdrawiam
Jarek Bagnicki
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 02 kwie 2014, 23:14

Re: Znikające linie i obiekty niemożliwe do zaznaczenia

Post autor: Jarek Bagnicki »

Gdy pojawi się problem z wybieraniem (zaznaczaniem) tekstów. Najczęściej wystarczy zrobić Kontrolę spójności mapy z opcją Kontrola tekstów (poprawianie zakresów).
ODPOWIEDZ