Import DXf

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
geobar
____
____
Posty: 218
Rejestracja: 07 maja 2009, 08:49

Re: Import DXf

Post autor: geobar »

Kiedy może pojawić się stosowna aktualizacja?
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Import DXf

Post autor: Wojtek P. »

marcinn pisze:Zauważyłem, że przy krótszych odcinkach murek oporowy nie domyka się z jednej strony. Murek musi mieć długość min. 5metrów, żeby się domknął. Inaczej koniec linii dalej pozostaje otwarty. Wypełnienie (kreskowanie) natomiast zaczyna się przy długości odcinka min. 4m. Poniżej tego odcinka mamy brak wypełniania i otwartą linię z jednej strony
Proszę pobrać plik cgeo8.exe i zstąpić w katalogu C-GEO , a linie .txt do katalogu C-GEO/BIN (zastąpić istniejący)
Załączniki
LINIE.TXT
(31.66 KiB) Pobrany 125 razy
-To serve and protect-
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1130
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Import DXf

Post autor: marcinn »

Teraz w c-geo jest dobrze. Natomiast zauważyłem jeszcze, że w cadzie nie można edytować tej linii, bo się dziwnie powiększa
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8196
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import DXf

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze:Teraz w c-geo jest dobrze. Natomiast zauważyłem jeszcze, że w cadzie nie można edytować tej linii, bo się dziwnie powiększa
Niestety ACAD też ma swoje ograniczenia i ze edycją obiektu MLINE są takie problemy. Być może pomoże zamiana na POLYLINE już w ACAD.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Import DXf

Post autor: piotr j. »

Czy jest możliwość wprowadzenia opcji przypisania importowanych warstw dxf bezpośrednio do utworzonego katalogu w oknie legenda/warstwy.
Teraz wczytuje bezpośrednio na warstwy, a przeniesienie ich później do katalogu przy większej ilości czasami trwa trochę długo.
Pozdrawiam.
piotr j.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8196
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import DXf

Post autor: Jurek B. »

piotr j. pisze:Czy jest możliwość wprowadzenia opcji przypisania importowanych warstw dxf bezpośrednio do utworzonego katalogu w oknie legenda/warstwy.
Teraz wczytuje bezpośrednio na warstwy, a przeniesienie ich później do katalogu przy większej ilości czasami trwa trochę długo.
W takim wypadku, jeśli chce Pan wielokrotnie skorzystać z konkretnych ustawień warstw przy imporcie z DXF (który ma ustaloną strukturę), najlepiej po pierwszym imporcie utworzyć odpowiednie foldery, przypisać tam właściwe warstwy i zapisać jako szablon. Potem przy zakładaniu nowej mapy, wybierać ten szablon i importować pliki DXF - dane z pliku trafią w odpowiednie miejsca.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Import DXf

Post autor: piotr j. »

Dziękuję za podpowiedź.

Sprawdziłem różne kombinacje, ustawienia, z czasem stworzyłem kilka szablonów i o to mi chodziło :D .
Pozdrawiam.
piotr j.
zibi
__
__
Posty: 29
Rejestracja: 21 mar 2005, 22:53

Re: Import DXf

Post autor: zibi »

Witam.
Już od dłuższego czasu przy eksporcie do dxf, dwg przy małym zakresie ( np. w obszarze kilka metrów na kilka metrów) w c-geo nie jest importowany choćby jeden krzyż siatki kwadratów pomimo zaznaczenia "eksportuj siatkę kwadratów".
Czy tylko ja tak mam czy jest ktoś jeszcze.

Dodam jeszcze, że przy wstawieniu fikcyjnej pikiety w danej robocie w c-geo w odległości dalszej od obszaru pomiaru o ok.50 m to siatka krzyży już się eksportuje.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8196
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import DXf

Post autor: Jurek B. »

zibi pisze:Witam.
Już od dłuższego czasu przy eksporcie do dxf, dwg przy małym zakresie ( np. w obszarze kilka metrów na kilka metrów) w c-geo nie jest importowany choćby jeden krzyż siatki kwadratów pomimo zaznaczenia "eksportuj siatkę kwadratów".
Czy tylko ja tak mam czy jest ktoś jeszcze.

Dodam jeszcze, że przy wstawieniu fikcyjnej pikiety w danej robocie w c-geo w odległości dalszej od obszaru pomiaru o ok.50 m to siatka krzyży już się eksportuje.
Pozdrawiam.
Tak, to niestety tak jest - wysyłamy siatkę kwadratów jeśli jest w określonym zasięgu do obiektów mapy, przy bardzo małym zakresie może jej tam nie być - na razie trzeba sobie radzić tak jak Pan to robi :(
Pozdrawiam Jurek B.
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Import DXf

Post autor: piotrt »

Po ostatniej aktualizacji program dziwnie importuje symbole podpory , nie importuje symbolu furtki a kierunki otwierania bram są odwrócone
Załączniki
cgeo.png
cgeo.png (22.58 KiB) Przejrzano 5088 razy
dxf.png
dxf.png (11.93 KiB) Przejrzano 5088 razy
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Import DXf

Post autor: piotrt »

A tak wyglądają symbole odwrócone symbole bramy
Załączniki
dxf.png
dxf.png (19.07 KiB) Przejrzano 5083 razy
cgeo.png
cgeo.png (36.33 KiB) Przejrzano 5083 razy
Asia T.
Team
Team
Posty: 705
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Import DXf

Post autor: Asia T. »

Te trzy rzeczy są pewnie powiązane z nieodpowiednim przypięciem symboli z DXF do symboli w C-Geo, tutaj: http://softline.xgeo.pl/wiki/index.php? ... em_symboli jest dokładny opis, jak przypiąć symbole samodzielnie oraz jak je obrócić, na końcu artykułu jest również odnośnik do filmu instruktażowego.

Warto przed każdym importem DXF sprawdzić, czy symbole po lewej i prawej stronie w zakładce "Bloki/Symbole" są takie same i poprzypinać ewentualne braki. Ponadto jeśli sami przypinamy symbole to aby ich nie utracić po aktualizacji można przed jej instalacją skopiować sobie plik z katalogu C-Geo/bin "ImportDXF.ini" i po aktualizacji wgrać go ponownie (zawiera on zdefiniowane powiązania pomiędzy blokami a symbolami).

Jeśli w DXF'ie występują bramy i furtki lepiej korzystać z zestawu kodów K-1 1998, ponieważ zawiera on i kody K-1, i Mapy Zasadniczej 2013 - w zestawach kodów Mapa Zasadnicza bramy i furtki nie mają swoich odpowiedników w symbolach, ponieważ są rysowane liniami.
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Import DXf

Post autor: piotrt »

Dziękuję z a informację.
Skopiowałem plik ImportDXF.ini sprzed ostatniej aktualizacji i wgrałem do katalogu bin - program poprawnie zaimportował symbole. Proponuję aby w przypadku aktualizacji program - po zaznaczeniu opcji o zachowaniu moich symboli i ustawień- zapamiętywał również ustawienia pliku ImportDXF.ini
ODPOWIEDZ