Eksport do pliku DWG

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
Baribal

Eksport do pliku DWG

Post autor: Baribal »

Witam, mam pewien problem, otóż eksportuje mapę do pliku dwg a następnie chcę ją otworzyć w DraftSight aby sprawdzić czy wszystko jest ok i tu się pojawia problem, linie napowietrzne telekomunikacji oraz energii są liniami ciągłymi a nie jak w mapie symbolami odpowiednimi dla danej linii, tyczy to się również ogrodzenia( brak w nim kropek świadczących że to ogrodzenie), brak bramy. Zaznaczę że w Cgeo robię zgodnie z nowym rozporządzeniem w sprawie GESUT.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8196
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Eksport do pliku DWG

Post autor: Jurek B. »

Witam, niestety zanim zdefiniujemy kształt tych linii dla DXF minie jeszcze trochę czasu - na razie nie mogę podać terminu.
Pozdrawiam Jurek B.
Baribal

Re: Eksport do pliku DWG

Post autor: Baribal »

Dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
WueM
___
___
Posty: 68
Rejestracja: 23 maja 2006, 21:12

Re: Eksport do pliku DWG

Post autor: WueM »

Witam

2, może 3 lata temu monitowałem o doprowadzenie do zgodności w imporcie i eksporcie linii z i do AutoCada. Czekam do tej pory. Może kiedyś?...

Witek
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8196
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Eksport do pliku DWG

Post autor: Jurek B. »

2, może 3 lata temu monitowałem o doprowadzenie do zgodności w imporcie i eksporcie linii z i do AutoCada
Dla linii z poprzedniej instrukcji eksport jest zgodny na poziomie chyba 95% procent - a może 100%.
Problem jest z nowymi typami linii ze świeżego rozporządzenia.
Pozdrawiam Jurek B.
Chaby

Re: Eksport do pliku DWG

Post autor: Chaby »

Witam,
nie wiem czy to jest problem ale w każdym razie nie mogę sobie z tym poradzić. Ponieważ do tej pory mapę tworzyłem w MS to teraz mam problemy z exportem mapy z c-geo do dwg. Teraz opiszę w czym kłopot. Jak na załączonych plikach warstwa "skarpy" grubość linii w c-geo jast ok, a w ZWCadzie zła i nie można jej zmienić na grubość np. 0,18. Narysowałem trochę symboli w c-geo dla testu czy przechodzą do DWG i jest ok, ale skarpa ??? może dlatego że rysuje to jako obiekt zamknięty i wypełnienie jako skarpa ??? jeśli tak to w takim razie jak narysować skarpę żeby była widoczna po exporcie do DWG.
Jeszcze jedno czy po exporcie do DWG typ linii i grubość zgodnie z kodem zawsze będzie widoczne jako np typ linii - CONTINUOUS a grubość linii - ByLayer, moim zdaniem powinny przejść kody i grubości linii takie jak są widoczne. Proszę o pomoc.
Test2.png
Test2.png (86.59 KiB) Przejrzano 4108 razy
Test2.png
Test2.png (86.59 KiB) Przejrzano 4108 razy
Załączniki
test.png
test.png (72.91 KiB) Przejrzano 4108 razy
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: Eksport do pliku DWG

Post autor: bartek1122 »

Nie mogę wykonać eksportu do dwg- wyskakuje komunikat "Nie można odnaleźć określonego modułu". Eksport do dxf działa prawidłowo.Co może być przyczyną?
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Eksport do pliku DWG

Post autor: Wojtek P. »

-To serve and protect-
ODPOWIEDZ