DXF

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: DXF

Post autor: marioo »

Jurek B. pisze:Kursywę robimy, co do kolorów to w samym DXF są one bez sensu i bez zgodności z instrukcją. Dla części warstw nadaliśmy właściwe kolory, ale nie wiem czy jest sens - skoro z ośrodka wydają DXF z takimi kolorami - może Turbomapa ustanawia nowe standardy? :)
Myślę, że bardziej chodzi o to, żeby kolor pozostał taki sam jak w DXFie bez zmian. Ja np otwierając DXF miałem kolory dobre, a po imporcie coś się pozmieniało /patrz pierwszy post/.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8194
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: DXF

Post autor: Jurek B. »

Jak przeglądam ten DXF w ACAD to kolory są bez sensu - np. energ. na czarno, kanal. na żółto, część budynków - niebieskie. Nie wiem czy to jest w porządku.
Jeżeli natomiast ustali się kolory dla poszczególnych warstw w C-GEO przed importem, wtedy obiekty trafią na mapę w takich kolorach jak w szablonie C-GEO.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: DXF

Post autor: marioo »

Ja otwierałem w programie DraftSight i z tego jest zrobiony zrzut. Czyli każda przeglądarka ma inne kolory?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8194
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: DXF

Post autor: Jurek B. »

W TrueView jest np. tak:
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (67.73 KiB) Przejrzano 2611 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Maciej_o2
_____
_____
Posty: 374
Rejestracja: 11 mar 2009, 11:56

Re: DXF

Post autor: Maciej_o2 »

Ave
zaimportowałem dxf z ośrodka i masakra.
poprawiam recznie co się da, ale nie wiem czemu przy zmianie kolorów warstwy, grubości, nie zmienia na mapie (np. ogrodzenie, budynki)
a warstwa "przepust symbol" to utworzyłem nową, ustawiony kolor czarny a pokazuje czerwony.
coś robię nie tak? jak to naprawić?
gdzie posłać projekt?
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: DXF

Post autor: FaFaL »

po zmianie kolorów warstw (i stylów) należy w legendzie kliknąć prawy klawiszy myszy na WARSTWY i wybrać USTAW OBIEKTOM DOMYŚLNY STYL LINII
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Maciej_o2
_____
_____
Posty: 374
Rejestracja: 11 mar 2009, 11:56

Re: DXF

Post autor: Maciej_o2 »

FaFaL pisze:po zmianie kolorów warstw (i stylów) należy w legendzie kliknąć prawy klawiszy myszy na WARSTWY i wybrać USTAW OBIEKTOM DOMYŚLNY STYL LINII
dzięki zadziałało :D
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
ODPOWIEDZ