Transmisja Geodimeter <=> C-geo

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
M Rutkowski

Transmisja Geodimeter <=> C-geo

Post autor: M Rutkowski »

Witam!
Mam dość starą wersję tego programu bo 6.0
Pytanie moje brzmi, czy jest możliwość transmisji bezpośrednio z geodimetra 640 do C-geo i jak to się robi. Czy jest możliwośc wyeksportowania wsółrzędnych z c-geo do pliku o rozszerzeniu .raw lub co jest tego zamiennikiem.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Transmisja Geodimeter <=> C-geo

Post autor: FaFaL »

Witam
Nie mam chwili aby sprawdzić jak działa, ale są funkcje do transmisji w obie strony:
1. Tachimetrię do C-GEO wczytuje się przez moduł tachimetrii : menu : Obliczenia->Tachimetria. Następnie wybieramy chyba czwartą (w nowszych wersjach piątą) ikonkę zatytuowaną "transmisje z rejestratorów". W oknie które się pojawi wybiera Pan instrument "Geodimetr" i "START". Program w odpowiednim oknie napisze Panu co trzeba uruchomić w instrumencie (panelu). Po imporcie stanowiska otwieramy drugą ikonką.
2. Wysyłanie punktów. Będąc w tabeli z punktami należy nacisnąć ikonkę nr 9 czyli "transmisja punktów". Tam wybieramy PC-Rejestrator i wybieramy "Geodimetr", proszę pamiętać aby wcześniej zaznaczyć punkty (klawisz F5) do transmisji. Tak na szybko nie znalazłem funkcji eksportu do raw, ale myślę że wysłanie prosto do instrumentu rozwiązuje sprawę.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2010, 08:52 przez FaFaL, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Transmisja Geodimeter <=> C-geo

Post autor: FaFaL »

Tak przy okazji ma Pan "mega" starą wersję, w między czasie zmieniło się bardzo dużo w programie.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
M Rutkowski

Re: Transmisja Geodimeter <=> C-geo

Post autor: M Rutkowski »

Dziękuje za reakcję.
Niestety na razie nie zamierzam wymieniać programu na nowszy ($)
Jest małe ale
Przy transmisji do PC jest połączenie, i widać jak dane spływają ale potem nigdzie tego nie można znaleźć :O

Przy próbie transmisji z PC wyświetla się lista wybranego katalogu punktów ( w dziwnym rozszerzeniu)i dalej niestety nic nie mogę zrobić.

Czy mogę prosić o jakąś bardziej szczegółową instrukcję.

Tej od c-geo już nie mam, gdzieś się podziała, może jakiś link do takowej :)
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Transmisja Geodimeter <=> C-geo

Post autor: FaFaL »

Aby otworzyć zgrana dane naciskał Pan drugą ikonkę? Nie było tam stanowisk?
Instrukcja do nowej wersji jest tu http://www.softline.xgeo.pl/index.php/d ... sugi-c-geo cześć elementów sie nie zmieniła, może wystarczy. Choć na płycie instalacyjnej powinna być wersja w docu.
W katalogu C-GEO powinien być katalog BIN, wszystko co jest transmitowane jest zapisywane w pliku transm (lub cos w tym stylu), jeśli po kliknięciu ikonki "otwórz" nie pojawiły się stanowiska do wyboru to proszę załączyć na forum ten plik lub wrzucić jego zawartość. Możliwe, że np. nie zdefiniował Pan stanowisk i program nie wie do jakiego stanowiska ma przypisać obserwacje (w nowszych wersjach program się pyta czy nie założyć dla takich danych stanowiska).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ