Eksport punktow do AutoCAD-a

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
ako

Eksport punktow do AutoCAD-a

Post autor: ako »

Witam.
Za pomoca tachimetru dokonalem pomiarow na elewacji budynku (narozniki, okna, dzwi itp.). Teraz chcialbym te punkty przeniesc do AutoCada i polaczyc je ze soba liniami. Chodzi o wykonanie inwentaryzacji obiektu.
Wszystko przebiega tak jak powinno - zaimportowalem punkty z tachimetru do C-geo i wyeksportowalem je do DXF-a. Po otwarciu pliku w AutoCAD-zie wszytko jest w porzadku ale wszystkie opisy (numery) punktow sa na jednej plaszczyznie. Taka sytuacja sprawie ze w widoku przestrzennym nie jestem w stanie przyporzadkowac numeru do odpowiedniego punktu. Idealnym rozwiazaniem bylo by dla mnie gdyby po zaznaczeniu punktu w oknie wlasciwosci obok wspolrzednych pojawial mi sie numer punktu.
Czy ktos ma pomysl jak to mozna zrobic? Moze da rade wyeksportowac punkty jako bloki?
Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam
eGEO
_____
_____
Posty: 309
Rejestracja: 14 kwie 2005, 14:32
Kontakt:

Post autor: eGEO »

Witam,

Proszę połączyć w c-geo polyliniami i w autocadzie będą to polyline 3d...

Kiedyś to przemęczyłem i całkiem ładnie wyszło...

Pozdrawiam,

[ http://www.eGEO.pl ] - super darmowy kurs e-mailowy angielskiego dla geodetów oraz wkrótce kurs rozgraniczenia nieruchomości - też darmowy (150 zadowolonych osób już..)
[ http://www.SekretyGeodety.pl ] - zapraszam do pisania blogów geodetów i zarabiania!!! proszę pisać na blog@egeo.pl (pisz, co czujesz i myślisz i zarabiaj - możesz nawet ofertę firmy zamieścić za darmo) ,np. www.logis.sekretygeodety.pl
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8196
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Myślę że AKO chodziło o nadanie numerom punktów w eksporcie do dxf atrybutu wysokości takiej jak wysokość punktu. Musimy się nad tym zastanowić gdyż obecnie numery umieszczone na mapie są przy eksporcie traktowane jak zwykłe napisy, bez znajomości wysokości punktu którego dotyczą. Ale popracujemy nad tym
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

A może chodziło oto aby gdy exportujemy punkty jako bloki to jednym z atrybutów (nawet niewidocznym) będzie numer punktu. Wtedy gdy klikniemy na punkt to w właściwościach pojawi się jego numer.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ako

Post autor: ako »

Obaj panowie (Jurek B. i FaFaL) po czesci maja racje o co mi chodzilo :)
1. Odnosnie tego o czym wspomnial FaFaL. Jak eksportuje pliki jako bloki to we wlasciwosciach punktu (bloku) jako nazwa jest wpisane PIKIETA. Fajnie by bylo gdyby tam byl numer punktu :).
2. Co do tego o czym wspomnial Jurek B. to rzeczywiscie opisy punktów nie maja nadanej wysokosci punktu w wyniku czego jak mam dwa lub wiecej punktów o takich samych wspolrzednych xy ale a rozne wysokosciach to ich opisy (zrzutowane na jedna plaszczyzne) nachodza na siebie. Taka sytuacja jest dla mnie niewygodna bo tak jak wspomnialem inwentaryzujemy budynki i czesto sie zdaza ze mamy kilka punktow polozonych "jeden nad drugim". W takiej sytuacji przypisanie numeru do punktu jest klopotliwe.

Szczerze mowiac to bardziej wygodne dla mnie byloby rozwiazanie nr 1, czyli gdybym mogl wyeksportowac punkt jako blok bez zadnych przypisanych do niego na rysunku opisow, ale za to z jego numerem dostepnym we wlascowosciach w okienku "nazwa" (zamiast tego napisu PIKIETA).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8196
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Ok spróbujemy z tą nazwą bloku
Pozdrawiam Jurek B.
ako

Post autor: ako »

Bardzo bylbym szczesliwy gdyby dalo rade cos zrobic w tym kierunku :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Nie zmieniać nazwy bloku, wystarczy dodać atrybut.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8196
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

A atrybut w bloku jaki ma kod?
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Hmmm, kod ?? chodzi o to aby dodatkowy atrybut przechowywał numer punktu (a nie zmieniać nazwę bloku na jego numer). Prześlę plik z AutoCADa na emaila z takim przykładowym blokiem - chyba tak będzie najprościej.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ako

Post autor: ako »

Bylbym wdzieczny. Prosze wyslac na 119002@gmail.com
ako

Post autor: ako »

Wlasnie zaktualizowalem swojego c-geo. Wielkie dzieki za zmiany w opcjach eksportu do dwg/dxf. To jest to o co mi chodzilo :)
Mam tylko jeszcze jedna drobna uwage. Chodzi oczywiscie o eksport do blokow z atrubutami (Nr/x/y/h). Fajnie by bylo gdyby byla jeszcze mozliwosc wyboru aby te atrubuty byly widoczne na rysunku lub nie.
W wiekszosci przypadkow, przynajmniej jesli chodzi o mnie, w zupelnosci wystarczyloby zeby na rysunku widoczne byly same punkty a atrybuty byly do wgladu we wlasciwosciach bloku.

Probowalem bawic sie tym w autocadzie. Mozna tam zmienic we wlasciwosciach etykiety jej warstwe na inna i ustawic ja jako niewodoczna ale niestety trzeba to robic dla kazdej etykiety i dla kazdej pikiety osobno :/

A moze po prostu da sie wyeksportowac bloki z c-geo do autocada tak zeby opisy etykiet byly na innej warstwie? Sam niestety nie potrafie tego zrobic :(

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8196
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

ok - pokombinujemy aby rozbudować ustawienia wysyłania bloków o włączanie ich widoczności
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ