Export do Microstation (dgn)

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
luk
____
____
Posty: 126
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:54

Export do Microstation (dgn)

Post autor: luk »

Witam
Mam problem przy exporcie do Microstation (dgn) style linii nie są przenoszone ( usiłowałem zmieniać w zakładce typy linii ) wszystkie linie wychodzą przerywane a linie napowietrzne jako ciągłe! Symbole przenosi bez problemu. Gdzie robię błąd ? Pracuję na V8.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8196
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Czy użył Pan opcji eksportu Microstation v2?
Sprawdziłem eksport mapy - mam linie poprawnie wyeksportowane: żywopłoty, mury oporowe, różne typy linii przerywanych.
Proszę ewntualnie przesłać nam projekt z mapą z którą ma Pan problemy - na softline@geo.pl
Pozdrawiam Jurek B.
luk
____
____
Posty: 126
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:54

Post autor: luk »

Po użyciu opcji eksportu Microstation v2 wszystkie linie są ciągłe :( !
Czy po zainstalowaniu V 8 muszę definiować linie gdzieś w C-GEO lub
Microstation(jeżeli tak to jak to zrobić)? Czy ma znaczenie, jaka jest nakładka na Microstation?

Pozdrawiam

Ps. Próbowałem kierować się info ze strony 12-13 pomocy, ale z marnym skutkiem.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8196
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Oczywiście - trzeba do Microstation załadować pliki z definicjami linii - samo Microstation nie ma katalogu linii geodezyjnych. Opis instalacji jest także u nas w dziale: FAQ porady
Pozdrawiam Jurek B.
luk
____
____
Posty: 126
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:54

Post autor: luk »

Witam

Wszystko ok :lol: !!

Ale nasuwa się pytanie czy wysyłając dgn do PODGiK lub drukując na ploterze w obcej firmie muszę dołączyć te pliki ( cell, symb, seed) ???
Wydaje mi się, że tak ale co w momencie stwierdzenia, ze pliki te mogą być szkodliwe (niewiadomego pochodzenia)?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8196
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Tak, niestety te pliki muszą być dołączone - inaczej odbiorca nie zobaczy poprawnie linii.
Pozdrawiam Jurek B.
Monster

Post autor: Monster »

Witam

Problem eksportu polega na tym, że zmienia się układ współrzędnych.
Dla uściślenia sytuacji dokonałem eksportu na przykładowej kresce o współrzędnych w ukł 1965 strefa 4.
punkt pierwszy 5200 w X 5579963.52 Y 3703576.28 po eksporcie do dgn otrzymał wps: X -161894.2864 Y -3493.9649
punkt drugi pr 5191 X 5579991.17 Y 3703605.04 po eksporcie do dgn otrzymał wps: X -161865.5264 Y -3466.3148

natomiast jak eksportuje tą samą kreskę do autocada, to wszystko jest wporządku, do czasu aż plik dxf nie zamienię na dgn. tzn, układ pozostaje ten sam, ale jeżeli wrzucam plik referencyjny (dgn) z tego samego układu wsp, to podświetlany lik traci swój ukl i ląduje gdzieś na drugim końcu mapy.

Moje pytanie brzmi, gdzie może tkwić problem?
Załączniki
wsp w c-geo przed eksportem
wsp w c-geo przed eksportem
wsp.gif (2.16 KiB) Przejrzano 7902 razy
wycinek mapy z c-geo
wycinek mapy z c-geo
map_c-geo.gif (2.54 KiB) Przejrzano 7902 razy
efekt eksportu do dgn, na zdjeciu przedstwiona wsp punktu 5200 o nierawidlowych wsp
efekt eksportu do dgn, na zdjeciu przedstwiona wsp punktu 5200 o nierawidlowych wsp
wsp_microstation.gif (4.36 KiB) Przejrzano 7902 razy
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

global origin

Post autor: logis »

Dzień dobry,
takie problemy pojawiały się w MicroStation najczęściej w związku z ustawieniem tak zwanego Global Origin - współrzędnych przypisanych początkowi układu współrzędnych w MSt.
Można go zmieniać w samym MSt (patrz dokumentacja tego programu) albo przy eksporcie w C-Geo - ustawienia w eksporcie v.2.
Jacek
olaaa

Re: Export do Microstation (dgn)

Post autor: olaaa »

Witam,
Eksportuję mapę z C-geo do Microstation niestety tabela kolorów w pliku .dgn zupełnie się rozsypuje czy jest jakaś inna metoda eksportu aby zachować tabelę kolorów w MIcrostation?
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Export do Microstation (dgn)

Post autor: marioo »

Eksport do microstation w ogóle nie działa. Wyskakuje jakiś błąd...
Natomiast eksport do microstation v2 tworzy plik ale: linie są ciągle, zamienia czcionkę wszystko na Duże litery itd. Nie mam microstation, przeglądam to w bentley view, i nie mogę sprawdzić z wgranymi plikami (cell, seed, symb), ale czy taka rzecz jak linia przerywana/ciągła lub zachowanie takiej samej czcionki nie powinno wyświetlać się dobrze?
Pozdrawiam
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Export do Microstation (dgn)

Post autor: marioo »

Jeszcze raz zgłaszam, że eksport do microstation nie działa. Bład wyskakuje przy ustawieniu "symbole jako celki". Czy ktoś mądry mógłby coś napisać, bo nie wiem czy tylko u mnie to się pojawia.
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (18.95 KiB) Przejrzano 6039 razy
Pozdrawiam
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Export do Microstation (dgn)

Post autor: maciekwu »

widzę, że wątek się urwał trochę spróbuję go ożywić. Eksportuję do dgn przez eksport V.2 (tylko ta wersja pozwala mia na eksport z prawidłowymi współrzędnymi. Mam jednak problem z jednostkami roboczymi. Nakładka, której używam wymaga ustawienia : master unit m, sub unit cm, a więc dalej 100 cm Per cm i 1 pos unit per cm. W oknie eksportu nie mogę zmienić tych ustawień. Jest milimetr na m 1000 (tego nie mogę zmienić (jest nieaktywne) w związku z czym zmiana pos unit na mm. W konsekwencji mam żle zdefiniowaną przestrzeń roboczą. Zmiana ustawień w MS spowoduje przeskalowanie rysunku i rozsypanie współrzędnych. Eksport poprzez drugą wersję daje absurdalne wyniki w zakresie współrzędnych bez względu na ustawienia GO
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8196
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Export do Microstation (dgn)

Post autor: Jurek B. »

Proszę sprawdzić w aktualnej wersji testowej cgeo8.exe - odblokowaliśmy możliwość zmiany wartości m/mm - niestety nie mamy teraz możliwości sprawdzenia jak to zadziała.
Pozdrawiam Jurek B.
andy210879
__
__
Posty: 41
Rejestracja: 27 sty 2014, 10:30

Re: Export do Microstation (dgn)

Post autor: andy210879 »

Przy eksporcie do Micrsotation ( nie w v2) przy nadpisywaniu istniejącego pliku dgn program C-geo zamiast wyświetlić komunikat zawiesza się. Problem jest niewielki ale czasem bywa denerwujący.
Pozdrawiam
Andrzej
ODPOWIEDZ