Niwelator Trimble DiNi 03 i USB

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
Omega

Niwelator Trimble DiNi 03 i USB

Post autor: Omega »

Mam pytanie dotyczące transmisji przez USB danych z niwelatora Trimble DiNi 03.

Z płyty CD dostarczonej z instrumentem zainstalowałem sterownik do transmisji przez port USB. Przez firmowe obrogramowanie Trimble'a transmisja bezprobemowa odbywa się w obie strony.

Pytanie, jak osiągnąć to samo za pomocą C-Geo z wykorzystaniem portu USB.

dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8196
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Najpierw mam pytanie czy w programie Trimbla jest opcja transmisji czy mozliwość zapisania pliku z pamięci niwelatora na dysk komputera - czyli np. tak jak w aparacie fotograficznym?
Jeśli tak to nic nie da się zrobić - kabel USB nie służy do transmisji szeregowej ale do synchronizacji dwóch urządzeń za pośrednictwem oprogramowania producenta.
Jeżeli natomiast w programie Trimbla nie ma możliwości wyboru pliku w urządzeniu, podglądu jego treści i zapisu pliku na dysku komputera to trzeba sprawdzić jaki port COM został dodany po zainstalowaniu kabla USB w komputerze - Menadżer urządzeń i taki port ustawić w C-GEO w parametrach transmisji - wtedy transmisja będzie mogła odbywać się przez C-GEO.
W razie potrzeby proszę o telefon - wtedy łatwiej wyjaśnić takie sprawy niż pisząc na forum.
Pozdrawiam Jurek B.
Omega

Post autor: Omega »

Dziękuję za odpowiedź.

"Zawartość" instrumentu mogę podglądać (zapis/odczyt) jedynie przez program dostarczony przez producenta, z wykorzystaniem firmowego kabla USB, instrument nie jest widziany jako kolejny dysk.

Dodanie sterownika do USB nie powoduje dodania kolejnego portu COM.

:(

pozdrawiam

PS.
Rozwiązaniem jest kabel DB9/DB25 RS232 do PC (cena ok. 400 pln).
ODPOWIEDZ