Import EWmapa

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Import EWmapa

Post autor: marioo »

Importuje dzialki z ewmapy do c-geo, wszystko idzie bez problemow tylko mam pytanie co trzeba zrobic zeby po zaimportowaniu dzialek byly widoczne ich numery?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Otwórz zbiór danych działek i kliknij w numer dowolnej działki (ważne jest zaznaczenie odpowiedniej kolumny). Następnie przyciśnij przycisk "przenieś na mapę". W ten sposób wstawisz numery działek lub dowolnie inną informację (powierzchnię, wpisanego właściciela itp.)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

troche to skomplikowane, ale dziala :)
dzieki...
Pozdrawiam
Jan Cz.
__
__
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2009, 11:05
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: Jan Cz. »

Witam,
ODGiK pracuje na Ewmap-ie, dostając od nich jakiś zakres mapy do opracowania w pliku dxf po imporcie do c-geo wygląda to bardzo "niedbale" /wszystkie linie ciągłe,czarne/ jest mnóstwo pracy z doprowadzeniem takiej mapy do stanu używalności. Może lepiej byłoby gdybym z ośrodka dostawał bezpośrednio plik z Ewmap-y a nie dxf /w c-geo jest import -> Ewmapa/. O jakiego typu plik mam prosić ośrodek ? Nigdy nie korzystałem z Ewmap-y wiec się na tym nie znam. I jak taki import przeprowadzić.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8194
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Różnie się mówi o tych plikach - np. wsadowe - generalnie pytać o plik tekstowy z obiektami Ewmapy.
Pozdrawiam Jurek B.
JULKA

Re: Import EWmapa

Post autor: JULKA »

Witam, wiem że to forum C-Geo ale potrzebuję pomocy. Z ośrodka dostałam 3 pliki działki.edz kontury.edz i warstwy do modyfikacji .W Ewmapie zakładam pustą bazę i co dalej. Wiem że trzeba zrobić import działek i konturów ale mi błędy wyskakują. Może ktoś to szczegółowo opisze
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Import EWmapa

Post autor: FaFaL »

a skopiowałaś warstwy do katalogu z projektem ewmapy ? to jest chyba tak że jeśli nie masz warstwy dla działek to nie wczytasz plików.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
JULKA

Re: Import EWmapa

Post autor: JULKA »

skopiowałam działki do działek, kontury do konturów i warstwy do warstw
JULKA

Re: Import EWmapa

Post autor: JULKA »

opiszę dokładniej, Zalożyłam bazę i w tym katalogu utworzyły mi sie wzorcowe (działki , kontury ....;)do nich skopiowałam to co dostałam z ośrodka i na tym moja praca sie skończyłą
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Import EWmapa

Post autor: janek »

Zadzwoń na 846630214 to Ci pomogę.
Janek B.
JULKA

Re: Import EWmapa

Post autor: JULKA »

dzięki ale już właśnie wszystko zrobiłam kolega mi pomógł:)ale i tak dzięki
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Import EWmapa

Post autor: marioo »

Dostałem z ośrodka 2 rastry w formacie evr. Czy daje się to wczytać do Cgeo? Jeżeli nie, to czy jest jakiś program który przerobiłby te rastry na np tif + geo?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Import EWmapa

Post autor: FaFaL »

Tak, nazywa sie ewmapa. Chyba będzie najlepiej poprosić kogoś w Ośrodku aby zapisał pliki jako tiffy.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ