Import DXF z rastrem

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Import DXF z rastrem

Post autor: MarekOtt »

Witam. Przeszukałem Wiki C-Geo troche też forum i się nie doszukałem.

Projektant wysłał mi plik DWG wraz z podpiętym rastrem. Wczytuje plik DWG w DraftSight i raster się wczytuje prawidłowo. Następnie chcę importować ten plik do C-Geo i wektory importuje ale niestety bez rastra. O dziwo przed importem w oknie podglądu raster jest wyświetlany, wiec domyślam się że jakiś sposób na to jest.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (120.24 KiB) Przejrzano 3471 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import DXF z rastrem

Post autor: Jurek B. »

To zadziała, ale tylko jeśli to będzie DWG z rastrem TIFF.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Import DXF z rastrem

Post autor: logis »

Dzień dobry,
przy okazji -
O dziwo przed importem w oknie podglądu raster jest wyświetlany, wiec domyślam się że jakiś sposób na to jest.
Nie pamiętam dokładnie ale zdaje się, że ten podgląd to jest taka miniaturka rastrowa, która jest generowana po stronie aplikacji użytej do edycji pliku i zapisywana w nim. Potem inne programy takie jak C-Geo pokazują ją tylko tak jak by to był zapisany widok, a nie przetworzony już przez program podgląd pliku. Czyli to, że widać coś w podglądzie, to nie znaczy że C-Geo na pewno to wczyta.

Jacek
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Import DXF z rastrem

Post autor: MarekOtt »

logis pisze:Dzień dobry,
przy okazji -
O dziwo przed importem w oknie podglądu raster jest wyświetlany, wiec domyślam się że jakiś sposób na to jest.
Nie pamiętam dokładnie ale zdaje się, że ten podgląd to jest taka miniaturka rastrowa, która jest generowana po stronie aplikacji użytej do edycji pliku i zapisywana w nim. Potem inne programy takie jak C-Geo pokazują ją tylko tak jak by to był zapisany widok, a nie przetworzony już przez program podgląd pliku. Czyli to, że widać coś w podglądzie, to nie znaczy że C-Geo na pewno to wczyta.

Jacek
Zgadza się, tak chyba to działa, bo w programie DraftSight miniaturka jest niemalże identyczna.
Co do wczytania spróbuje wczytać z jakims tifem, bo akurat przykład o którym pisałem, ma podpięty raster w JPG.
ODPOWIEDZ