Import z Ewmapy

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
kasprol
____
____
Posty: 170
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Import z Ewmapy

Post autor: kasprol »

Witam, mam problem z poprawnym importem wektorów z Ewmapy. Starostwo prowadzi mapę zasadniczą w postaci obiektowej w Ewmapie i przy zgłoszeniu internetowym dostajemy pliki które zamieszczam jako załączniki, jak je poprawnie zaimportować do Cgeo. Dodam, że do momentu kiedy mapa nie była obiektowa nie było większego problemu z importem.
Asia T.
Team
Team
Posty: 708
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Import z Ewmapy

Post autor: Asia T. »

Witam,
poprawny import takich plików wykonuje się poprzez założenie nowej mapy z szablonem nowaewmapa.sz i zestawem kodów Mapa Zasadnicza, a następnie poprzez wykonanie importu Plik->Import->Ewmapa - wektory.

U mnie pliki zaimportowały się poprawnie- obiekty punktowe mają nadane symbole, nie ma tylko stylizacji i kolorów linii, ale wynika to z nazewnictwa warstw w Ośrodku - nie pokrywa się ono z naszymi w szablonie.

Prawdopodobnie będzie opracowany drugi szablon do nowej EwMapy pod takie nazewnictwo jak w Pańskim pliku, ponieważ pojawia się również często, ale trzeba będzie na to jeszcze chwilę poczekać ;)
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Import z Ewmapy

Post autor: janek »

Szablonów mamy do wyboru dużo, więc nieraz jest trudno wybrać właściwy. Może udałoby się gdzieś zamieścić informację do czego poszczególny można wykorzystać.
Coraz więcej ośrodków z mojego regionu pracujących w Ewmapie przechodzi na obiektowanie, więc myślę, że tu przydałby się "porządny" szablon
Janek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Import z Ewmapy

Post autor: FaFaL »

janek pisze:więc myślę, że tu przydałby się "porządny" szablon
Co to jest porządny szablon ? ;) skoro co chwile pojawia się ktoś kto ma inne nazewnictwo warstw ... :D
Pozdrawiam Rafał Kocierz
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Import z Ewmapy

Post autor: janek »

Mam nadzieję, że jeśli na dobre wejdzie obiektowanie, to warstwy, przynajmniej jeśli chodzi o Ewmapę, będą wykorzystywane tylko te z programu - bez modyfikacji. I wtedy będzie można stworzyć ten "porządny" szablon.
Janek B.
Asia T.
Team
Team
Posty: 708
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Import z Ewmapy

Post autor: Asia T. »

A odnośnie zebrania informacji o szablonach z EwMapy proszę się uzbroić w cierpliwość, pracujemy nad zebraniem wszystkich informacji w coś w rodzaju instrukcji.
a na ten moment większość haseł odnośnie importu jest na naszej wikicgeo :)
ODPOWIEDZ