Eksport do KML

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Eksport do KML

Post autor: logis »

Format KML jak podaje Wikipedia służy do wizualizacji danych przestrzennych, chociażby w Google Earth. Może się zdarzyć, że eksportu Waszych danych do tego formatu będzie oczekiwał np. współpracujący z Wami projektant elektrowni wiatrowych czy hydrolog. Jak wyeksportować więc np. obiekty znajdujące się na warstwie z siecią elektroenergetyczną ?

Opisałem to tutaj:

http://softline.xgeo.pl/wiki/index.php? ... ort_do_KML

Efekt może być taki jak ten - przykład inwentaryzacji sieci gazowej widzianej w Google Earth:

Obrazek

Jacek
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Eksport do KML

Post autor: Jakub Kwinta »

Opisany eksport jest całkiem prosty w obsłudze. Dla celów poglądowych super sprawa. Sprawdziłem na inwentaryzacji wodociągu. Jest delikatnie przesunięty ale można sprawdzić czy wszystko jest pomierzone.
Załączniki
1.jpg
1.jpg (156.69 KiB) Przejrzano 4077 razy
kpaulina
_
_
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2016, 13:42

Re: Eksport do KML

Post autor: kpaulina »

Chciałam się zapytać jak działa algorytm przeliczania współrzędnych np. z układu 2000 do współrzędnych geograficznych, wymaganych przez *.kml? Jaka transformacja została zastosowana?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8194
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Eksport do KML

Post autor: Jurek B. »

kpaulina pisze:Chciałam się zapytać jak działa algorytm przeliczania współrzędnych np. z układu 2000 do współrzędnych geograficznych, wymaganych przez *.kml? Jaka transformacja została zastosowana?
Jest to ten sam algorytm jak zastosowaliśmy w naszym module transformacji w C-GEO - oparty na zasadach i parametrach przedstawionych w rozporządzeniu w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych (2012 r.)
Pozdrawiam Jurek B.
kpaulina
_
_
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2016, 13:42

Re: Eksport do KML

Post autor: kpaulina »

A czy ktoś może mi powiedzieć, na podstawie jakich wzorów następuje przeliczenie współrzędnych z układu 2000 do geograficznych?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Eksport do KML

Post autor: FaFaL »

zachęcam do zapoznania się z tą książką : http://wydawnictwo.uwm.edu.pl/sklep/pro ... stawy.html
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ