Import SWDE - budynki

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
Awatar użytkownika
Maciej_o2
_____
_____
Posty: 374
Rejestracja: 11 mar 2009, 11:56

Import SWDE - budynki

Post autor: Maciej_o2 »

Ave
możecie sprawdzić, czy plik zawiera opis do budynków, bo starostwo twierdzi, że zawiera a mi nie odczytuje, bo mapa tez nie pokazuje budynków, czy jedno jest zależne od drugiego, to znaczy klikasz w budynek i pokazuje dane z budynku, czy klikasz w działkę i pokazuje dane do działki i budynku na działce
posłane na serwis
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8196
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: Jurek B. »

Proszę wysłać na adres firmowy- ten z Pomoc - O programie, z adresu serwisowego już nie mam dostępu do poczty po godz. 15
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: grzes »

Jednak był dostęp :) - już odpisałem
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
Maciej_o2
_____
_____
Posty: 374
Rejestracja: 11 mar 2009, 11:56

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: Maciej_o2 »

Ave
ok pomogło
będzie w przyszłości podgląd budynków od razu jak klikniemy na działkę?
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: grzes »

Taki podglad juz jest - tylko w Pana danych brak grafiki dla budynku i powiązania dzialka/budynek. Jesli plik swd jest ok (a pierwszy raz widze tak dziwnie wydane dane) to po kliknieciu na działkę w oknie swde wyswietlaja sie dane dzialki i wszystkich budynków jakie sa na tej działce (po właczeniu Widok->Budynki)
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
Maciej_o2
_____
_____
Posty: 374
Rejestracja: 11 mar 2009, 11:56

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: Maciej_o2 »

Ave
pracownicy najdroższego zakładu kserograficznego w Polsce (bo tak teraz nazywom tych ze starostwa, po zmianie ustawy, bo kasujom nieźle za każde ksero) :) nieugięcie twierdzą, że wina leży po stronie GEOBID'u (używają EWmapy), bo nie mogą wydać budynków z zakresu, ani pojedynczo do działki, tylko cały obręb.
Jyny sie wkużej ty, synku (to znaczy jo), a łóni to, czy robi czy nie robi, czy je na chorobowym czy ni tak i tak piyrszego ściana im do piniondze (bankomat).
to tak na koniec dnia, mnie poniosło
Pozdrawiam
Andrzej Maciejczek
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: piotrt »

Otrzymałem właśnie plik swd z PODGiK i odczytałem go w cgeo. W treści opisowej brak jest wykazu współrzędnych punktów naroży budynku, a na mapie brak: rodzajów użytków ,konturów użytku , id budynku i numeru porządkowego budynku ( budynek na mapie jest narysowany) .PODGiK twierdzi, że te dane zawarte są w wysłanym pliku swd. Dlatego pytam czy moduł swde w c-geo nie odczytuje takich danych, czy też plik generowany do swd takich danych może jednak nie zawierać
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1149
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: maciekwu »

czy jest możliwość wygenerowania raportu współrzędnych dla działki tak jak to jest dla budynku?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8196
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: Jurek B. »

maciekwu pisze:czy jest możliwość wygenerowania raportu współrzędnych dla działki tak jak to jest dla budynku?
Tak:
Załączniki
Przechwytywanie.GIF
Przechwytywanie.GIF (121.16 KiB) Przejrzano 5771 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8196
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: Jurek B. »

piotrt pisze:Otrzymałem właśnie plik swd z PODGiK i odczytałem go w cgeo. W treści opisowej brak jest wykazu współrzędnych punktów naroży budynku, a na mapie brak: rodzajów użytków ,konturów użytku , id budynku i numeru porządkowego budynku ( budynek na mapie jest narysowany) .PODGiK twierdzi, że te dane zawarte są w wysłanym pliku swd. Dlatego pytam czy moduł swde w c-geo nie odczytuje takich danych, czy też plik generowany do swd takich danych może jednak nie zawierać
Jeśli import jest przeprowadzony dla mapy założonej z szablonu MapaZasadnicza, z zaznaczeniem jakie dane mają być importowane i na aktualnej wersji C-GEO (9.09.2014) to mapa powinna wyglądać tak:
Przechwytywanie.GIF
Przechwytywanie.GIF (232.93 KiB) Przejrzano 5738 razy
Co do wykazu punktów naroży budynku to są one tu:
Przechwytywanie1.GIF
Przechwytywanie1.GIF (141.17 KiB) Przejrzano 5738 razy
Pozdrawiam Jurek B.
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: piotrt »

Import przeprowadzony zgodnie z Państwa wytycznymi - czyli plik swd nie zawiera tych brakujących elementów :(
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: grzes »

piotrt pisze:Otrzymałem właśnie plik swd z PODGiK i odczytałem go w cgeo. W treści opisowej brak jest wykazu współrzędnych punktów naroży budynku, a na mapie brak: rodzajów użytków ,konturów użytku , id budynku i numeru porządkowego budynku ( budynek na mapie jest narysowany) .PODGiK twierdzi, że te dane zawarte są w wysłanym pliku swd. Dlatego pytam czy moduł swde w c-geo nie odczytuje takich danych, czy też plik generowany do swd takich danych może jednak nie zawierać
a w bazie c-geo sa pola g5nra, g5idb itp:
bud_nra.png
bud_nra.png (27.67 KiB) Przejrzano 5726 razy
wypis dla budynku:
cz_gr.png
cz_gr.png (21.01 KiB) Przejrzano 5726 razy
pozdrawiam
grzes
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: piotrt »

Mam problem z zaznaczaniem budynków celem wydrukowania ich współrzędnych. Jeżeli chcę wydrukować współrzędne kilku budynków i w tym celu odhaczam odpowiednie pola , wówczas program swde w c-geo blokuje się tak,że muszę uruchomić managera systemu windows.
Załączniki
1.png
1.png (14.9 KiB) Przejrzano 5695 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: grzes »

piotrt pisze:Mam problem z zaznaczaniem budynków celem wydrukowania ich współrzędnych. Jeżeli chcę wydrukować współrzędne kilku budynków i w tym celu odhaczam odpowiednie pola , wówczas program swde w c-geo blokuje się tak,że muszę uruchomić managera systemu windows.
Zanzaczanie nie jest uzywane do wydruku wspolrzednych a tylko i wylacznie w opcji "drukuj zaznaczone" - czyli do wydruku kartoteki budynkow. Zawieszanie nastepuje po wybraniu opcji drukowania czy wczesniej?
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: grzes »

piotrt pisze:Import przeprowadzony zgodnie z Państwa wytycznymi - czyli plik swd nie zawiera tych brakujących elementów :(
A zajrzal Pan tak jak sugerowalem do bazy danych czy sa te pola dla budynkow:
Obrazek
pozdrawiam
grzes
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: piotrt »

Zawieszanie występuje kiedy najpierw chcę zaznaczyć wybrane budynki ,a potem te zaznaczone wydrukować ( po pierwszym odhaczeniu program się blokuje).
Odnalazłem numer porządkowy budynku i nr id , natomiast nie mam na rysunku mapy rodzaju użytku i konturu użytku.
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: piotrt »

Kiedy klikam na trzeci wiersz - ten zmienia kolor ( rys 1) , następnie próbuję odhaczyć pole do zaznaczania- pojawia się komunikat jak na rys 2 i program się blokuje
Załączniki
1.png
1.png (4.13 KiB) Przejrzano 5625 razy
2.png
2.png (14.66 KiB) Przejrzano 5625 razy
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: piotrt »

Blokowanie następuje przed wybraniem opcji "drukuj" i tylko, kiedy chcę jednocześnie wydrukować współrzędne punktów naroży budynków , a nie kartoteki budynków.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8196
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: Jurek B. »

piotrt pisze:Blokowanie następuje przed wybraniem opcji "drukuj" i tylko, kiedy chcę jednocześnie wydrukować współrzędne punktów naroży budynków , a nie kartoteki budynków.
Faktycznie tak jest - dziękuję za dokładny opis, poprawimy.
natomiast nie mam na rysunku mapy rodzaju użytku i konturu użytku.
Tu istotne jest pytanie, które Grześ zadał wcześniej - czy w bazie danych są wypełnione pola dla użytków EGB_KonturUzytkuGruntowego (G5OFU), konturów EGB_KonturKlasyfikacyjny (G5OZK) i budynków EGB_Budynek(G5LKN, G5FUZ)- ikonka "i" na mapie.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: grzes »

piotrt pisze:Kiedy klikam na trzeci wiersz - ten zmienia kolor ( rys 1) , następnie próbuję odhaczyć pole do zaznaczania- pojawia się komunikat jak na rys 2 i program się blokuje
Juz wszystko jasne - zaznaczanie to nowa funkcja (wproadzona kilka dni temu). Bedzie ona dzialac tylko no nowych danych. Jesli plik swd byl wczytany na starej wersji modulu zaznaczanie nie dziala - brak odpowiedniego pola w bazie danych
pozdrawiam
grzes
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: piotrt »

Witam ponownie
W bazie danych są wypełnione pola dla użytków EGB_KonturUzytkuGruntowego (G5OFU), konturów EGB_KonturKlasyfikacyjny (G5OZK) i budynków EGB_Budynek(G5LKN, G5FUZ) natomiast na mapie brak oznaczenia użytku ( w moim przypadku dla całej działki jest to użytek "B")
Załączniki
1.png
1.png (17.93 KiB) Przejrzano 5562 razy
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: piotrt »

Już problem rozwiązany- rodzaj użytku przeniosłem z bazy danych na mapę poprzez odpowiednie zaznaczenie
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: piotrt »

grzes pisze:
piotrt pisze:Kiedy klikam na trzeci wiersz - ten zmienia kolor ( rys 1) , następnie próbuję odhaczyć pole do zaznaczania- pojawia się komunikat jak na rys 2 i program się blokuje
Juz wszystko jasne - zaznaczanie to nowa funkcja (wproadzona kilka dni temu). Bedzie ona dzialac tylko no nowych danych. Jesli plik swd byl wczytany na starej wersji modulu zaznaczanie nie dziala - brak odpowiedniego pola w bazie danych
Zaimportowałem ponownie plik swd i zaznaczanie działa poprawnie :D Drukuje poprawnie kartoteki zaznaczonych budynków - szkoda tylko że nie drukuje wykazu współrzędnych kilku zaznaczonych budynków. Dziekuję
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: MarekOtt »

Czy w module SWDE jest możliwość wydruku "Wypisu z kartoteki budynków". Sprawdzałem na demie i program generuje wypis z rejestru gruntów, jednak budynków nie potrafię wygenerować. :(
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Import SWDE - budynki

Post autor: grzes »

Widok->Budynki:
bud_dz.png
bud_dz.png (21.35 KiB) Przejrzano 5391 razy
pozdrawiam
grzes
ODPOWIEDZ