C-Geo 7 a praca w sieci

Dyskusje od wersji C-GEO 1.0 do 7.0
Tomek83
____
____
Posty: 143
Rejestracja: 31 mar 2007, 20:15

C-Geo 7 a praca w sieci

Post autor: Tomek83 »

Chciałbym się zapytać czy C-Geo 7 może działać bez przeszkód w sieci? Chodzi mi o to czy w ścieżce dostępu do katalogu „projekty” mogę ustawić na kilku komputerach ten sam katalog np. na serwerze?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Tak jest to możliwe aczkolwiek niezalecane - jakiekolwiek zakłócenia w łączności sieciowej mogą uszkodzić mapy i bazy danych - sa one wrażliwe na tego typu problemy gdyż zapis następuje online.
Pozdrawiam Jurek B.
Tomek83
____
____
Posty: 143
Rejestracja: 31 mar 2007, 20:15

Post autor: Tomek83 »

Wielka szkoda. Miałem nadzieję, że dzięki założeniu jednego katalogu na serwerze uda mi się zapanować nad wszystkimi projektami. W tej chwili są one porozrzucane na różnych komputerach. Czy też może jest inna możliwość o której nie wiem?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Taka praca jest jaknajbardziej możliwa, inna sprawa to bezpieczeństwo.
Jest jeszcze inne rozwiązanie - Repozytorium. To funkcja która pozwala zgromadzić wszystkie projekty także np. na dysku sieciowym a pobierać do pracy na dysku lokalnym dany projekt.
Poza tym można spróbować wykorzystać funkcję - Foldery - gromadzenie projektów podobnego typu we wspólnym katalogu - Folderrze.
Pozdrawiam Jurek B.
geo

Post autor: geo »

Witam,
ja bez większych problemów pracuje w ten sposób na CGEO, tzn. jeden komp jako serwer i dwa pozostałe maja ustawione ścieżke projektów do serwera-więc się da :)
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: logis »

Oczywiście że się da, jednak znane są przypadki kiedy w firmie występują jakieś bliżej nieokreślone kłopoty z siecią, nawet trudno to zdiagnozować ;-) Wtedy często bywa tak, że projekt do którego sięga się zdalnie co chwilę jest psuty. Jednym słowem to czy praca w sieci jest lepsza czy gorsza zależy też od jakości sprzętu i sieci.
Jacek
fancegeo
_____
_____
Posty: 260
Rejestracja: 11 kwie 2005, 22:24

Post autor: fancegeo »

U mnie nie jest możliwa praca na tej samej tabeli!
Na różych tak nawet w tym samym projekcie.
pozdrawiam
fancegeo
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Pracę na jednej tabeli przez kilku userów zablokowaliśmy celowo
Pozdrawiam Jurek B.
Zablokowany