Scięcie naroża drogi.

Dyskusje na dowolne tematy "około-geodezyjne". Zapraszamy !
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Scięcie naroża drogi.

Post autor: MarekOtt »

Witam.

Na wstępie, przy zakładaniu tematu zauważyłem że nie ma działu na naszym forum na którym można by było podyskutować na temat problemów czysto geodezyjnych. Oczywiście istnieją inne fora, ale jakoś sposób prowadzenia dyskusji jest daleki od tego jaki panuje na naszym forum.

Wracając do mojego problemu, przy podziale działki wydzielam drogę wewnętrzną. Droga ta ma szerokość 8m i będzie się łączyć z drogą wojewódzką. Jakie projektujecie ścięcia naroży tych działek, przy łączeniu z drogą wojewódzką. Niestety MPZP nie określa tych wartości, zaznacza tylko ścięcia w załączniku graficznym. Czy istnieją jakieś normy przy ścinaniu tych naroży ?.

W załączniku przedstawiam rysunek. Chodzi mi o długość zaznaczoną "?"

Pozdrawiam i dziękuję za odp.
Załączniki
droga.jpg
droga.jpg (38.19 KiB) Przejrzano 5869 razy
Adam
____
____
Posty: 156
Rejestracja: 20 mar 2005, 12:49
Lokalizacja: Silesia

Re: Scięcie naroża drogi.

Post autor: Adam »

Co prawda nie do wojewódzkiej tylko "miejskiej" ale za to droga wewnętrzna sz=9,0, ścięcia robiłem 6,0 m. Nie myślę, abyś znalazł na to jakiś przepis. Co innego będzie przy prostopadłych drogach. co innego przy skośnych. Łuki mogą być różne po obu stronach to i skosy mogą być różne. Promień skrętu samochodu to ok. 5 m, jak przyjmiesz promień 6,0 powinno wystarczyć takie właśnie ścięcie.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Scięcie naroża drogi.

Post autor: janek »

Na Pana miejscu projekt podziału dałbym do zaopiniowania zarządcy drogi.
Janek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Scięcie naroża drogi.

Post autor: MarekOtt »

janek pisze:Na Pana miejscu projekt podziału dałbym do zaopiniowania zarządcy drogi.
Janek B.
A jeśli droga jest własnością osoby fizycznej? To droga wewnętrzna do nowo wydzielonych działek grunty, w przyszłości będzie współwłasnością właścicieli posiadających działki do których będą mieli dojazd po tej drodze. A więc praktycznie im to ścięcie nigdy nie będzie potrzebne.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Scięcie naroża drogi.

Post autor: janek »

Ale zjazd na drogę wojewódzką, i zarządce tej drogi miałem na myśli.
Janek B.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Scięcie naroża drogi.

Post autor: janek »

Tu powinien Pan coś znaleźc
Dz.U.1999.43.430
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ
z dnia 2 marca 1999 r.
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.
(Dz. U. z dnia 14 maja 1999 r.)
Janek B.
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Re: Scięcie naroża drogi.

Post autor: tuvalu »

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 24 lipca 2009 r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych:
"§ 12. 11. Najmniejszy promień zewnętrznego łuku drogi pożarowej nie może wynosić mniej niż 11 m."
"§ 13. 1. Minimalna szerokość drogi pożarowej powinna wynosić co najmniej 4 m, a jej nachylenie podłużne nie może przekraczać 5 %"
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Scięcie naroża drogi.

Post autor: Wojtek P. »

Na wstępie, przy zakładaniu tematu zauważyłem że nie ma działu na naszym forum na którym można by było podyskutować na temat problemów czysto geodezyjnych
No właśnie ten dział do tego służy: "Dyskusje na dowolne tematy "około-geodezyjne". To chyba pasuje...
-To serve and protect-
ODPOWIEDZ