Zarządzanie zadaniami

Dyskusje na dowolne tematy "około-geodezyjne". Zapraszamy !
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Zarządzanie zadaniami

Post autor: FaFaL »

Witam
Osobiście nie mam głowy do zapamiętywania różnych spraw do zrealizowania. W takich przypadkach przydaje się odpowiedni program do zarządzania zadaniami. Jest dużo programów tego typu, które możemy podzielić na takie które pracują w trybie stand-alone, czyli takie które pracują tylko na pojedynczym komputerze bez metod synchronizacji, oraz takie które synchronizują zadania na różnych komputerach z wykorzystaniem sieci. Te ostatnie można podzielić na takie które umożliwiają na zarządzanie zadaniami przez jedną osobę, a także na takie które umożliwiają zarządzanie zadaniami dla całej firmy - myślę że właśnie te mogą być najchętniej wykorzystywane w firmach geodezyjnych. Jednym z bardziej popularnych (choć może nie w Polsce) jest Nozbe który umożliwia zarządzanie zadaniami przez stronę WWW lub przez dedykowany program dostępny na wielu platformach (linux, OSX, Windows, android, iOS). Jego wadą jest to, iż jest to program płatny, której pozbawiony jest system Asana. Jest on o tyle ciekawy, że dziś zostało udostępnione API które mogą wykorzystać inni programiści w własnych programach. Ciekaw jestem czy geodeci widzieli by chętnie taką integrację programu geodezyjnego z systemem zarządzania zadaniami. Przyznam, że z chęcią przeczytam Państwa zdanie w tej kwestii.
PS> Najładniejszym programem tego typu jest chyba Wunderlist
PS2> dla osób które chcą się zapoznać z zasadami organizacji zadań i życia polecam opis metody GTD, a najlepiej przeczytać książkę autora metody
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Adam
____
____
Posty: 156
Rejestracja: 20 mar 2005, 12:49
Lokalizacja: Silesia

Re: Zarządzanie zadaniami

Post autor: Adam »

Chyba niesławne LIBRO miało pełnić podobną funkcję, chociaż ukierunkowaną bardziej w wykonawstwo.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Zarządzanie zadaniami

Post autor: FaFaL »

No nie do końca, libero przede wszystkim miało pomóc w rejestrowaniu prac, zarządzaniu nimi oraz przygotowaniu dokumentów które bazują na wprowadzonych dańych. Jednak okazało sie, że każdy ma inne podejście do organizacji pracy i chyba sie nie dało stworzyć narzędzia uniwersalnego - choć dla mnie Libro z drobnymi uslrawnieniami było świetnym narzędziem i gdybym normalnie pracował w zawodzie byłby to program ciągle uruchomiony na moim komputerze.
Programy o których wspomniałem koncentrują się na konkretnych zadaniach do zrobienia które sobie wcześniej zaplanowaliśmy. Proponuje zapoznanie się z opisem metody GTD.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
k_batura
____
____
Posty: 142
Rejestracja: 20 cze 2005, 14:25
Lokalizacja: Wilkowo

Re: Zarządzanie zadaniami

Post autor: k_batura »

FaFaL pisze:Witam
...
Ciekaw jestem czy geodeci widzieli by chętnie taką integrację programu geodezyjnego z systemem zarządzania zadaniami.
...
Bardzo chętnie będę korzystał z takiego programu w swojej firmie. Jestem za łączeniem wielu funkcji w jednym całościowym programie...szczególnie jeśli jest on dedykowany dla konkretnej grupy odbiorców. Sam kiedyś próbowałem zrobić taki program w Delphi ale mała wiedza programistyczna i brak czasu zatrzymała rozwój mojego "GeoTools'a" na ewidencji robót geodezyjnych, bazie klientów, graficznej przeglądówce robót opartej na Google Map i kilku innych...

Chętnie pomogę w pracach nad takim programem, choćby jako betatester...

PS: Martwi mnie jedynie los programu Libro...
Jest jeszcze program Operat firmy Coder, którego większość możliwości widziałbym w tym nowym programie

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Re: Zarządzanie zadaniami

Post autor: tuvalu »

Programy wspomagające zarządzanie mają jedną wadę. Nie nadają się dla osób które mają problemy z zarządzaniem. Człowiek który ma problemy z ogarnięciem swoich spraw do zrealizowania musi każdej z tych spraw przydzielić kategorię, stopień ważności, zaplanować termin realizacji, tryb postępowania w razie niedotrzymania terminu, korelację między zadaniami pod względem rodzaju,\ i komunikacji. Na koniec spędza długie godziny karmiąc kolejnymi danymi program i nie nadąża kasować alarmów o niewykonanych zadaniach.
Doszedłem do takiego stanu że wszystkie działania mam uporządkowane w głowie zanim kliknę w ikonkę uruchamiającą program ;-)

Jest jeszcze kategoria programów portable, które można nosić ze sobą np. na pendrive. Takich jak np. EssentialPIM - http://www.dobreprogramy.pl/EssentialPI ... 12972.html
Niewielki, darmowy, w miarę prosty dla początkującego który nie potrzebuje wszystkich funkcji a dość silny dla zaawansowanego użytkownika.
ODPOWIEDZ