nowy projekt

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
geoplan

nowy projekt

Post autor: geoplan »

zakładając nowy projekt musimy założyć nową tabelę.
czy nie można by tego zrobić "za jednym zamachem" czyli w jednym oknie?
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

popieram, popieram, popieram...
Pozdrawiam
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Post autor: geobiuro »

Witam

To dobry pomysł.


Z powazaniem.
AM
Zbyszek_Gr.

Post autor: Zbyszek_Gr. »

W zasadzie tak, ale - jak znam życie - każdy i tak będzie chciał/musiał zmienić jej nazwę !
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marioo »

Myślę, że nie chodzi o automatycznie tworzoną nazwę, tylko o możliwość wpisania nazwy pierwszej tabeli w oknie zakładania projektu. Taka ostatnio wpisana nazwa powinna być pamiętana ponieważ każdy z nas ma jakieś swoje standardowe nazwy których używa w większości projektów i wtedy wpisywanie za każdym razem będzie zbędne. Najlepiej żeby pamiętana była ostatnia nazwa tabeli a okno "rozwijało się" z podpowiedzią ostatnich 5 użytych nazw.
Pozdrawiam
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Post autor: geobiuro »

Witam

Dokładnie to również miałem na mysli,
marioo pisze:Myślę, że nie chodzi o automatycznie tworzoną nazwę, tylko o możliwość wpisania nazwy pierwszej tabeli w oknie zakładania projektu.
a wybór nazwy pierwszej Tabeli, dać mozliwość pozostawienia nazwy projektu lub możliwość wpisania innej, lub wybór z podrecznego słownika jak to Kolega Marioo proponuje.
Przy tej sposobności chciałbym wrócic do tematu juz poruszonego na stronie
http://www.softline.xgeo.pl/phpBB/viewt ... ght=#10676
o "Opis Tabeli: KERG i Dz" mże za jednym podejściem coś z tego wyjdzie dobrego dla użytkowników.


Z powazaniem
AM
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Ok - to mnie przekonuje co do sensu rozbudowy tego okna - o ile dobrze pamiętam ktoś wcześniej sugerował wprowadzenie słownika nazw tabel - to by nawet się tu przydało
Pozdrawiam Jurek B.
Zbysiu
_____
_____
Posty: 323
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Post autor: Zbysiu »

tata
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 09 sie 2006, 17:52

Post autor: tata »

Super sprawa z oknem, w którym przy zakładaniu projektu jest możliwość założenia również tabeli. Jednak przy korzystaniu z nazwy zakładanej tabeli wkurza mnie podpowiedź nazwy ostatnio zakładanej. Może to i dobre, jeśli u kogoś wszystkie pierwsze tabele w poszczególnych projektach mają takie same nazwy np tabela_główna. U mnie w każdym projekcie każda pierwsza tabela ma inną nazwę. Może dobrze by było, żeby domyślana nazwa tej tabeli była taka jak nazwa projektu. Ja byłbym z tego bardzo zadowolony. Jesli to by nie przeszło, już wolę aby okienko z nazwą było puste.
Pozdrowienia.
tata
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

No to teraz widzę że będzie wojna - jedni użytkownicy wolą podpowiedź nazwy poprzedniej mapy, inni pustą nazwę, albo nazwę szczególną - taką jak nazwa projektu.
Może lepiej by było gdyśmy nie wprowadzali tego udogodnienia w ogóle? :)
Pozdrawiam Jurek B.
GEOBITSW
__
__
Posty: 20
Rejestracja: 14 sie 2006, 08:14

Post autor: GEOBITSW »

Jurek B. pisze:No to teraz widzę że będzie wojna - jedni użytkownicy wolą podpowiedź nazwy poprzedniej mapy, inni pustą nazwę, albo nazwę szczególną - taką jak nazwa projektu.
Może lepiej by było gdyśmy nie wprowadzali tego udogodnienia w ogóle? :)
Proponuję aby w oknie nazwy tabeli był automatycznie umieszczony kursor a ostatnio użyta nazwa była "podświetnona" do edycji. W ten sposób można zatwierdzić ostatnio użytą tabelę lub wpisać nową bez zbędnego klikania myszą w okno nazwy tabeli
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3126
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

A tak właśnie się nie dzieje gdy tabulatorem przechodzimy z nazwy projektu do nazwy tabeli ?? Ja osobiście raczej (rzadko) nie korzystam z podpowiadacza nazw ale mi nie przeszkadza ponieważ jak mi nazwa odpowiada to ją akceptuję (często używam takich nazw jak osnowa lub najcześciej "pomiar"), a jeśli nie to ją zmieniam. Według mnie może zostać jak jest. A tak przy okazji to wprowadzenie możliwości dodania tabeli przy tworzeniu projektu jest SUPER SPRAWĄ 8)
-----
Właśnie sprawdziłem, jak przechodzimy z nazwy projektu do nazwy tabeli <TABULATOREM> (taki przycisk nad lewym SHIFTEM) to nazwa zostaje od razu podświetlona i wpisując dowolną literkę stara wartość zostaje usunięta. Więc propozycja aby pole to zostało puste wydaje mi się bez sensu.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
tata
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 09 sie 2006, 17:52

Post autor: tata »

Jeśli jest taka wola Ludu, to niech zostanie jak jest. Przystosuję się do takiej sytuacji a najprowdopodobniej z nowym rokiem zmienię swoje systematyki. W kazdym razie opcja jest super i wielkie dzięki.
Pozdrowienia.
tata
ODPOWIEDZ