Wstawianie i obróbka tekstów z bazy danych

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Aoschin
_____
_____
Posty: 337
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Wstawianie i obróbka tekstów z bazy danych

Post autor: Aoschin »

Yo!

Zdarzyło mi się dzisiaj, że musiałem szybko przygotować mapkę ze WPP. Niestety kilka wariantów, każdy około 40 działek i w trakcie pomyślałem o kilku usprawnieniach, które ułatwiły by generowanie opisów hurtem do takich rzeczy.

Pomysł 1.
Opisy działek z pow. mam dwuwierszowe w formie:
10/1
pow. ca 0.1000 ha
Generuję je tak, że wstawiam numer z bazy danych, nastepnie wstawiam pow., również z bazy danych w formie dodaj "pod", ale to daje:
10/1
0.1000
Spacje na początku to 3 sekundy, ale "pow. ca " i " ha" to już trochę klikania
Przydałaby się opcja doklejania tekstów przed i po, ale dla wybranego wiersza.

Pomysł 2.
Wstawiałem też sporo czołówek, co hurtem działa przyjemnie, ale daje duble. Opcja usunięcia napisów o takich samych parametrach z mapy byłaby mile widziana.

Pomysł 3.
Przydatna byłaby tez opcja usuwania z warstw tylko obiektów konkretnego typu np. tylko linie, albo tylko ob. pow.
Dostałem projekt tylko roboczo poklejony liniami i po połączeniu tego w ob. powierzchniowe niewygodnie pracowało mi się na takim kompocie z linii i powierzchni.
PS. Trochę moja wina, mogłem robić na osobnej warstwie, ale chciałbym mimo wszystko mieć taki guzik bezpieczeństwa
PPS. Przy dodawaniu tekstów z bazy danych pokazuje się opcja wyboru punkt wstawienia, ale jest nie edytowalna - wyszarzona i nie można jej kliknąć.
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3118
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Wstawianie i obróbka tekstów z bazy danych

Post autor: FaFaL »

Ad.1. do kolumny w bazie danych można dodać wartość przed jak i po - może to by pomogło ?
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Wstawianie i obróbka tekstów z bazy danych

Post autor: Jurek B. »

Ad. 3. Proszę założyć bazę danych dla warstwy, obliczyć dla obiektów powierzchnie. Wtedy łatwo będzie filtrować i ew. usuwać obiekty pod względem (nie)posiadania powierzchni.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Wstawianie i obróbka tekstów z bazy danych

Post autor: Jurek B. »

Pomysł 2.
Wstawiałem też sporo czołówek, co hurtem działa przyjemnie, ale daje duble. Opcja usunięcia napisów o takich samych parametrach z mapy byłaby mile widziana.
W wersji testowej, w edytorze napisów dodana funkcja usuwania powtarzających się napisów.
Pozdrawiam Jurek B.
Aoschin
_____
_____
Posty: 337
Rejestracja: 27 sie 2019, 12:35

Re: Wstawianie i obróbka tekstów z bazy danych

Post autor: Aoschin »

FaFaL pisze: 16 sty 2024, 18:06 Ad.1. do kolumny w bazie danych można dodać wartość przed jak i po - może to by pomogło ?
Właśnie spróbowałem, powierzchnie z pola pow_zred do pow_zred_str wstawia mi jako metry kwadratowe :/
Poza tym byłoby okay.
Jurek B. pisze: 17 sty 2024, 11:54
Pomysł 2.
Wstawiałem też sporo czołówek, co hurtem działa przyjemnie, ale daje duble. Opcja usunięcia napisów o takich samych parametrach z mapy byłaby mile widziana.
W wersji testowej, w edytorze napisów dodana funkcja usuwania powtarzających się napisów.
Działa świetnie, dzięki!
Jurek B. pisze: 16 sty 2024, 21:27 Ad. 3. Proszę założyć bazę danych dla warstwy, obliczyć dla obiektów powierzchnie. Wtedy łatwo będzie filtrować i ew. usuwać obiekty pod względem (nie)posiadania powierzchni.
Również działa, dzięki!
Pozdrawiam
Ao
ODPOWIEDZ