OT_Rzedna GES_Rzedna kierunek wstawiania etykiety

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
akartgeo
__
__
Posty: 15
Rejestracja: 30 lis 2015, 23:10

OT_Rzedna GES_Rzedna kierunek wstawiania etykiety

Post autor: akartgeo »

Witam.
Mam pytanie czy jest możliwość przy wczytywaniu pojedynczo bądź hurtowo etykiet np dla OT_Rzedna, GES_Rzedna. Definiowanie kąta pochylenia etykieta przez prostą kierunkową. Jest taka możliwość przy wprowadzaniu dodatkowych etykiet dla OT_komunikacja najpierw definiujemy prostą kierunkową opisu, a potem punkt wstawienia.
Dobrą opcją byłaby możliwość wskazania istniejącego obiektu np. przewodu lub krawędzi jezdni do którego równolegle wstawiały by się etykiety.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: OT_Rzedna GES_Rzedna kierunek wstawiania etykiety

Post autor: FaFaL »

Po wstawieniu rzędnych można postąpić jak poniżej w celu obrotu etykiety równolegle do obiektu liniowego:
cgeo8_YUcNmXE7dy.gif
cgeo8_YUcNmXE7dy.gif (103.97 KiB) Przejrzano 1363 razy
Pozdrawiam Rafał Kocierz
akartgeo
__
__
Posty: 15
Rejestracja: 30 lis 2015, 23:10

Re: OT_Rzedna GES_Rzedna kierunek wstawiania etykiety

Post autor: akartgeo »

Dzięki za odpowiedź.
Proszę jeszcze o informacje, czy żeby przyciągało do punktów kluczowych linii trzeba zaznaczyć jakieś przyciąganie?
Bo na filmiku widać, że gdzieś Pan sięga kursorem, ale nie widać do czego. Po czym punkt wstawienia (lewy dół) przyciąga idealnie do początku
linii lub do punktu?
R.W.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: OT_Rzedna GES_Rzedna kierunek wstawiania etykiety

Post autor: FaFaL »

Na filmie wybrałem jedynie narzędzie do wybierania obiektów (kursor). Po złapaniu "linii" można ją przeciągnąć na dowolną linię, aby napis ustawił się do niej równolegle.
Co do przyciągania tekstu to po włączeniu opcji przyciągania działają wszystkie tryby normalnego przyciągania... Ja miałem włączone przyciąganie tekstu i przyciąganie do punktów, ale np. przy przesuwaniu opisów sieci przydaje się włączenie przyciągania do linii (aby punkt wstawienia tekstu znajdował się idealnie na przewodzie).
2023-02-04_170447.png
2023-02-04_170447.png (98.59 KiB) Przejrzano 1258 razy
Jeśli chodzi o zmiany miejsca wstawienia to ja polecam narzędzie do szybkiej zmiany tekstów ..
2023-02-04_171007.png
2023-02-04_171007.png (7.24 KiB) Przejrzano 1258 razy
Pozdrawiam Rafał Kocierz
akartgeo
__
__
Posty: 15
Rejestracja: 30 lis 2015, 23:10

Re: OT_Rzedna GES_Rzedna kierunek wstawiania etykiety

Post autor: akartgeo »

Wielkie dzięki za pomoc
R.W.
ODPOWIEDZ