wstawianie numerów działek w zakresie

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1130
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

wstawianie numerów działek w zakresie

Post autor: marcinn »

Dzień dobry. Zastanawiam się czy można byłoby zrobić hurtowe wstawienie numerów działek w obszarze wskazanego obiektu zamkniętego? Chciałbym ułatwić tworzenie mapy do celów projektowych i zamiast za każdym razem przesuwać numery działek, pomyślałem, że może dałoby się wstawić takie numery działek automatycznie, ale żeby były wstawiane w centroidzie działki ograniczonej przez zakres, czyli obiekt zamknięty? Zaznaczyłem ten zamysł na poniższym obrazku
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (27.47 KiB) Przejrzano 2007 razy
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: wstawianie numerów działek w zakresie

Post autor: FaFaL »

Było to ostatnio opisywane.. nie ma automatu, ale można stworzyć dodatkową warstwę (pomocniczo) na której powstanie przecięcie warstwy zawierającej działki oraz zakres. Po wejścu do bazy tej pomocniczej warstwy będą kawałki działek (znadujące się w zakresie) wraz z numerami działek w polach - teraz wystarczy zawartość tej kolumny przenieść na mapę dla wszystkich obiektów. 1 minuta klikania, ale przy większych obszarach powinno przyspieszyć robotę.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
kasprol
____
____
Posty: 170
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Re: wstawianie numerów działek w zakresie

Post autor: kasprol »

Przychylam się do prośby, taka funkcjonalność bardzo by ułatwiła redakcję mapy. Dodatkowo opcja ta powinna umożliwić wstawienie na tej samej zasadzie "użytków" i "konturów klasyfikacyjnych".
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8196
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wstawianie numerów działek w zakresie

Post autor: Jurek B. »

kasprol pisze: 29 wrz 2022, 10:48 Przychylam się do prośby, taka funkcjonalność bardzo by ułatwiła redakcję mapy. Dodatkowo opcja ta powinna umożliwić wstawienie na tej samej zasadzie "użytków" i "konturów klasyfikacyjnych".
To o czym napisał wyżej Rafał można wykorzystać także dla konturów klas. i użytków
A opis i film jak to robić był w tym wątku
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1130
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: wstawianie numerów działek w zakresie

Post autor: marcinn »

FaFaL pisze: 29 wrz 2022, 10:46 Było to ostatnio opisywane.. nie ma automatu, ale można stworzyć dodatkową warstwę (pomocniczo) na której powstanie przecięcie warstwy zawierającej działki oraz zakres. Po wejścu do bazy tej pomocniczej warstwy będą kawałki działek (znadujące się w zakresie) wraz z numerami działek w polach - teraz wystarczy zawartość tej kolumny przenieść na mapę dla wszystkich obiektów. 1 minuta klikania, ale przy większych obszarach powinno przyspieszyć robotę.
Potrzebuję trochę pomocy:
1. zakładam warstwę pomocniczą "nr_dz"
2. zaznaczam zakres i robię przecięcie obiektem otwartym wskazując jako warstwę do przecięcia EGB_DzialkaEwidencyjna (import z gml)
3. przecięte obiekty zapisuję na warstwie "nr_dz"

I tutaj trochę utknąłem, bo po przecięciu działek powstają dwie działki o tym samym numerze (w zakresie i poza zakresem). Jak zaznaczyć w bazie danych tylko te wewnątrz zakresu, żebym potem mógł wstawić nr działek?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: wstawianie numerów działek w zakresie

Post autor: FaFaL »

Ad.2. Jeśli zakres jest obiektem zamkniętym to ja bym zrobił przecięcie warstw - Mapa-> Przecięcie warstw (gdzieś na dole) - zostaną tylko działki wewnątrz zakresu
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8196
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wstawianie numerów działek w zakresie

Post autor: Jurek B. »

Proszę wybrać obiekt zakresu i w funkcji przecięcie warstwy obiektem wskazać do przecięcia warstwę wynikową poprzednio utworzoną po przecięciu i włączyć opcję "oznacz w bazie" - obiekty wewnątrz zakresu zostaną zaznaczone i będzie można wyświetlić ich dane na mapie.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1130
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: wstawianie numerów działek w zakresie

Post autor: marcinn »

FaFaL pisze: 29 wrz 2022, 13:07 Ad.2. Jeśli zakres jest obiektem zamkniętym to ja bym zrobił przecięcie warstw - Mapa-> Przecięcie warstw (gdzieś na dole) - zostaną tylko działki wewnątrz zakresu
Ten sposób byłby fajny, bo generują się tylko działki wewnątrz zakresu (tak jak potrzeba), ale problem jest ponieważ nie są tworzone zbiory danych- pomimo zaznaczonej opcji "kopiowanie zbioru danych: tak".
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8196
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wstawianie numerów działek w zakresie

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze: 29 wrz 2022, 14:56
FaFaL pisze: 29 wrz 2022, 13:07 Ad.2. Jeśli zakres jest obiektem zamkniętym to ja bym zrobił przecięcie warstw - Mapa-> Przecięcie warstw (gdzieś na dole) - zostaną tylko działki wewnątrz zakresu
Ten sposób byłby fajny, bo generują się tylko działki wewnątrz zakresu (tak jak potrzeba), ale problem jest ponieważ nie są tworzone zbiory danych- pomimo zaznaczonej opcji "kopiowanie zbioru danych: tak".
Użyłem tej funkcji o której pisałem wyżej i mam atrybuty działek w nowej warstwie - naprawdę zapraszam do kontaktu z serwisem - wszyscy tracą dużo mniej czasu.
Pozdrawiam Jurek B.
kasprol
____
____
Posty: 170
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Re: wstawianie numerów działek w zakresie

Post autor: kasprol »

Też, miałem problem, żeby przenosiły się dane, z tego co pamiętam to problem był jak warstwa na której były działki była typu "działka" po zmianie na "inne" i przecięciu warstw dane były przenoszone.
Pracuję również na Ewmapie i tam wstawienie działek w zakres (marker powierzchniowy) nie stanowi żadnego problemu, w C-geo niby można ale jest to dość skomplikowane.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8196
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: wstawianie numerów działek w zakresie

Post autor: Jurek B. »

Też, miałem problem, żeby przenosiły się dane, z tego co pamiętam to problem był jak warstwa na której były działki była typu "działka" po zmianie na "inne" i przecięciu warstw dane były przenoszone.
Od jakiegoś czasu nie ma już takich ograniczeń dla działek.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ