Przyszłość C-GEO?

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
zwierz84
__
__
Posty: 41
Rejestracja: 04 mar 2011, 11:45

Przyszłość C-GEO?

Post autor: zwierz84 »

Witam
Od jakiegoś czasu(dokładnie to od zawsze od kiedy tylko używam C-Geo) nurtuje mnie pewien problem, który nasila się ostatnimi czasy.
A mianowicie...strasznie wolno chodzi o ile się nie zawiesi :(

W programie jest coraz więcej dodatków, rozszerzeń, funkcji, łatek i wodowtrysków, a nie ma podstaw tj. wykorzystywanie wielu rdzeni procesora :evil:

Normalnie trafia mnie szlag jak przy otwieraniu WMS jest brak odpowiedzi, , jak przy przesuwaniu mapy muli zanim odświeży okno, jak obliczenia pliku z GPS'a(2tyś pikiet) trwa wieczność, jak przy imporcie pliku GML(ostatnio modny temat) zawiesiło się na iluś tam tysiącach-"kontrola etykiet", podczas której nie można nic zrobić...nawet oddychać. Od 40 min wisi i to już drugi raz, a procesor obciążony tylko w 30% :/

Ogólnie program super, kombajn jakich nie ma...ale czemu zatrzymał się w czasach kiedy raczkował, a komputery nie mają niewiele wspólnego z tymi obecnie?

I teraz chciałby człowiek zainwestować nowy komputer(choć ten do najwolniejszych nie należy)... ale już widzę czym będę rzucał w monitor jak wydam kasę a tu dalej będzie po staremu :/

Także ponawiam pytanie: czy są jakieś szanse na zmiany i dostosowanie programu do nowych realiów?

Pozdrawiam

PS. A może jest coś co trzeba zmienić w ustawieniach i będzie hulać? Może tylko Ja mam taki problem :roll:
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2020, 08:58 przez zwierz84, łącznie zmieniany 1 raz.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: pomiar »

Niestety u mnie to samo. W dzisiejszych czasach przy szybkich komputerach program jak dostanie więcej punktów potrafi się zawieszać. Najgorzej jest właśnie przy gmlu bądź przy wczytywaniu dużego dxfa lub dwg. Myślę że jeżeli wykorzystywał by więcej rdzeni i działał szybko ( porównywalnie jak np Autocad bądź Microstation ) to byłby nie do zastąpienia na rynku.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: marioo »

Niestety ale też tak mam. Najbardziej irytuje przesuwanie widoku mapy które przy większych projektach trwa 3 sekundy, albo dłużej...
Pozdrawiam
prezesmaciej
__
__
Posty: 40
Rejestracja: 22 sty 2010, 09:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: prezesmaciej »

Ooo widzę, że jest nas więcej z podobnymi wnioskami.

Do twórców programu - może czas na przebudowę C-geo do v 9 lub wyżej?
zwierz84
__
__
Posty: 41
Rejestracja: 04 mar 2011, 11:45

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: zwierz84 »

Tu chyba olejna wersja nic nie da. Tu trzeba napisać program od nowa. Bo inaczej nie ważne jaki sprzęt masz, różnicy i tak nie zauważysz :/
Niedługo D-geo będzie bardziej użyteczne :)
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: pomiar »

Ja rozumiem,że dodatkowe funkcję muszą być dodawane bo to przyciąga użytkowników. Sam często czekam na aktualizację ,które przyspieszają pracę, ale mam wiele kolegów geodetów którzy nie mogą się przemóc i przerzucić na C-Geo bo po prostu szybciej działają w innych programach.
prezesmaciej
__
__
Posty: 40
Rejestracja: 22 sty 2010, 09:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: prezesmaciej »

Może napisałem mało precyzyjnie:

"przebudowa" (znaczy np. napisanie od nowa) do v9 lub wyższej wersji

i jak najbardziej jestem za jakimkolwiek przyśpieszeniem pracy programu.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: Wojtek P. »

zwierz84 pisze: 07 wrz 2020, 22:02
zawiesiło się na iluś tam tysiącach-"kontrola etykiet", podczas której nie można nic zrobić...nawet oddychać. Od 40 min wisi i to już drugi raz, a procesor obciążony tylko w 30% :/
Witam
Może mi Pan wysłać taki GML na serwis? Przetestuję jak to u mnie "chodzi" .Odnośnie WMS i "wolnej mapy" mogą mieć na to wpływ uprawnienia i antywirus. Ustawienia C-GEO (proszę zwrócić uwagę że w punkcie 3 robimy ustawienia dla ostatniego użytkownika na liście)
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: grzes »

Fajny, mobilizujący wątek :). Mają Panowie rację. Jedynym rozwiązaniem jest napisanie od nowa, bazując na aktualnych potrzebach i zgromadzonej przez lata wiedzy. Od dłuższego czasu nad tym myślimy. Wykonaliśmy sporo testów różnych dostępnych na rynku rozwiązań pod kątem naszych potrzeb. Powstał nowy projekt bazy, interfejsu użytkownika. Mamy dzialający prototyp. Tylko że:
- c-geo to bardzo duży projekt. Ponad 3,5 mln linii kodu. Ogromna ilość opcji i powiązań które trzeba przenieść do nowych struktur bazy danych
- równolegle serwisujemy i dodajemy funkcjonalność w aktualnej wersji co skutecznie ogranicza dostępny czas
- przenoszenie kodu ze starej wersji jest możliwe w dość ograniczonym zakresie, większość trzeba napisać od nowa

Podsumowując, chcielibyśmy bardzo doprowadzić do powstania nowej wersji, potrzeba sporo czasu żeby to się wydarzyło, dużo zależy od ilości pracy nad dotychczasowym kodem.
pozdrawiam
grzes
zwierz84
__
__
Posty: 41
Rejestracja: 04 mar 2011, 11:45

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: zwierz84 »

Wojtek P. pisze: 08 wrz 2020, 10:28
zwierz84 pisze: 07 wrz 2020, 22:02
zawiesiło się na iluś tam tysiącach-"kontrola etykiet", podczas której nie można nic zrobić...nawet oddychać. Od 40 min wisi i to już drugi raz, a procesor obciążony tylko w 30% :/
Witam
Może mi Pan wysłać taki GML na serwis? Przetestuję jak to u mnie "chodzi" .Odnośnie WMS i "wolnej mapy" mogą mieć na to wpływ uprawnienia i antywirus. Ustawienia C-GEO (proszę zwrócić uwagę że w punkcie 3 robimy ustawienia dla ostatniego użytkownika na liście)
Właśnie wróciłem do domu po 3h...skończyło się mielić i co? i error :/
Raport błędu w pliku bo za dużo linijek do wklejania :)
Załączniki
gml error.txt
error raport
(134.18 KiB) Pobrany 138 razy
error po imporcie
error po imporcie
gml import.jpg (21.74 KiB) Przejrzano 11864 razy
zwierz84
__
__
Posty: 41
Rejestracja: 04 mar 2011, 11:45

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: zwierz84 »

grzes pisze: 08 wrz 2020, 10:44 Fajny, mobilizujący wątek :). Mają Panowie rację. Jedynym rozwiązaniem jest napisanie od nowa, bazując na aktualnych potrzebach i zgromadzonej przez lata wiedzy. Od dłuższego czasu nad tym myślimy. Wykonaliśmy sporo testów różnych dostępnych na rynku rozwiązań pod kątem naszych potrzeb. Powstał nowy projekt bazy, interfejsu użytkownika. Mamy dzialający prototyp. Tylko że:
- c-geo to bardzo duży projekt. Ponad 3,5 mln linii kodu. Ogromna ilość opcji i powiązań które trzeba przenieść do nowych struktur bazy danych
- równolegle serwisujemy i dodajemy funkcjonalność w aktualnej wersji co skutecznie ogranicza dostępny czas
- przenoszenie kodu ze starej wersji jest możliwe w dość ograniczonym zakresie, większość trzeba napisać od nowa

Podsumowując, chcielibyśmy bardzo doprowadzić do powstania nowej wersji, potrzeba sporo czasu żeby to się wydarzyło, dużo zależy od ilości pracy nad dotychczasowym kodem.
A może można wypuścić wersję beta która będzie zawierała tylko te najczęściej wykorzystywane moduły...a resztę systematycznie w łatkach dodawać?
prezesmaciej
__
__
Posty: 40
Rejestracja: 22 sty 2010, 09:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: prezesmaciej »

Wersja BETA nowej wersji C-geo to fajny pomysł.

Beta testerzy znajdą błędy i nadadzą kierunki rozwoju programowi. :D
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: Jurek B. »

Właśnie wróciłem do domu po 3h...skończyło się mielić i co? i error :/
Raport błędu w pliku bo za dużo linijek do wklejania
Proszę o kontakt z naszym serwisem - pomożemy i znajdziemy przyczynę tego błędu, chyba, że GML miał np. ponad 300 MB - bo wtedy rzeczywiście może być problem z importem. W innym przypadku, powód zapewne jest inny, niezależny od C-GEO - tu będziemy mogli pomóc.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: Jurek B. »

A może można wypuścić wersję beta która będzie zawierała tylko te najczęściej wykorzystywane moduły...a resztę systematycznie w łatkach dodawać?
Jak taka aplikacja w wersji beta powstanie, na pewno ją udostępnimy, ale to będzie nie wcześniej niż za rok, może dwa.
Pozdrawiam Jurek B.
Rino
_
_
Posty: 6
Rejestracja: 08 cze 2017, 14:23

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: Rino »

Najważniejsze by była w architekturze 64 bitowej, skończą się błędy bądź informacje o braku pamięci przy wielu rastrach.
prezesmaciej
__
__
Posty: 40
Rejestracja: 22 sty 2010, 09:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: prezesmaciej »

O to to - te 64bity
herrtur
____
____
Posty: 163
Rejestracja: 06 sty 2012, 18:36

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: herrtur »

U mnie często b.wolno przycina mapy,chociaż komputer raptem trzyletni.
kouczan
____
____
Posty: 214
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: kouczan »

Jurek B. pisze: 08 wrz 2020, 17:39 Jak taka aplikacja w wersji beta powstanie, na pewno ją udostępnimy, ale to będzie nie wcześniej niż za rok, może dwa.
Czy w temacie coś się rusza?
Michał
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: Jurek B. »

kouczan pisze: 15 paź 2021, 12:09
Jurek B. pisze: 08 wrz 2020, 17:39 Jak taka aplikacja w wersji beta powstanie, na pewno ją udostępnimy, ale to będzie nie wcześniej niż za rok, może dwa.
Czy w temacie coś się rusza?
Michał
Rusza się, ale jeszcze nie na tyle, żeby było w okolicach mniej niż roku.
Pozdrawiam Jurek B.
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: pomiar »

Miałbym taką małą sugestię. Może zamiast dodawać dużo nowych funkcji to skupić się na tworzeniu nowej wersji ? Myślę ,że większość użytkowników programu wolałaby pracować na bardziej stabilnym i szybszym programie niż dostawać nowe funkcje. Proszę nie zrozumieć mnie źle jestem za ciągłą aktualizacją programu i dodawanie tego co użytkownicy potrzebują jest mega fajną sprawą, ale wszystkich chyba firma nie może zadowolić. Może lepiej rzucić siły na ten projekt a dodatkowe funkcje które proponują użytkownicy robić wybiórczo np. zrobić zakładkę na stronie gdzie wpisać kilka funkcji które można dodać przy najbliższej aktualizacji i niech zainteresowaniu głosują co chcą dostać.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: grzes »

pomiar pisze: 04 mar 2022, 07:45 Miałbym taką małą sugestię. Może zamiast dodawać dużo nowych funkcji to skupić się na tworzeniu nowej wersji ? Myślę ,że większość użytkowników programu wolałaby pracować na bardziej stabilnym i szybszym programie niż dostawać nowe funkcje. Proszę nie zrozumieć mnie źle jestem za ciągłą aktualizacją programu i dodawanie tego co użytkownicy potrzebują jest mega fajną sprawą, ale wszystkich chyba firma nie może zadowolić. Może lepiej rzucić siły na ten projekt a dodatkowe funkcje które proponują użytkownicy robić wybiórczo np. zrobić zakładkę na stronie gdzie wpisać kilka funkcji które można dodać przy najbliższej aktualizacji i niech zainteresowaniu głosują co chcą dostać.
To może ja, jako że chyba mam największy ogląd całości od strony technicznej, odpiszę. Decyzję, że trzeba to przepisać podjęliśmy już bardzo dawno. Ale nie możemy sobie pozwolić na porzucenie tego co jest. Od kilku miesięcy 100% wolnych zasobów idzie w dostosowanie programu do nowych przepisów. Niestety zmiany w specyfikacji GML, jakie ostatnio zostały wprowadzone, generują ogromną ilość pracy dostosowawczej.
Oczywiście można sobie wyobrazić zorganizowanie drugiego zespołu który zająłby się tylko tworzeniem nowej wersji. Ale to, pomijając już sam problem ze znalezieniem pracowników o dość specyficznych kompetencjach, nijak nie spina się finansowo.
Podsumowując: priorytet to utrzymanie działającego programu tak aby dało się na nim pracować i generować wyniki zgodne z aktualnymi rozporządzeniami.
Pisałem już w tym wątku, że prace nad nowym silnikiem programu ruszyły i teraz dodam, że postępują. Potrzeba jednak spokojniejszych czasów żeby to dokończyć. Nie chcę już nic obiecywać, niestety życie nie przystaje do moich optymistycznych założeń, co do szybkości, z jaką jesteśmy w stanie posuwać się do przodu.
Spokojniejszych czasów życzę sobie i wszystkim użytkownikom.
pozdrawiam
grzes
pomiar
_____
_____
Posty: 365
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:43
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: pomiar »

Dziekuje Za odpowiedz
omegazull
_
_
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2020, 12:25

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: omegazull »

Witam, od ostatniego postu minęło już z pół roku.

Przydał by się jakiś update sytuacji. Screeny, itp.?

Na pewno więcej jest osób które chciały by "odświeżenia" programu.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: MarekOtt »

omegazull pisze: 13 paź 2022, 08:02 Witam, od ostatniego postu minęło już z pół roku.

Przydał by się jakiś update sytuacji. Screeny, itp.?

Na pewno więcej jest osób które chciały by "odświeżenia" programu.
a co to zmieni ?

to nie nowa edycja Fify czy CS'a :D
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Przyszłość C-GEO?

Post autor: Wojtek P. »

Tak. Jak będziemy mieli jakieś nowe informacje w tej kwestii na pewno poinformujemy Państwa :)
-To serve and protect-
ODPOWIEDZ