Stan wybieralności warstw

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Stan wybieralności warstw

Post autor: MarekOtt »

Bardzo często działając na skrótach klawiszowych, przypadkowo przycisnę jakąś kombinację klawiszy, że uzyskuję taki efekt w legendzie. Muszę wtedy każdą warstwę przeklikać by była z powrotem wybieralna, a warstwy nie widoczne dalej niewidocznymi.

Można by było wprowadzić taką operacje na legendzie - Włącz wybieralność dla wszystkich widocznych warstw w tym folderze

No chyba że jest jakiś skrót klawiszowy który powróci do poprzedniego stanu
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (97.56 KiB) Przejrzano 3604 razy
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1128
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Stan wybieralności warstw

Post autor: marcinn »

pod PPM są takie opcje- kliknij PPM na "warstwy"
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Stan wybieralności warstw

Post autor: MarekOtt »

marcinn pisze: 06 maja 2020, 18:44 pod PPM są takie opcje- kliknij PPM na "warstwy"
Niestety nie ma takiej opcji - "Włącz wybieralność dla wszystkich widocznych warstw w tym folderze"
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (65.65 KiB) Przejrzano 3522 razy
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1128
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Stan wybieralności warstw

Post autor: marcinn »

"ustaw warstwy w tym folderze na wybieralne"- czwarty wiersz od góry- o to chodzi?
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Stan wybieralności warstw

Post autor: MarekOtt »

marcinn pisze: 07 maja 2020, 08:29 "ustaw warstwy w tym folderze na wybieralne"- czwarty wiersz od góry- o to chodzi?
Tak tylko ja nie chcę by wszystkie były wybieralne .. chcę żeby tylko te widoczne były wybieralne.

Po imporcie np. projektu w DXF od projektanta, często wyłączam wyświetlanie warstw, nie rzadko trwa to bardzo długo, użycie opcji, którą Pan zaproponował powoduje włączenie tych wszystkich wyłączonych warstw.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1128
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Stan wybieralności warstw

Post autor: marcinn »

teraz chyba rozumiem. To najlepiej stworzyć folder np o nazwie "widoczne". Do tego folderu wrzucić interesujące nas warstwy. Potem można łatwo włączać i wyłączać interesujące nas warstwy hurtem. Można stworzyć kilka folderów i wtedy bardzo szybko zmieniać stan wyświetlania warstw- przynajmniej ja tak robię
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Stan wybieralności warstw

Post autor: MarekOtt »

marcinn pisze: 07 maja 2020, 09:51 teraz chyba rozumiem. To najlepiej stworzyć folder np o nazwie "widoczne". Do tego folderu wrzucić interesujące nas warstwy. Potem można łatwo włączać i wyłączać interesujące nas warstwy hurtem. Można stworzyć kilka folderów i wtedy bardzo szybko zmieniać stan wyświetlania warstw- przynajmniej ja tak robię
To jest opcja .. ale myślę że łatwiej by było dodać pod samą kombinacją włączenia "trybu wyłączności (CTRL+W)" , wyłączenie tej opcji .. i po problemie.. bo za to odpowiedzialny jest tryb wyłączności.
ODPOWIEDZ