Rysowanie z "reki"

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
geolot
_
_
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2018, 17:39

Rysowanie z "reki"

Post autor: geolot »

Podczas rysowania można użyć funkcji '"rysuj prostopadle", "rysuj wzdłuż prostej", itp. Kursorem wskazuje siękierunek linii a w dolnym pasku okna programu wyswietla się rzeczywista wartość odkładanego odcinka. Może ja czegoś nie wiem, ale może dałoby sie zrobić tak, żeby tę wartość wpisać "z ręki" w jakimś dodatkowym oknie, lub jak to odbywa się w programach cadowskich "wklepać" wartość z klawiatury i narysować zadany odcinek?
Brakuje mi ostatnio tej dogodności w programie.



Pozdrawiam.[
Załączniki
zrzut ekranu
zrzut ekranu
1.jpg (230.38 KiB) Przejrzano 5337 razy
geolot
_
_
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2018, 17:39

Re: Rysowanie z "reki"

Post autor: geolot »

Jest taka funkcja "nastepny punkt", ale tutaj jest to zbyt czasochłonne i u mnie nie zawsze działa to poprawnie. Poza tym autonumeracja tak tworzonych załamań tez czasem sprawia problemy.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Rysowanie z "reki"

Post autor: marcinn »

Te funkcje są pod klawiszami, F6, F7, F8, F9
Ale fakt, że wygodniej by się to robiło tak jak kolega opisał- po prostu wklepywać te dane z klawiatury, gdy używamy funkcji rysuj prostopadle lub rysuj wzdłuż prostej.
geolot
_
_
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2018, 17:39

Re: Rysowanie z "reki"

Post autor: geolot »

marcinn pisze: 10 gru 2019, 23:05 Te funkcje są pod klawiszami, F6, F7, F8, F9
Ale fakt, że wygodniej by się to robiło tak jak kolega opisał- po prostu wklepywać te dane z klawiatury, gdy używamy funkcji rysuj prostopadle lub rysuj wzdłuż prostej.
Zatem jest nas dwóch.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Rysowanie z "reki"

Post autor: Jurek B. »

Zalecam użycie skrótów F6, F7, F8, wprowadzenie wartości z klawiatury i potwierdzenie przez ENTER - najszybsza z możliwych metod.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ