Punkty ukryte

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
Wojtek
____
____
Posty: 153
Rejestracja: 01 kwie 2005, 11:46

Punkty ukryte

Post autor: Wojtek »

czy w tabeli do ilości punktów widocznych, zaznaczonych i blokowanych można dodać informację o ilości punktów ukrytych?
pozdrawaim
Załączniki
Bez nazwy.jpg
Bez nazwy.jpg (20.56 KiB) Przejrzano 1931 razy
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pytając wstydzisz się tylko raz, nie wiedząc wstydzisz się przez resztę życia.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Punkty ukryte

Post autor: Jurek B. »

Hmm, a czy porównanie tych informacji o wszystkich i o widocznych nie wystarcza do wiedzy o ilości ukrytych?
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Wojtek
____
____
Posty: 153
Rejestracja: 01 kwie 2005, 11:46

Re: Punkty ukryte

Post autor: Wojtek »

No tak,racja :) :oops:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pytając wstydzisz się tylko raz, nie wiedząc wstydzisz się przez resztę życia.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1128
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Punkty ukryte

Post autor: marcinn »

Po imporcie działek oraz punktów granicznych z GML, mam mnóstwo punktów które mnie nie interesują. W związku z tym ukryłem je w tabeli. Ale na mapie są one dalej widoczne. Jest jakaś możliwość, żeby punkty ukryte w tabeli zostały wyłączone z widoczności na mapie? Tak myślałem, że może po otwarciu ikonką 11 (opis punktów) dorzucić opcję "tylko punkty widoczne w tabeli" ? Aktualnie jest tam opcja "tylko punkty zaznaczone w tabeli", ale to nie rozwiązuje sprawy
akartgeo
__
__
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2015, 23:10

Re: Punkty ukryte

Post autor: akartgeo »

Jestem za, często te punkty zaciemniają obraz i ich widoczność przeszkadza. Alternatywnie do propozycji marcinn-a można by: w zakładce "mapa" pod "Wyświetlanie punktów bez kodów" dołożyć pole np. "Nie wyświetlaj punktów ukrytych"
R.W.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Punkty ukryte

Post autor: MarekOtt »

a skrót CTRL + N (kilka razy) nie wystarczy, bo ja właśnie za jego pomocą włączam / wyłączam widoczności punktów.
akartgeo
__
__
Posty: 16
Rejestracja: 30 lis 2015, 23:10

Re: Punkty ukryte

Post autor: akartgeo »

skrótu CTRL + N - używam.
Tylko to nie rozwiązuje tematu, tylko przełącza pomiędzy (wszystkie, tylko z numerem, nie wyświetlaj),
mi chodzi o wyświetlanie na mapie punktów które mają numery i w danym momencie w tabeli nie są (ukryte)
np. w tabeli mam 5 tyś punktów z numerami z bazy których nie chciałbym widzieć na mapie, ja wgrałem 300 z pomiaru
i tylko te 300 chcę widzieć w danej chwili na mapie.
R.W.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Punkty ukryte

Post autor: Jurek B. »

akartgeo pisze: 26 mar 2024, 14:00 skrótu CTRL + N - używam.
Tylko to nie rozwiązuje tematu, tylko przełącza pomiędzy (wszystkie, tylko z numerem, nie wyświetlaj),
mi chodzi o wyświetlanie na mapie punktów które mają numery i w danym momencie w tabeli nie są (ukryte)
np. w tabeli mam 5 tyś punktów z numerami z bazy których nie chciałbym widzieć na mapie, ja wgrałem 300 z pomiaru
i tylko te 300 chcę widzieć w danej chwili na mapie.
R.W.
Proszę te punkty z pomiaru umieścić na odrębnej warstwie, a warstwy z innymi punktami wyłączyć.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1128
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Punkty ukryte

Post autor: marcinn »

Jurek B. pisze: 26 mar 2024, 14:16
akartgeo pisze: 26 mar 2024, 14:00 skrótu CTRL + N - używam.
Tylko to nie rozwiązuje tematu, tylko przełącza pomiędzy (wszystkie, tylko z numerem, nie wyświetlaj),
mi chodzi o wyświetlanie na mapie punktów które mają numery i w danym momencie w tabeli nie są (ukryte)
np. w tabeli mam 5 tyś punktów z numerami z bazy których nie chciałbym widzieć na mapie, ja wgrałem 300 z pomiaru
i tylko te 300 chcę widzieć w danej chwili na mapie.
R.W.
Proszę te punkty z pomiaru umieścić na odrębnej warstwie, a warstwy z innymi punktami wyłączyć.
A co z moim przypadkiem? Importuje plik gml i mam np 1000 pkt granicznych. Interesuje mnie widoczność w tabeli i na mapie tylko związanych z moja działka. W tabeli mogę ukryć te punkty, ale na mapie są dalej widoczne. Da się coś zrobić w tym temacie? Wyświetlanie tylko widocznych w tabeli?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8192
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Punkty ukryte

Post autor: Jurek B. »

A co z moim przypadkiem? Importuje plik gml i mam np 1000 pkt granicznych. Interesuje mnie widoczność w tabeli i na mapie tylko związanych z moja działka. W tabeli mogę ukryć te punkty, ale na mapie są dalej widoczne. Da się coś zrobić w tym temacie? Wyświetlanie tylko widocznych w tabeli?
Nie wszystko jest możliwe na wczoraj albo i dzisiaj. Aby ukrywać wybrane punkty o dowolnych identyfikatorach i kodach, programiści musieliby wprowadzić dodatkowy atrybut w bazie punktów odpowiedzialny za widoczność i zrobić jego obsługę. Czy w ogóle będzie to możliwe, dowiemy się za jakiś czas - po przeprowadzeniu analiz.
Pozdrawiam Jurek B.
jergeo
__
__
Posty: 39
Rejestracja: 27 sty 2022, 08:37

Re: Punkty ukryte

Post autor: jergeo »

marcinn pisze: 26 mar 2024, 17:39
Jurek B. pisze: 26 mar 2024, 14:16
akartgeo pisze: 26 mar 2024, 14:00 skrótu CTRL + N - używam.
Tylko to nie rozwiązuje tematu, tylko przełącza pomiędzy (wszystkie, tylko z numerem, nie wyświetlaj),
mi chodzi o wyświetlanie na mapie punktów które mają numery i w danym momencie w tabeli nie są (ukryte)
np. w tabeli mam 5 tyś punktów z numerami z bazy których nie chciałbym widzieć na mapie, ja wgrałem 300 z pomiaru
i tylko te 300 chcę widzieć w danej chwili na mapie.
R.W.
Proszę te punkty z pomiaru umieścić na odrębnej warstwie, a warstwy z innymi punktami wyłączyć.
A co z moim przypadkiem? Importuje plik gml i mam np 1000 pkt granicznych. Interesuje mnie widoczność w tabeli i na mapie tylko związanych z moja działka. W tabeli mogę ukryć te punkty, ale na mapie są dalej widoczne. Da się coś zrobić w tym temacie? Wyświetlanie tylko widocznych w tabeli?
Takie zawężenie puli punktów ułatwiłoby pracę.
ODPOWIEDZ