Kalibracja rastra

Propozycje dotyczące rozszerzenia bądź modyfikacji istniejących opcji.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3121
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Kalibracja rastra

Post autor: FaFaL »

Witam
Obecnie muszę rastry wpasowane w C-GEO wykorzystywać również w innych programach, aby były one dobrze odczytywane potrzebuję pliku tfw, tu rodzi się prośba aby po kalibracji rastra oprócz pliku geo był tworzony również tfw. Mam też inne pytanie, a zarazem prośbę (niezbyt pilną, ale czasem przydatną), czy w czasie kalibracji jest możliwe dołożenie funkcji aby raster był niejako fizycznie zapisany jako wyprostowany ?? W tym momencie parametr obrotu jest wpisywany w referencji (geotiff czy tfw...), ale niektóre programy mają problemy z wczytaniem takich obróconych rastrów i potrzebuję aby raster był już obrócony i w takiej postaci zapisany do pliku. Wiem że to wymaga przeliczenia każdego piksela obrazu i trochę to może trwać, ale czasem jest to konieczne i jestem w stanie się pogodzić z przymusową przerwą.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Post autor: grzes »

Mozna to uzyskac troszke naokoło:
- przy kalibracji wybrac inna opcję niż "Oryginalny plik TIFF"
- wtedy utworzony zostanie plik w starym formacie RCF (z obroceniem rastra)
- ten plik mozna skonwertowac do dowolonego formatu w C-Raster dodajac zapis tfw
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3121
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Dzięki :) właśnie w taki sposób to robię gdy muszę :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
zimnyzimny
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 26 maja 2010, 10:56

Re: Kalibracja rastra

Post autor: zimnyzimny »

mam pytanie. jak otworze .rcf wc-raster to zeby otrzymac .tfw to musze zapisac (zapisz jako)ten plik w tym formacie? jak mam c-raster w wersji demo to nie przerobie tego pliku na tfw??
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Kalibracja rastra

Post autor: grzes »

W wersji demo nie ma chyba zapisu - ale jesli to pojedyncza sprawa to prosze podeslac do nas rcfy (na PW) - skonwertujemy i odeslemy
pozdrawiam
grzes
zimnyzimny
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 26 maja 2010, 10:56

Re: Kalibracja rastra

Post autor: zimnyzimny »

no nie mozna zapisac. jezeli mam wersje demo to musze dokupic program i wtedy bede mogl z pliku rcf utworzyc tfw? mam duzo plikow do konwersji. nie ma moze jekiego programu ktory przerabia pliki .geo na .tfw/.tab lub .rcf na .tfw/.tab ? I czy jak zamienie pliki na .tfw to czy bede mogl zrobic transformacje miedzy ukladami?? pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Kalibracja rastra

Post autor: grzes »

zimnyzimny pisze:no nie mozna zapisac. jezeli mam wersje demo to musze dokupic program i wtedy bede mogl z pliku rcf utworzyc tfw? mam duzo plikow do konwersji. nie ma moze jekiego programu ktory przerabia pliki .geo na .tfw/.tab lub .rcf na .tfw/.tab ? I czy jak zamienie pliki na .tfw to czy bede mogl zrobic transformacje miedzy ukladami?? pozdrawiam
Prosze moze od poczatku opisac co ma Pan teraz i co chce uzyskac. Bedzie latwiej cos podpowiedziec. Do samej konwersji geo na tfw mozna uzyc programiku
pozdrawiam
grzes
zimnyzimny
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 26 maja 2010, 10:56

Re: Kalibracja rastra

Post autor: zimnyzimny »

wlasnie o to mi chodzilo. dziekuje.
ODPOWIEDZ