Ja proponuję takie rozwiązanie https://www.cloudflare.com/products/tunnel/
Znaleziono 3120 wyników
- 22 sty 2024, 19:21
- Forum: GeoOrganizer
- Temat: GeoOrganizer - Czy jest możliwa wersja online
- Odpowiedzi: 25
- Odsłony: 8184
Re: GeoOrganizer - Czy jest możliwa wersja online
- 16 sty 2024, 18:06
- Forum: C-Geo propozycje zmian
- Temat: Wstawianie i obróbka tekstów z bazy danych
- Odpowiedzi: 4
- Odsłony: 635
Re: Wstawianie i obróbka tekstów z bazy danych
Ad.1. do kolumny w bazie danych można dodać wartość przed jak i po - może to by pomogło ?
- 15 sty 2024, 17:14
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Tachimetria konwersja z pliku Leica XML
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 636
Re: Tachimetria konwersja z pliku Leica XML
Ufff, ulżyło mi dzięki za weryfikację, jak coś to proszę dać znać.
- 13 sty 2024, 12:05
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: usuwanie zawartości mapy
- Odpowiedzi: 4
- Odsłony: 698
Re: usuwanie zawartości mapy
Aby wyczyścić obiekty można również wykorzystać opcję Czyszczenia warstwy - aby jej nie kasować jeśli jest właściwa dla szablonu mapy. Dobrze pamiętać, aby po wyczyszczeniu wszystkich warstw z obiektami wyczyścić również zawartość warstwy zerowej (na końcu).
- 12 sty 2024, 19:46
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Tachimetria konwersja z pliku Leica XML
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 636
Re: Tachimetria konwersja z pliku Leica XML
W wersji testowej jest poprawka dostosowująca import do formatu LandXML 1.1 z starszych instrumentów Leica
- 12 sty 2024, 15:22
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Tachimetria konwersja z pliku Leica XML
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 636
Re: Tachimetria konwersja z pliku Leica XML
Jest to trochę inna odmiana. My wczytujemy aktualnie LandXML z dodatkiem HexagonXML generowany przez Captivate, ten podesłany jest podobny jak LandXML z TPS1200 (SmartWorx). Postaram się tak to zmodyfikować aby działało dla obu wariantów.
- 05 sty 2024, 18:12
- Forum: C-Geo propozycje zmian
- Temat: Aktualizacja wersja 8.16.12.29 z dnia 2023-12-29
- Odpowiedzi: 16
- Odsłony: 1846
Re: Aktualizacja wersja 8.16.12.29 z dnia 2023-12-29
Wydaje mi się, że po ostatniej aktualizacji, zniknął skrót CTRL + L jako --> ustaw domyślny styl linii. (CTRL + B działa prawidłowo) Skrót wyłączono bo była kolizja z inną funkcją :/ Na razie zostaje bez skrótu, chyba że uda się nam znaleźć jakiś jeden wolny - do czasu aż skończę opcję własnego ust...
- 02 sty 2024, 15:32
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Moduł EGIB
- Odpowiedzi: 4
- Odsłony: 580
Re: Moduł EGIB
Witam, proszę o pomoc, nasz Ośrodek przekazuje dane EGIB w gml w niepełnym zakresie tzn. w plikach brak jest danych podmiotowych. Czy istnieje możliwość ręcznego uzupełnienia tych danych w którymś z modułów ? szukam sposobu na możliwość korzystania z automatycznego generowania protokołów w module E...
- 19 gru 2023, 17:14
- Forum: C-Geo propozycje zmian
- Temat: Numer ostatniego punktu dodanego do tabeli na pasku pod mapą
- Odpowiedzi: 3
- Odsłony: 565
- 12 gru 2023, 21:13
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Błędny budynek
- Odpowiedzi: 11
- Odsłony: 926
Re: Błędny budynek
Ale dlaczego C-Geo wczytuje go jako podziemny skoro w EWMAPie jest poprawnie wprowadzony? No nie jest poprawnie wprowadzony bo w pliku GML brak danych o liczbie kondygnacji: Dzieje się to dlatego, że w pliku GML brak zapisanych obowiązkowych informacji o liczbie kondygnacji (i np. o funkcji budynku...
- 12 gru 2023, 21:00
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Błędny budynek
- Odpowiedzi: 11
- Odsłony: 926
Re: Błędny budynek
Budynek jest wczytany jako podziemny i dlatego jest linią przerywaną. Jeśli wejdzie Pan w jego atrybuty (ikonka i z kartką) i zmieni kod na zwykły budynek to program spyta o nową stylizację, jeśli Pan potwierdzi to zaktualizuje się wygląd budynku. Dzieje się to dlatego, że w pliku GML brak zapisanyc...
- 27 lis 2023, 14:23
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Zmiana wysokości w tabeli i przeniesienie tego do bazy danych
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 484
- 13 lis 2023, 10:17
- Forum: C-Geo propozycje zmian
- Temat: Skróty klawiaturowe - propozycje
- Odpowiedzi: 22
- Odsłony: 11296
Re: Skróty klawiaturowe - propozycje
Ok, postaramy się coś wymyślić, może będzie to w najbliższej aktualizacji na przełomie października/listopada. Dziękuje za "przerobienie" skrótów klawiszowych, o które prosiłem dostępnych w nowej aktualizacji. Chciałem jeszcze dopytać, czy istnieje jakaś realna szansa na dodanie możliwośc...
- 24 paź 2023, 18:09
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Wyrównanie do linii - tekst
- Odpowiedzi: 3
- Odsłony: 814
Re: Wyrównanie do linii - tekst
Witam, czy jest możliwość, by przy wstawianiu tekstu była włączona domyślnie opcja "wyrównanie do linii" ? Mam do wstawienia kilkaset rzędnych na jezdni, rowach itp. i za każdym razem muszę kliknąć tę opcję. Pozdrawiam Marcin. Myślę, że przy większej liczbie pikiet najlepiej jest punkty z...
- 23 paź 2023, 20:55
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Projektowanie Tras - Biklotoida
- Odpowiedzi: 5
- Odsłony: 971
Re: Projektowanie Tras - Biklotoida
Brakuje wpisanego promienia krzywizny do którego zmierzają klotoidy (kolumna R)
- 11 paź 2023, 10:48
- Forum: C-Geo propozycje zmian
- Temat: Dokładność wyświetlania spadku
- Odpowiedzi: 17
- Odsłony: 5290
Re: Dokładność wyświetlania spadku
A jakie opcje związane z zaokrąglaniem ma Pan ustawione w Opcjach programu, zakładka Obliczenia.
- 28 wrz 2023, 15:37
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Opis - wstaw miary bieżące
- Odpowiedzi: 6
- Odsłony: 800
Re: Opis - wstaw miary bieżące
Teoria jest taka że jak kliknie się w punkt to opis jest do punktu, ale jak trafi się w linię to wstawia automatycznie miary do wszystkich punktów linii
- 22 wrz 2023, 14:59
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Przycięcie mapy i eksport do innej mapy
- Odpowiedzi: 2
- Odsłony: 525
Re: Przycięcie mapy i eksport do innej mapy
Warto przeczytać ten wątek: https://softline.geo.pl/forum//viewtopi ... 286#p45286
- 21 wrz 2023, 14:19
- Forum: C-Geo propozycje zmian
- Temat: Dokładność wyświetlania spadku
- Odpowiedzi: 17
- Odsłony: 5290
Re: Dokładność wyświetlania spadku
To aktualnie na dwa razy, raz dając miary nad linią, a później pod linią - trzeba wyłączyć opcję kasowania poprzednich wartości.
- 21 wrz 2023, 12:41
- Forum: C-Geo propozycje zmian
- Temat: Dokładność wyświetlania spadku
- Odpowiedzi: 17
- Odsłony: 5290
Re: Dokładność wyświetlania spadku
Wykorzystując funkcję obliczenia na mapie można wstawiać kilka elementów za jednym zamachem (jest potrzebna wersja testowa):
- 07 wrz 2023, 17:29
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Problem z importem txt
- Odpowiedzi: 3
- Odsłony: 786
Re: Problem z importem txt
Tak na szybko aby pomóc, proszę otworzyć plik w notatniku, zaznaczyć wszystko i skopiować do schowka. W C-GEO, w tabeli użyć ikonki wklejenia danych z schowka... w ten sposób powinien Pan obejść problem. 2023-09-07_180534.png Co do problemu, to czy nie jest to wina antywirusa (np. defendera albo cze...
- 01 wrz 2023, 09:35
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Dziennik RTK/RTN import z QuickGNSS
- Odpowiedzi: 1
- Odsłony: 492
Re: Dziennik RTK/RTN import z QuickGNSS
Będzie wymagało to niestety trochę więcej pracy.
- 28 sie 2023, 12:58
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: SHP Gazownia
- Odpowiedzi: 28
- Odsłony: 14030
- 25 sie 2023, 11:25
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Dziennik RTK/RTN import z Art-Geo Master
- Odpowiedzi: 11
- Odsłony: 2409
Re: Dziennik RTK/RTN import z Art-Geo Master
Jestem w trakcie testowania tej aplikacji i rzeczywiście pierwsze pikiety były pomierzone z użyciem wewnętrznego GPSu rejestratora. a tak przy okazji jestem ciekaw Pana zdania o QuickGNSS, po paru testach mi najbardziej przeszkadza tryb tyczenia... strzałki oraz info o aktualnych odchyłkach są za m...
- 25 sie 2023, 10:56
- Forum: C-Geo problemy, porady
- Temat: Dziennik RTK/RTN import z Art-Geo Master
- Odpowiedzi: 11
- Odsłony: 2409
Re: Dziennik RTK/RTN import z Art-Geo Master
Czy była by możliwość dodania do importu formatu RAW z aplikacji QuickGNSS, w załączeniu przesyłam przykładowy plik. Plik jest importowany opcją RAW SurveyPro, ale zauważyłem, że z tego pliku nie wszystkie pikiety są importowane. Postaramy się to skorygować. Po przeanalizowaniu okazuje się, że piki...